Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

LinuxMint

Konu, 'IOS, Linux, Unix vb. İşletim Sistemleri' kısmında Almestin46 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Almestin46

Almestin46 Site Gezgini

Okula Qoadro marka LinuxMint yüklü yeni bir bilgisayar hediye verilmiş, onuda bana verdiler. tek bir kullanıcı var quadro adında ve parola korumalı ama parolası yok, ilk açılışta parola sormuyor ama beklemeye alınca parola istiyor...Linux hiç kullanmadım, parolayı nasıl sıfırlayabilirim?

2. engin724

engin724 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sistem ayarları -> Kullanıcıları Düzenle gibi biryer vardır muhakkak. Oralara baktınız mı hocam?

3. halk

halk Süper Üye Süper Üye

Atarsın windows formatı, parola sıfırlanır.

4. Almestin46

Almestin46 Site Gezgini

windows istesem atardım... kullanıcı hesapları var aynı windows gibi ama parola kaldırmak için yıne parola soruyor.

5. McRAM

McRAM Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam root parolarını biliyorsan plemlem olmaz.konsole 'a girip su yazıp root parolasını gir. passwd kullanıcı adı yaz...sana yeni parolayı soracaktır.iki kere girdikten sonra paroladeğişir.

hayır parolayı tamamen kaldırmak istiyorsan benim bildiğim bu tamamen olmaz. Sadece parolayı hatırla seçeneği oluyor onu da parolayı sorarken onaylıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

ayrıca bazı kalıcı değişiklikler için root parolasını sormaya devam eder.

6. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

bi root şifresi var birde normal kullanıcı şifresı hocam hangısını soruyorsunuz ... root şifresını bılmıyorsanız yapcakbısey yok tekrar mınt kurcaksınız ...diğerinde ise Recovery modda pc yı acın ordan terminale yanı sıyah bı ekran gırmıs olcan oraya passwd root yazarsan devamını kendısı yonlendırıcek hocam

7. Almestin46

Almestin46 Site Gezgini

Hımm malesef root parolasını da bilmiyorum, o zaman yeniden kurayım, tşk ederimm

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal