Lisanslı Antivirüs Önerisi

Kodla Büyü

ozharput

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, lisanslı bir antivirüs programı satın almak istiyorum. Bilgisayarı kasmaması çok önemli,
Kullandığınız, bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı?

Hocam ben norton v 360 aldım bilgisayarıda kasmıyor ben yıllardır kullanıyorum 360 serisni çokta memnunum tavsiye edebilirim...

Metehan' Alıntı:
Hocam ben norton v 360 aldım bilgisayarıda kasmıyor ben yıllardır kullanıyorum 360 serisni çokta memnunum tavsiye edebilirim...
hocam bilgisayar çok ii değil, aynı zamanda ticari program var ve kamera bağlı bilgisayara, norton düşündürüyor biraz.

hocam kamera bağlı bilgisayara norton 360 kullanıyoruz, bende tavsiye ederim hiç sorun yaşamadık..

kaspersky en iyisi arkadaslar yıllardır(5) kullanırım sorun yasamadım key sorunu warsa paraya kıymak en ıdealı :D :idea:

Lisanslı KIS ve ESET kullandım. ikiside klasör gizleyen virüsü temizlemiyor. sadece klasörü göstermeye yarıyor. Bunlar dışındaki virüsleri temizliyor. Bilgisayarı kasmayan virüs programı olarak eset'i öneririm. 5 ortak bulursan(5 kullanıcılı) kişi başı 30 tl 'ye geliyor.

Bende ücretsiz Microsoft security essentials kullanıyorum. Bilgisayarı kasmıyor. Yanına da panda usb vaccine kuruyorum flash belleklere otomatik aşılama yapıyor. Kolay kolay virus bulaşmıyor. Ama yine de arada kaçan virusleroluyor. :)

norton v360 kullandım 2 sene lisanslıydı .
Şimdi Trend Micro kullanıyorum internette bi kampanyadan 5 yıllık lisans buldum. 2 sini tavsiye ederim :+1:

Bilgisayarın özellikleri düşükse en güzeli microsoft essential :+1:

Emsisoft Anti-Malware 6.0

Bu güne kadar denemediğim güvenlik yazılımı kalmadı ama ben bunun gibisini görmedim.Bilgisayarı yorma,kasma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. USB(harici disk) zaralılarına karşı birebir,Hijakthis ile anlık çalışan programlar zaralı mı değil mi online kontrolü yapılabiliyor.Akıllı,Hızlı,Derin ve isteğe göre tarama şeklinde 4 çeşit tarama yapabiliyor.Zaralı siteleri engellemesi(istenildiğinde engel el ile kaldırılabilir) var.TÜRKÇE bir yazılım.registry kontrolü yaparak sistem değişiklileri kontrolünüz altında ve daha neler neler.
herkese tavsiye ederim.deneyin farkı mutlaka göreceksiniz.

DOWNLOAD LİNK:

http://www.emsisoft.com/en/software/ant ... id=6215743

Şu anda evimde 3 bilgisayar var. Kendi dizüstü bilgisayarımda Trend Micro 2012 Antivirüs Plus kullanıyorum. Eşimin bilgisayarında da Eset Nod 32 Antivirüs var. Geçen sene Karpersky kullanıyordum.

Bilgisayar sınıfında Klasörleri gizleyen şu virüsten öğrencilerin flaş belleklerinde bol miktarda vardı. Nod 32 ve Karpersky bu virüsten dosyaları tam anlamıyla koruyamıyordu.

Diğer taraftan flaş belleklerden bulaşan Autorun virüsünü algılamasına rağmen flaş bellekten silemiyorlardı.Dosyayı bir sistem dosyası gibi algılıyor ve bilgisayarın tekrar başlatınca temizleyeceği konusunda uyarı veriyorlar fakat yinede sistem açılışındada temizleyemiyorlardı.

Trend Micro Antivirüs Plus 2012 versiyonu bu yukarıda bahsettiğim virüslere karşı bilgisayarı koruyabiliyor ve bunları flaş belleklerden temizliyor. Diğer beğendiğim bir özelliğide Korumayı 10 dakikalığına veya belirlediğiniz bir süre boyunca el ile devre dışı bırakabiliyorsunuz, süre dolunca tekrar aktif oluyor. Bu şekilde harici diskimde yer alan bazı programların ilaçlarını Antivirüs programının otomatik olarak silmesinin önüne geçebiliyorum. Veya diyelimki korumayı devre dışı bırakmayı unuttunuz, harici diskinizde veya bilgisayarınızdaki bazı programların ilaçları gitti diyelim, antivirüs programının içinde ki listeden silinen bu ilaçları gerial seçeneği ile tekrar geri yükleyebiliyorsunuz.

