Lise Destekleme Kursu Yine Yok

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçmiş yıllarda yaşadığımız sorun bu sene de devam ediyor. Anadolu Liselerinde okulların açabileceği kurslar listesinde Bilgisayar Bilimi dersi yok. Neredeyse diğer derslerin tamamı olmasına rağmen bizim ders yine seçilmemiş. Ve bu durumda kurs açamıyoruz.
Klavuzdaki (0312) 413 30 65 nolu telefondan aradım. "Notumuzu aldık, daire başkanına ileteceğiz" dediler.

Kurs açmak isteyen arkadaşlar, daire başkanlığını arayıp durumumuzu iletelim lütfen.

İlyas CAN - Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı
Telefon : 0 312 413 32 47

Geçmiş yıllarda yaşadığımız sorun bu sene de devam ediyor. Anadolu Liselerinde okulların açabileceği kurslar listesinde Bilgisayar Bilimi dersi yok. Neredeyse diğer derslerin tamamı olmasına rağmen bizim ders yine seçilmemiş. Ve bu durumda kurs açamıyoruz.
Klavuzdaki (0312) 413 30 65 nolu telefondan aradım. "Notumuzu aldık, daire başkanına ileteceğiz" dediler.

Kurs açmak isteyen arkadaşlar, daire başkanlığını arayıp durumumuzu iletelim lütfen.

İlyas CAN - Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı
Telefon : 0 312 413 32 47

hocam aramaktan ziyade velilere dilekçe yazdıralım bakanlığa gönderilmiş . yoksa bizi takan olmaz. lisede açılmaması çok büyük bir garabet

Bizim okul ortaokul olmasına rağmen açmadılar.. Neymiş sadece 5 ders seçebiliyorlarmış, onlar da Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal ve İngilizce.. Şube Müdürüyle bile bu konuyu tartıştım ama nafile.. DYK yok..

Sınıflar 40 kişi. Bu 40 kişiye kodlama öğretmek için öğrenci başına 1 dk. düşüyor demek. Nefes alınmıyor bir süre sonra CO2 den herkesin uykusu geliyor. Peki yetenekli gençleri nasıl yetiştireceğiz. DYK da açtırmıyorlar. Ben kişisel karar aldım DYK yoksa hiçbir yarışma vb. katılmıyorum.

Proje okullarında öğrencilerden kodlama ile ilgili bir çok proje bekliyorlar .
MEB robotik ve kodlama yarışmaları düzenliyor. Derslerimiz lisede seçmeli ve gereksiz ders algısı oluşturulmuş. Peki bu çocuklar nasıl yetiştirilecek bu yarışmalara, projeleri yapabilecek bilgi ve beceriye nasıl sahip olacaklar.
Bakanlığın istekleri ve yaptıkları arasında dağlar kadar fark ve uçurumlar kadar tutarsızlık var.

Bireysel olarak her yıl arıyorum, yan fülüt çalma kursu var, bilişim programlama, kodlama adını hiçbir şey yok. Nasıl bir ilginçliktir aklım almıyor

Geri