LG4 batarya sorunu, yardım!!!

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
arkadaşlar 9 ay önce lg4 akıllı telefon aldım bugünlerde bataryasıyla ilgili sorun yalıyorum. batarya şarş olurken %100 oranını ancak 7-8 saatte görüyor. forumları gezerken birisinin üç gün ard arda 16'şar saat şarj ederek bu sorunu çözdüğünü okudum fakat çok ikna olmadım açıkçası. sizce sorun neden kaynaklı ve ben bu sorunu nasıl çözebilirim? sağlıklı ve kesin çözüm yolu garantiye göndermek mi acaba?

usb kablonu değiştir

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende mde aynı sıkıntı vardı kalitesiz usb kablosu artı kendi bozulan usb kablosundan kaynaklanıyor

ben de lg g3 cihazımda aynı sorunla karşılaşmıştım. orjinal şarj aletiyle saatlerce dolmak bilmiyordu. şarj ise yarım günde bitiyordu.asus tabletimin şarj aleti ile şarj ediyorum.1 saat 15 dk da dolduruyor.bütün gün gidiyor. :wink:
-özet:Batarya testleri var.İnternette araştırırsan bulursun.Bataryan sağlamsa farklı şarj aleti ile dene hocam.

bende de LG G4 Stylus modeli var,
orjinal şarj aleti ile azar azar doluyor,
GM discovery şarj aleti ile son sürat.
Şarj aletinde sıkıntı olabilir.

Sorun %99 kablodan hocam. Zaman içerisinde kablonun içindeki çok damarlı iletkenlerden bazıları kırılıyor ve taşıyabileceği akim azalıyor, buda şark süresinin artmasına neden oluyor. 20Awg değerinde sağlam kablolarla sorun yaşamazsın.

Geri