Gelelim kasma konusuna; Nod32 ve Trend Micro Antivirüs Plus 2012 versiyonu bilgisayarımı kasmıyor. Karpersky daha önceki versiyonlarına göre son versiyon olan 2012 versiyonundan pek memnun kalmadım. Yaklaşık 3 ay kadar önce karpersky kullanıyordum, sonra Nod32'ye geçtim daha sonra da TrendMicro'ya geçtim. Nod32'yi eşimin bilgisayarına yükledim. Bilgisayarlarda performans kaybı olmasın diye sadece Antivirüs almaya dikkat ediyorum. Antivirüslerin üst türevleri olan Internet Security ve üst özelliklerdeki diğer koruma programlarını tercih etmiyorum. Örneğin elimde Norton 360 V6 var ama bilgisayarıma yüklemedim. Çünkü koruma seçenekleri ne kadar çok yüksek ise o kadar sistemi meşgul edecektir ve yoracaktır.

Diğer taraftan elimde;
1 Adet 3 Kullanıcılı 1 Yıllık Trend Micro Antivirüs Plus 2012
1 Adet 1 Kullanıcılı 1 Yıllık Trend Micro Antivirüs Plus 2012
1 Adet 3 Kullanıcılı 1 Yıllık Norton 360 V6(2012) var.
Bu ürünleri okulda birkaç öğretmen arkadaşla birlikte ortaklaşa almıştık. Birazı arttı. Bu ürünlerin üzerinde satın alındıktan sonra 90 gün içinde aktif edilmelidir yazıyor. Elimde kalan bu ürünleri satmak istiyorum. İlgilenen arkadaşlara kargo ücreti ödemeden PM ile veya telefon ile ürün numaralarını gönderebilirim.

Must@f' Alıntı:
Şu anda evimde 3 bilgisayar var. Kendi dizüstü bilgisayarımda Trend Micro 2012 Antivirüs Plus kullanıyorum. Eşimin bilgisayarında da Eset Nod 32 Antivirüs var. Geçen sene Karpersky kullanıyordum.

Bilgisayar sınıfında Klasörleri gizleyen şu virüsten öğrencilerin flaş belleklerinde bol miktarda vardı. Nod 32 ve Karpersky bu virüsten dosyaları tam anlamıyla koruyamıyordu.

Diğer taraftan flaş belleklerden bulaşan Autorun virüsünü algılamasına rağmen flaş bellekten silemiyorlardı.Dosyayı bir sistem dosyası gibi algılıyor ve bilgisayarın tekrar başlatınca temizleyeceği konusunda uyarı veriyorlar fakat yinede sistem açılışındada temizleyemiyorlardı.

Trend Micro Antivirüs Plus 2012 versiyonu bu yukarıda bahsettiğim virüslere karşı bilgisayarı koruyabiliyor ve bunları flaş belleklerden temizliyor. Diğer beğendiğim bir özelliğide Korumayı 10 dakikalığına veya belirlediğiniz bir süre boyunca el ile devre dışı bırakabiliyorsunuz, süre dolunca tekrar aktif oluyor. Bu şekilde harici diskimde yer alan bazı programların ilaçlarını Antivirüs programının otomatik olarak silmesinin önüne geçebiliyorum. Veya diyelimki korumayı devre dışı bırakmayı unuttunuz, harici diskinizde veya bilgisayarınızdaki bazı programların ilaçları gitti diyelim, antivirüs programının içinde ki listeden silinen bu ilaçları gerial seçeneği ile tekrar geri yükleyebiliyorsunuz.

