linux üzerinden canlı ders yapmak

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Kendi bilgisayarımda ve bt sınıfımda linux mint kurulu. Çok memnunum ama canlı ders yapamıyorum.

Çözümü var mı?

Böyle kurumsal bir çalışmada sorunu ve daha kötüsü çözümü kullanıcıların bulması biraz saçma ama olsun...

Mac bilgisayarlar bile çözüm buldular. Etkileşimli tahtaların bir kısmında (50.000) Pardus kurulu ama bir çözüm yolu bulamadım.
Zoom linuxda tıkır tıkır çalışıyor. Anladığım kadarıyla sorun bakanlığın sadece mac ve windowsa göre program (sdk) hazırlaması..

Son düzenleme:
Bir arkadaş firefox için eklenti yapmış. Mozillanın eklentiyi onaylamasını bekliyormuş... inşaallah bir çözüm olur. Eklentinin adı: Eba_link

Son düzenleme:
Github da bahsettiginiz betikler ogrenci hesabi icin geçerli. Ogretmen hesabinda çalışmıyor. Betigin baglandigi Web servisi degistirdim.ben id bilgisi geldi ancak Token ile ilgili sorun var sanirim Zoom dan gerekli yetkilendirmeyi alamadim ben.

Web servis yolu:
url : "https://uygulama-ebaders.eba.gov.tr/ders/FrontEndService//studytime/getstudentstudytime"

Degistirdigim web servis yolu:
url : "https://uygulama-ebaders.eba.gov.tr/ders/FrontEndService//studytime/getteacherstudytime"

Zamani olup ilgilenen olursa ve sorunu çözerse cok makbule gecer

hocam boşverin eba yı eba dersi alternatif web araçlarına yönelin

bakanlığın zoom da diretmesini halen anlayamadım. Google meet var onu kullanın yada https://meet.jit.si/ sitesini kullanabilirsin

tarayıcı üzerinden çalışıyor herhangi bir program kurmana gerek yok süre sınırı yok deneyin

İçimde kalmasın dedim...

20200913_005235.jpg

Yapan Antalya ekibinden MANAVGAT/Manavgat Rukiye-Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Murat ZORLU hocamız. Bu işi otomatikleştirerek grafik arayüzüne aktaran ise Alanya Hacıkadiroğlu Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Bayram KARAHAN hocamızdır. Bunu niye söylüyorum. Sonradan Yeğitek in üstüne yatmaması için.
Buradan işlemleri takip edebilirsiniz.

Yapan Antalya ekibinden MANAVGAT/Manavgat Rukiye-Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Murat ZORLU hocamız. Bu işi otomatikleştirerek grafik arayüzüne aktaran ise Alanya Hacıkadiroğlu Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Bayram KARAHAN hocamızdır. Bunu niye söylüyorum. Sonradan Yeğitek in üstüne yatmaması için.
Buradan işlemleri takip edebilirsiniz.
Keşke şu aşamada tek derdimiz yatma olsaydı. O seviyeye ulaşsaydık..

hocam ben sorunu bir adım öteye taşıyayım: xiaomi android tv cihazında eba canlı ders uygulaması sizce çalıştırılabilir mi? Cihazdan bende olmadığı için test edemiyorum.

Bugün il koordinatörü böyle bir mesaj atmış.
Pardus Akıllı tahtalardan da EBA Canlı Dersleri gerçekleştirme imkanı öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur. Tahtadaki web tarayicidan EBA’ya giris yapilarak ilgili canlı dersin zamanı geldiginde başlat butonuna basılması yeterli olacaktır. Zoom uygulaması yuklu ise ders baslayacaktir degil ise zoom uygulamasinin tahtaya yuklenmesini saglayacak indirme linkleri goruntulenecektir. Kurulum tamamlandiktan sonra dersin baslatilmasi yeterli olacaktir.

Geri