LinkedIn Hacklendi...[ÖNEMLİ]

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
3,827
linkedtric1328890845.jpg


İş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, Rus hackerlar tarafından hacklendi. 6.5 milyon LinkedIn şifresi Rus Hacker forumlarında dolaşıyor. Sizin de şifreniz çalınmış olabilir.

İş dünyasının sosyal ağı LinkedIn'e üye kullanıcıların hesap bilgileri hacklendi. Rus Hackerlar tarafından ele geçirilen 6.5 milyon şifre, Rus Hacker forumlarında paylaşıma açıldı.

LinkedIn, hesap şifrelerini özel bir kodlama methodu ile saklıyor. LinkedIn yetkililerine göre ele kodlanan şifreleri çözmeleri epey zor.

Ele geçirilen 6.5 milyon hesap bilgisinin kodlarının kırılması için Rus hackerlar çağrıda bulundular ve ekipten destek gecikmedi. Şimdilik 300 bin hesabın şifre kodlaması çözüldü. Bu sayının giderek artması bekleniyor.
LinkedIn'i kullanan pek çok üst düzey yöneticinin şifrelerinin ortaya çıkma ihtimali yüksek. LınkedIn kullanıcılarına ilk tavsiyemiz şifrelerini bir an önce değiştirmeli.

Ayrıca LinkedIn'in iOS uygulamasında da ayrı bir skandal ortaya çıktı. LinkedIn'in iOS uygulamasının takvim verilerini, kullanıcının haberi olmadan kendi serverlarına kopyalıyor.

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından açıklama yapan Linkedin yetkilileri, olayı araştırdıklarını ve abonelerin şifrelerinin çalındığına dair bir olayın rapor edilmediğini belirtti.

ShiftDelete
 

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
3,827
Ben facebook ve buna aynı maili ve aynı şifreyi vermiştim şifre değiştirmekte fayda var...
 
Üst