Lise stajyeri işyeri dışına gönderilir mi? İşyeri sınırı dışında veya sahada çalışabilir mi?

Kodla Büyü

bilgisayarbilisimnet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lise stajyeri staj saatleri içinde işyeri dışına gönderilir mi? İşyeri sınırı dışında veya sahada çalışabilir mi? Bu konuda yönetmelik ne der? Ustası ile birlikte işyeri dışındaki çalışmalara katılabilir mi? Bilgisi olan var mıdır? Ben dışarıda çalışmasının uygun olmadığını duymuştum.

• Öğrenci velisi, öğrencisinin işletmenin başka birimlerinde veya iş için gidilen uygulama alanlarında eğitim almasına izin verip vermediğini el yazısı ile yazmalıdır. (İzin veriyorum / İzin vermiyorum)

yeni sözleşmede böyle bir ibare var

eğer öğrenci işletme dışına çıkıyorsa/çıkacaksa veliyi çağırıp izin belgesi dolduruyorum, daha öncesinde riskleri anlatıyorum veliye.

Bazı bölümler işi gereği mecburen işletme dışına çıkacak.

Teşekkürler.. Edindiğim yeni bilgi.. resimdeki yazının 8. maddesinde:

"Ancak sözleşmede belirtilmesi ve veli izni alınması kaydıyla İlgi (a) Kanunun 21
inci maddesi doğrultusunda işin niteliğine göre iş ve işlemleri gözlemlemek, bilgi ve becerisini artırmak
amacıyla öğrenci, usta öğretici ile birlikte belirlenen alanın dışına çıkabilecektir."

diyor yani bu şartlarda Lise stajyeri staj saatleri içinde işyeri dışına gönderilebilir.

Ekli dosyalar

• ibe.png
    ibe.png
    874.4 KB · Görüntüleme: 9
Geri