Linux Tavsiyeniz

Kodla Büyü

afilli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar
işyerindeki pclere linux kurmamız gerekiyor.
şuanda xp ,w7, w8 kullandığımız pcler var.
sizlerin tavsiyesi nedir.hangisini kurmmaızı tavsiye edersiniz.

ubuntu tavsiye ederim
fakat windows 8 e yüklenmesi çok karışık ben ilk denemede başarısız oldum sistem gitti.

yasarcan' Alıntı:
ubuntu tavsiye ederim
fakat windows 8 e yüklenmesi çok karışık ben ilk denemede başarısız oldum sistem gitti.
çok sıkıntılı derken.ben bilmiyorum.w8 i tamamen silersem kurulumda yine sıkıntı olurmu

Mint cinnamon öneririm. Ubuntu arayüzüne alışmak biraz daha zor olabilir. Zaten mint, ubuntu, pardus hepsi debian...

Yılların Linux kullanıcısı olarak kesinlikle Mint Cinnamon öneririm. Hazır yeni sürümü de çıkmışken...

debianı kur en iyisi...ubuntu,mnt,chrome os nin anası.windows yanında da çok rahat kurulur.3 tane linux yanında win7 var.centos,kali,chrome os 64 bit

Şuan pardus kurumsal 5 kullanıyorum. Tavsiye ederim. Debian tabanlı bir OS. Hem müşteri hizmetleri numarası var. Arıyorsun okumuş çocuklar , :))
yardım ediyorlar.

çok teşekür ederim arkadaşlar.
sizlerin tecrübelerinden faydalanmış olduk inşallah.

Performans istersen
Lubuntu, pardus
Kararlılık istersen
Mint
Görsellik istersen
elementary os
Bilgisayarının özellikleri düşükse
Lubuntu

Raspbian Desktop kur hocam üzerinde Scratch 2, python vs. varsayılan olarak geliyor. Acer aspire 1640 eski laptopuma kurdum. Üzerinde 2Gb ddr2 ram var. 100 gb ide harddisk. Epey hızlı geldi bana. (Ubuntu ve pardus'tan hızlı geldi bana)Vestelpromega makinelerime (2,5-3gb ddr arası) ubuntu 16.04 kurmuştum. Bunun kadar hızlı değil. İnternet tarayıcısı Chrome da gayet hizli çalışıyor. Yarın tüm makinelerime raspbian kurmaya başlayacağım. Ayrica eline raspberry pi geçerse çocuklar yabancılık cekmez. Tek sorunum wine. Sanal da raspiana wine kurabildim. Ama bugün bahsettiğim makineme kurarken wine kurarken sıkıntı çıktı. Wine ile dyned de guzel çalışıyor. Kurduğum makineler var(kimisinde kuruluyor kimisinde sorun çıkıyor. Tam netlestiremedim.)

Arkadaşların yazdığı linux sürümlerinin neredeyse tamamını kullandım. Tüm bunların yanında Manjaro Linux çok güzel. Tavsiye ederim.

Debian,
Fedora,
openSUSE,
Arch Linux,
Slackware,
Gentoo...

Böyle ana dağıtımları tanımanız için hepsini kullanmanızı öneririm.

Geri