Gelelim kasma konusuna; Nod32 ve Trend Micro Antivirüs Plus 2012 versiyonu bilgisayarımı kasmıyor. Karpersky daha önceki versiyonlarına göre son versiyon olan 2012 versiyonundan pek memnun kalmadım. Yaklaşık 3 ay kadar önce karpersky kullanıyordum, sonra Nod32'ye geçtim daha sonra da TrendMicro'ya geçtim. Nod32'yi eşimin bilgisayarına yükledim. Bilgisayarlarda performans kaybı olmasın diye sadece Antivirüs almaya dikkat ediyorum. Antivirüslerin üst türevleri olan Internet Security ve üst özelliklerdeki diğer koruma programlarını tercih etmiyorum. Örneğin elimde Norton 360 V6 var ama bilgisayarıma yüklemedim. Çünkü koruma seçenekleri ne kadar çok yüksek ise o kadar sistemi meşgul edecektir ve yoracaktır.
..
bahsettiğiniz her şey antivirüs programının ayarları ile ilgili. Kaskersky kullanıcısı olarak söylediğiniz şeylerden dolayı hiç bir problem yaşamadım.
1. Virüsleri silmek yerine karantinaya taşırsanız sizin bahsettiğiniz silinen ilaçları kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz
2. (1.3.5.15.30.1s.3s.5s) gibi istenilen sürede korumayı duraklatabiliyorsunuz bunda da.
3. Taranmasını istemediğiniz programları taranmayacaklar listesine eklerseniz her seferinde korumayı duraklatmanıza bile gerek kalmıyor.
4. KAV 2011 kullanıyorum kesinlikle kasma yapmıyor.
5. Klasör gizleme olayında virüs klasörlere "sistem dosyası" özelliği verdiği için görünmüyor. hiç bir antivirüs programının doğrudan dosyaların attribute özelliğine müdehale ettiğini görmedim. Trend kullanmadığım için bu konu hakkında yorum yapmamam. ama DOS komut satırından 1 satır kod ile işlem sorunsuzca halledilebiliyor zaten. Ama KAV klasörlerin gizlenmesi sonucu ortaya çıkan aynı isimli EXE dosyalarını (virüsleri) sorunsuzca temizliyor.

BaRBaRYaN' Alıntı:
Must@f' Alıntı:

..
bahsettiğiniz her şey antivirüs programının ayarları ile ilgili. Kaskersky kullanıcısı olarak söylediğiniz şeylerden dolayı hiç bir problem yaşamadım.
1. Virüsleri silmek yerine karantinaya taşırsanız sizin bahsettiğiniz silinen ilaçları kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz
2. (1.3.5.15.30.1s.3s.5s) gibi istenilen sürede korumayı duraklatabiliyorsunuz bunda da.
3. Taranmasını istemediğiniz programları taranmayacaklar listesine eklerseniz her seferinde korumayı duraklatmanıza bile gerek kalmıyor.
4. KAV 2011 kullanıyorum kesinlikle kasma yapmıyor.
5. Klasör gizleme olayında virüs klasörlere "sistem dosyası" özelliği verdiği için görünmüyor. hiç bir antivirüs programının doğrudan dosyaların attribute özelliğine müdehale ettiğini görmedim. Trend kullanmadığım için bu konu hakkında yorum yapmamam. ama DOS komut satırından 1 satır kod ile işlem sorunsuzca halledilebiliyor zaten. Ama KAV klasörlerin gizlenmesi sonucu ortaya çıkan aynı isimli EXE dosyalarını (virüsleri) sorunsuzca temizliyor.

