Lise 1 de Bilgisayar bilişim teknolojiler dersi kalkıyor mu?

Kodla Büyü

yaneroz

Üye
Lise 1 de Bilgisayar bilişim teknolojiler dersi kalkıyor mu? Meb tarafından yapılan son dakika değişikliği ile anadolu liselerinde lise 1 lere 2 saat daha geometri dersi eklendi. Bu da BT dersini ister istemez kaldırmak zorunda bırakıyor idarecileri. Ya beden dersinden yada bilgisayar dersinden fedakarlık yapacaklar ki bu da beden değil Bilgisayar dersi oluyor. Tüm okulalrda da böyle mi acaba.

--------------------------------------------------
http://www.bilside.com

bende anadolu lisesinde görev yapıyorum. Bizim okulda bilgi ve iletişim teknolojileri dersi 10. sınıfta seçiliyor. O zaman problem çıkmıyor. Bu yeni sistemle 9. sınıfta bu ders seçilemez. Ama 10. sınıfta ve diğer sınıflarda problem olmaz.

bende liseye ilk defa atandım bu yıl. herkes sınıf beğenirken benim kaçıncı sınıflara bile gireceğim belli değil...ilçedeki diğer okullarda bilgisayar dersini seçmemiş ..toptan kaldırsın milli eğitim bu derside bizde onlarda rahat edelim :cry:

dersi kaldırsalar biz ne yapacağız 3 sene çalışmış olsam idarecilik sınavına giricem ama o da yok formatörlük de işkence iş yok güç yok okulda bekle akşama kadar ben ilkokulda çalışıyorum bu sene seneye eş durumundan tayin isteyeceğim ama nereyi hangi ünvanla yazabilirim lise yazabilir miyim bilen var mı

evren_n' Alıntı:
dersi kaldırsalar biz ne yapacağız 3 sene çalışmış olsam idarecilik sınavına giricem ama o da yok formatörlük de işkence iş yok güç yok okulda bekle akşama kadar ben ilkokulda çalışıyorum bu sene seneye eş durumundan tayin isteyeceğim ama nereyi hangi ünvanla yazabilirim lise yazabilir miyim bilen var mı

3 yıl çalışmış olsanız, sınavı kazanmış olsanız yine ders gerekli. çünkü ders yoksa o kurumu atanamıyorsunuz mdr yardımcısı olarak. üstelik şimdi rotasyonla bir türlü gidecek okul da bulamıyorsunuz.

Meslek liseleri hariç herhangi bir orta öğretim kurumunda 2009 yılından itibaren 9. sınıflarda bilgi ve iletişim dersi seçilmiyor. Daha doğrusu 9. sınıflarda seçmeli ders yok. Zaten bizim dersi öğrenci orta öğretim hayatı boyunca bir defa alabiliyor. Buda 9 yada 10 olmuş pek bir şey fark ettirmiyor. Zaten 5, 6 saat dersimiz var onuda kaldıracaklar.

Geri