LinuxMint

Kodla Büyü

Almestin46

Site Gezgini
Okula Qoadro marka LinuxMint yüklü yeni bir bilgisayar hediye verilmiş, onuda bana verdiler. tek bir kullanıcı var quadro adında ve parola korumalı ama parolası yok, ilk açılışta parola sormuyor ama beklemeye alınca parola istiyor...Linux hiç kullanmadım, parolayı nasıl sıfırlayabilirim?

Sistem ayarları -> Kullanıcıları Düzenle gibi biryer vardır muhakkak. Oralara baktınız mı hocam?

Atarsın windows formatı, parola sıfırlanır.

windows istesem atardım... kullanıcı hesapları var aynı windows gibi ama parola kaldırmak için yıne parola soruyor.

hocam root parolarını biliyorsan plemlem olmaz.konsole 'a girip su yazıp root parolasını gir. passwd kullanıcı adı yaz...sana yeni parolayı soracaktır.iki kere girdikten sonra paroladeğişir.

hayır parolayı tamamen kaldırmak istiyorsan benim bildiğim bu tamamen olmaz. Sadece parolayı hatırla seçeneği oluyor onu da parolayı sorarken onaylıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

ayrıca bazı kalıcı değişiklikler için root parolasını sormaya devam eder.

bi root şifresi var birde normal kullanıcı şifresı hocam hangısını soruyorsunuz ... root şifresını bılmıyorsanız yapcakbısey yok tekrar mınt kurcaksınız ...diğerinde ise Recovery modda pc yı acın ordan terminale yanı sıyah bı ekran gırmıs olcan oraya passwd root yazarsan devamını kendısı yonlendırıcek hocam

Geri