Lise bilgisayar bilimi dersi sorunu

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Seneye seçilecek seçmeli dersler belirlensin diye yazı geldi ama çizelge yok, var da güncel değil. Bilgisayar bilimi dersi gelecek diyorum, hangi sınıflara, kaç saat net değil, en güncel çizelgede eski ders var, ama o yok seneye. Zaten her sınıfa en fazla 10 ders sunulacakmış seçmeleri için, ee bizim dersteki bu belirsizlik yüzünden idare öğrenciye sunmaya bile yanaşmıyor bu sefer, hadi ısrar etsem bu, sefer de sınava yönelik dersleri sunalım diyorlar. Anlaşılan seneye yine ders yok, norm yok, sıkıntı çok. Sizin okullarda nasıl ilerliyor bu işler?

Hocam seneye 1. kur olarak yürütülecek Bilgisayar Bilimi dersi. yine 9. sınıflarda seçtirilir idarece büyük ihtimalle. özetle seneye 9lar için ders yürütülür 2018-2019 da ise 2. kur devreye girer . o zaman hem 9 hem 10larda yürütülebilir diye düşünüyorum.

alim' Alıntı:
Hocam seneye 1. kur olarak yürütülecek Bilgisayar Bilimi dersi. yine 9. sınıflarda seçtirilir idarece büyük ihtimalle. özetle seneye 9lar için ders yürütülür 2018-2019 da ise 2. kur devreye girer . o zaman hem 9 hem 10larda yürütülebilir diye düşünüyorum.

hocam mevcut duruma göre 9 larda 4 saat seçmeli seçilebiliyor, 2 tanesi zaten neredeyse mecburi gibi din kültürü dersinin uzantılarından o kesin, 2 saat kalıyor geriye, bu kadar belirsizlik olan dersi idare doğal olarak seçmek istemiyor, kaç saat olacağı bile belli değil, çizelgede adı bile yok dersin.

@acer50, sizinle aynı durumdayım. Tek çıkar yolumuz dersi 9. sınıfta seçtirmek, çünkü ancak bu durumda ders seçme işlemeli 2017-2018 eğitim öğretim yılının başında yapılacak. Umarım o zamana kadar ders saati vs. belli olur. Ağzımızla kuş da tutsak, bu kadar belirsizlik içinde diğer sınıflarda dersimizi seçtiremeyiz.

Geri