Lise Bilgisayar Bilimi dersi için kişisel site yaptım

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif

Liselerde seçmeli olan Bilgisayar Bilimi dersine giren öğretmenler için kaynak belgelerin yer aldığı, öğrencilerimin de faydalanması için kişisel web sitesi yaptım.

Neler var?
Bilgisayar öğretmenine lazım olan evraklar
Güncel yıllık planlar, çeşitli planlar, okul zümreleri, ilçe zümreleri, ödev formları, matbuu belgeler vbs..
Bilgisayar Bilimi ders notları,
Python, css, html ders notları ayrıca makaleler
Köşe yazıları
Öğrencilerle ve kullanıcılarla iletişim halinde olmak için iletişim formu
Öğrenci duyuruları ( bu kısım işime yaradı, artık whatsup grupları, mail veya başka şeye ihtiyacım yok.)

İçerikleri çoğaltacağım. Eksik olan kısımlar var, zamanla tamamlamayı düşünüyorum.

Teknik olarak da eksik şeyler var. Site için tavsiyelerinizi alabilirim.

Son düzenleme:

Liselerde seçmeli olan Bilgisayar Bilimi dersine giren öğretmenler için kaynak belgelerin yer aldığı, öğrencilerimin de faydalanması için kişisel web sitesi yaptım.

Neler var?
Güncel yıllık planlar, çeşitli planlar, okul zümreleri, ilçe zümreleri, ödev formları, matbuu belgeler vbs..
Köşe yazıları
Öğrenci duyuruları ( bu kısım işime yaradı, artık whatsup grupları, mail veya başka şeye ihtiyacım yok.)

Site daha yeni olduğu için google üst sıralarda yer almıyor. Direkt tarayıcıya yazınca çıkıyor.

İçerikleri çoğaltacağım. Eksik olan kısımlar var, zamanla tamamlamayı düşünüyorum.

Eline Sağlık hocam.👏👏

Neler var?
Köşe yazıları

Site daha yeni olduğu için google üst sıralarda yer almıyor. Direkt tarayıcıya yazınca çıkıyor.

Onur hocam ellerine sağlık. Sitenin tasarım süreçlerinden de bahseder misin? Hangi araçları kullandın?

Onur hocam ellerine sağlık. Sitenin tasarım süreçlerinden de bahseder misin? Hangi araçları kullandın?
Teşekkürler hocam. Şu teknolojileri kullandım:
Html, Css, Javascript, Bootstrap 4, NodeJs ve azcık da jQuery,
Veri tabanı olarak şimdilik MongoDb kullandım. Yalnız hosting firmasının Mongodb desteği yok o yüzden MongoDb'nin bulut sistemini kullandım.
Belki mysql'e geçerim ya da sanal sunucu kurup mongoDb'yi oraya kurarım.
Backend konusunda biraz eksiğim var zaman buldukça tamamlamaya çalışıyorum. Örneğin PHP hiç kullanmadım gerçekten kötü bir dil o yüzden NodeJs daha cazip geldi. Belki zamanla fikrim değişir :)
NodeJs destekleyen hosting firması az olduğu için isimkaydet.com adında bir firma buldum o destekliyor çünkü.
Başka sorun varsa alabilirim.

Onur hocam Tarih'ten lisans sonrasında yüksek lisans yapmışsın. Tebrik ederim. Bilgisayarın yanında güzel bir çeşitleme olmuş.

Veri tabanı olarak şimdilik MongoDb kullandım. Yalnız hosting firmasının Mongodb desteği yok o yüzden MongoDb'nin bulut sistemini kullandım.
Backend konusunda biraz eksiğim var zaman buldukça tamamlamaya çalışıyorum. Örneğin PHP hiç kullanmadım gerçekten kötü bir dil o yüzden NodeJs daha cazip geldi. Belki zamanla fikrim değişir :)
NodeJs destekleyen hosting firması az olduğu için isimkaydet.com adında bir firma buldum o destekliyor çünkü.
sunucu konusunda digitalocean ve linode gibi firmalardan en küçük sunucularını kiralayıp istediğin ayarlarla kendin kurabilirsin hocam. Backend konusunda iyi bir tecrübe edinmiş olursun. Aylık 5 dolar civarıydı en son fiyatları artmadıysa.

Ç

Çok güzel olmuş hocam tebrik ederim. Wordpress vb CMS olayına girmeyip siteyi de kendin hazırlaman da ayrı bi güzellik.

sunucu konusunda digitalocean ve linode gibi firmalardan en küçük sunucularını kiralayıp istediğin ayarlarla kendin kurabilirsin hocam. Backend konusunda iyi bir tecrübe edinmiş olursun. Aylık 5 dolar civarıydı en son fiyatları artmadıysa.
Teşekkürler hocam tavsiyen için. İlgileneceğim bakalım...

Hocam ben Yeditepe Üniversitesi'nde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde yaptım.
Maltepe ilçesinin tarihini tez olarak yazdım özellikle Mütareke dönemi ile 1938 arasını anlattım.
Siz nerede doktora yapıyorsunuz? Yüksek lisans ve doktora teziniz nedir?
Branş değiştirmeyi düşünüyor musun?

Arşivi olmayan öğretmenlerimize yol gösterecek, arşivi olan öğretmenlerimizin eksiklerini tamamlayacağı bir çalışma olmuş. Tebrikler.

Önur hocam bende bilgisayar öğretmeniyim ve tarihte yüksek lisans yaptım. Doktora yapıyorum. siz hangi üni ve alan?
Hocam ben Yeditepe Üniversitesi'nde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde yaptım.
Maltepe ilçesinin tarihini tez olarak yazdım özellikle Mütareke dönemi ile 1938 arasını anlattım.
Siz nerede doktora yapıyorsunuz? Yüksek lisans ve doktora teziniz nedir?
Branş değiştirmeyi düşünüyor musun?

Öncelikle emeğinize sağlık hocam. bilgisayar bilimi dersine bu sene ilk defa giriyorum hasbelkader bir şekilde dersi işliyoruz ama sınavı değerlendirmesi filan oluyor mu hiç bir fikrim yok bu konuda bir bilginiz var mı?

Öncelikle emeğinize sağlık hocam. bilgisayar bilimi dersine bu sene ilk defa giriyorum hasbelkader bir şekilde dersi işliyoruz ama sınavı değerlendirmesi filan oluyor mu hiç bir fikrim yok bu konuda bir bilginiz var mı?
Sınav oluyor hocam. 2 sınav şeklinde. Burada dokuman bulabilirsin.

Merhaba arkadaşlar. 100 soruda python ders notları adlı pdf dosyasını siteye ekledim.
Yakında ders slaytları da ekleyeceğim inşallah. Siteyi geliştirmeye devam...

Site güncellenmiştir arkadaşlar yeni makaleler eklenmiştir.
Sizden ricam öğretmen evrakları bölümüne başka ne ekleyebilirim?
Fikir verirseniz sevinirim , tüm bilgisayar öğretmeni arkadaşlarım hatta
diğer branşların işine yarayacak evrakları koymuş oluruz hem...Teşekkürler

Siteyi sık kullanılanlara ekledim, ikinci dönem Python için örnekleri kullanırım. Plan, zümre dosyaların olması da güzel.

Geri