1. Açıkçası ben başaramadım. TrendMicro sildiği veya karantinaya aldıklarını anında görev çubuğu bildirim alanında gösteriyor ve bu bildirim ayrıntı butonundan silinenleri geri alabiliyorsunuz.
2. Karpersky'de var Nod32'de yok.
3. TrendMicro'da böyle bir özellik varmı bilmiyorum.
4. Her antivirüs programı kasma yapar, Şu ana kadar denediklerim içinde sistemi az yorandan çok yorana doğru sıralam gerekirse. 1 - Nod32, 2 - TrendMicro, 3 - Karpersky, 4 - McAfee(Özellikle şunu belitmek istiyorum ki yıl ortasında parayla satın almış olduğum Karpersky 2011 Antivirüs'ü lisan süresinin bitimine 3 ay kala kaldırıp parayla tekrar Nod32 Antivirüs aldım, kullanmaya başladım.
5. Sınıf içinde bu eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimin yaptıklarını sürekli olarak flaş bellekler ile kendi bilgisayarıma alıyorum. Fakat Nod32 bu flaş belleklerde ki Autorun, New Folder virüslerini sistem dosyası gibi algılayıp temizleyemiyordu. Bu virüsleri komut isteminden çoğu zaman elimle siliyordum. Her gün bilgisayarınıza 9-10 flaş bellek girip çıkıyorsa bu bir noktadan sonra bıktırıcı oluyor.KAV bu virüslerin EXE dosyalarını temizlemesine rağmen, bazen bilgisayarı yeniden başlatmayı zorunlu kılıyor. Kayıt defteri ayarları bozuluyor, bilgisayarı tekrar baştan başlatınca etkilenen kayıt defteri KAV tarafından düzeltiliyor fakat bu bazen bilgisayara her flaş bellek taktığımızda tekrarlamak zorunda kalıyoruz.
Trend Micro Antivirüs'ü 2 aydır kullanıyorum. Bu yaşadıklarımın hiçbirini yaşamıyorum. Diğer taraftan elimde Norton 360 V6 var fakat bu sadece antivirüs değil, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bunun bilgisayarı daha çok meşgul edeceğini düşündüğüm için bilgisayarıma kurmadım. Kullanıp denemediğim için birşey söylemek istemiyorum.

Bu yıl içinde KAV2011, KAV2012, McAfee, Nod32, TrendMicro antivirüslerini denedim. Hepsinide ücretli parayla aldım. Benim deneyimlerim sonucu iyiden kötüye doğru (Sistemin performansı açısından) sıralamam 1 - Nod32, 2 - TrendMicro, 3 - Karpersky, 4 - McAfee

Kullanım deneyimi güvenlik bakımından 1 - TrendMicro, 2 - Nod32, 3 - Karpersky, 4 - McAfee

Dosya silme ile ilgili ayarlar 1. resimde
Güvenilir uygulamalara ekleme ile ilgili ayarlar 2. resimde

Ekli dosyalar

• kav1.jpg
    kav1.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 1,874
  • kav2.jpg
    kav2.jpg
    117.3 KB · Görüntüleme: 1,873
Ben yıllardır Trend Mikro kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca çalıştığım firma da yakın zamanda Trend Mikroya geçti ve çok memnunuz şu anda.

hocam norton alın derım makına cok ıyı degıl yazmısınız norton cok kasmıyor makınayı fenada degıl yok makına saglam dıyen olursada kaspersky alsın derım ben

suan bende norton kullanıyorum memnun sayılırım :)= sorun yasamadım daha

norton internet security 2012 ... kesnilkle tavsiye ederim.. pişman olmazsınızyıldır kullanıy. kendim 3 yıldır norton ürünleri kullanıyorum..

Birşey alırken her zaman araştırma yaparım. Trend Micro Dünyadaki ilk 3 Anti Virus Markasından bir tanesi ve Bulut Teknolojisini Kullanan ilk antivirüs firması. Bu teknolojiyi kullandığı için bilgisayarı kasmıyor, % 50 oranında size Performans sağlıyor.
Koruma konusunda son derece başarılı, virüs daha size ulaşmadan bulutta siliniyor. Benim tavsiyem kesinlikle Trend Micro...

bir ara avast kullanıyordum ücretsiz olduğu için şimdi bir ise Ad - Aware kullanıyorum avastın bulamadığı 54 zararlı nesne tespit etti. bende ününü bays duymuştum umarım böyle devam eder.

Trend Micro ürünlerinden gayet memnunum. Diğer yorum yapan arkadaşlarda memnun olduklarını belirtmişler. Bulut teknolojisi sayesinde performans önemli oranda artıyor. Kaspersky' nin eski distrübütörü olan firma şu anda Trend Micro' nun dağıtıcılığını yapıyor, bir bildikleri vardır heralde :D Kısaca Trend Micro' yu kesinlikle öneririm.

ozharput' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, lisanslı bir antivirüs programı satın almak istiyorum. Bilgisayarı kasmaması çok önemli,
Kullandığınız, bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı?
kaspersky internet security 5 makinede kullanıyorum aşağı yukarı 6 yıldır lisanslı hiçbir şekilde kasılma performans düşüklüğü yaşamadım.
yıl sonuna doğru bimeks genelde kampanya yapıyor
darty de aynı şekilde takip ederseniz ucuza daalırsınız....

Geri