LG mi SAMSUNG mu?

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
47 yada 55 led tv alacağım ama bir türlü marka konusunda kararsız kaldım.Birisinde aktif diğerinde pasif gözlükler mevcut.Görüntü tazeleme oranları aynı olan televizyonların fiyatları arasında bile farklar var.Film+digitürk kullanmak ara arada olsa televizyonun smart özelliğini kullanmak istiyorum.Sizce hangi marka almalı yada hangi model? Forumda muhakkak led tv kullanan hocalarım ve görüşleri vardır.Yazdımlarınızı bekliyorum...

benimde aklımda lg daha ağırlık basıyor ama özelliklede digitürk maçlarda bazı televizyonlarda üstten aşağı çizgi olduğu söyleniyor acaba ne kadar doğru bilemiyorum hocam

Valla tesadüf müdür bilmem ama bizim müdürde lg tv ve asus pc var
asusu lg ye bağladığımızda hdmi kablo ile görüntü var ama ses yok
3 farklı lg tv de denendi sonuç yok
farklı marka pc ler ve farklı kablolar lg de çalıştı , asus farklı tv lerde farklı kablolar denendi sonuç var

ama lg ve asus arasında bi husumet var galiba ses bir türlü alamadık yapmadığımız bişey kalmadı

Hem Samsung hem de LG televizyon sahibi olarak şunu söyleyebilirim:

(47LA740S) LG pasif gözlük açısından avantajlı ancak kanal geçiş hızı konusu sorunlu (YAVAŞ), bilgisayara kanal listesi aktarımı/bilgisayar üzerinden düzenleme yapılamıyor (Samsungda bu yapılabiliyor). Hareketli görüntü akışında özellikle SD yayınlarda sorunlu gibi...

(40ES6340) Samsung aktif 3D gözlükler pahalı ve sınırlı sayıda (2 adet) genelde veriliyor. Renkleri daha başarılı ürettiği kanısındayım.

Smart TV olayında bence bir fark yok.

LG yeni serilerde (LB serisi yeni çıktı) kendini bayağı bir geliştirmiş gibi ama Samsung'da yeni H serilerinde boş durmamış görünüyor. Yeni seriler giriş açısından elbette fiyat olarak yüksek bi seviyedeler. Fiyatların oturması ve normalleşmesi için birkaç ay lazım.

Her iki televizyon segment olarak farklı kategoride olsada genel izlenimim televizyonda Samsung'un daha başarılı olduğu ve 6500 üstü herhangi bir modelin gönül rahatlığıyla alınabileceği...

Size tavsiyem forum.donanimhaber.com üzerinden almayı düşündüğünüz modeller için araştırma yapmanız...

Not: Genelde televizyonlarda ışık sızması ya da bulutlanma sorunları yaşanıyor. Şansınız iyi haber gider umarım...

ucamus' Alıntı:
benimki 42 inç
fantasio' Alıntı:
farklı marka pc ler ve farklı kablolar lg de çalıştı , asus farklı tv lerde farklı kablolar denendi sonuç var

ama lg ve asus arasında bi husumet var galiba ses bir türlü alamadık yapmadığımız bişey kalmadı
Olabilir. Sen en azından görüntü almışsın ben görüntü de alamadım. 42la660s ve Asus laptop var görüntü aktaramadım hdmi dan. Ben çözünürlük uyuşmazlığı diye düşmüştüm ama sanırım bir uyum sorunu var.

6 aylık araştırmalarım sonucu panasonic et5 serisini aldım, gayet memnunum tavsiye ederim. donanımhaberde albani nickli arkadaşın tavsiyelerni okumanızı öneririm.

Ben de bu iki marka arasında çok gidip gelmiştim ve sonunda internetteki bir kampanyadan Samsung 40ES7000 almıştım. LG nin görüntüleri daha doğal ama kişisel olarak Samsung un görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor. İnternetten alacaksanız size tavsiyem; bir teknoloji mağazasına gidip görüntüleri bire bir karşılaştırmanız.

fantasio' Alıntı:

iki farklı asus laptopu denedik lg la660s te hiç bir sıkıntı yoktu. gayet de iyi çalıştı.

lg fiyat konusunda avantajlı. smart tv özellikleri bakımından samsung daha çok öneriliyor. görüntü olarak samsung daha canlı görüntü veriyor, yan yana koyulduğunda. parlaklık daha yüksek. 47la640s kullanıcısıyım

Samsungun lg ye göre daha canlı olması panellerinden kaynaklanıyor. Bildiğim kadarıyla lg çift panel samsung tek panel kullanıyor. LG nin ekranı darbelere karşı daha dayanıklı bu yüzden. 2 yıl önce araştırırken durum böyleydi şimdi nasıl bilmiyorum.

Bu darbe olayını çok önemsememek lazım. Tv nin asıl işlevi görüntü ve sorunsuzluğu olmalı.
Geçen bi arkadaşın evinde LG gördüm. 4 senelik TV nin her tarafında ölü pikseller vardı. Ölü değil aslında da kararsız pikseller diyelim, ama öyle böyle değil tv nin yarıdan fazlasını kaplıyordu bu kararsız pikseller. LG ye karşı bir önyargı oluştu bende de.

Salonda Philips kullanıyorum, öteki odada samsung. İki TV yi de tavsiye ederim. Philips te arka aydınlatmalı model alırsanız salona çok hoş bir hava katıyor söyliyim. Ambilight diye geçiyor.

LG den uzak durun. 2 tane tv aldım 42ls57s ve 42lm620s garantileri dolmadan aynı arızayı 4 defa verdi iki farklı modeli aynı arızayı verdiler. ilk model 1.yılında verdi arızayı değiştirdiler. Ancak lm620s tv şubat ayında 2 yılı dolmadan aynı arızayı 4 kez verdi, bir türlü değişmediler. Arkadaşlar LG artık Tv değişimi yapmıyor, sürekli parça değiştiriyorlar geçiştiriyorlar. Ben aldım çok pişmanım. Samsung LG ye bin basar.

bnde samsung tv var telefonumda lg g2, geçen arkadaşın lg tvsinde mause olarak kullandım dedim keşke bende lg alsaydım

LG nin artık arızalanan tv yi değiştirmek istemediğini bizzat kayseri yetkili servisi söyledi ve başıma da geldi. Ayrıca müşteriyi hiç önemsemiyorlar. Şikayetvar.com bakın Lg şikayetlerine hep standart hazır cevaplar yazıyorlar. Müşteri hizmetleri çok kötü. Bir daha kesinlikle lg almam

lgde iken ibrem samsunga kaydı özellikle bu lg de teknik servis ve kronik şikayetler sıkıntısı aşırı fazla hala karar veremedim :?

Re: Ynt: LG mi SAMSUNG mu?

ucamus' Alıntı:
lgde iken ibrem samsunga kaydı özellikle bu lg de teknik servis ve kronik şikayetler sıkıntısı aşırı fazla hala karar veremedim :?

Katılıyorum, Samsung 55" tv kullanıyorum, daha yeni çamaşır makinesi aldım samsung, servis ve müşteri ilişkileri çok iyi, bir telefon yetiyor ertesi gün geliyorlar,

ucamus' Alıntı:
hocam LG den uzak dur teknik desteği hiç iyi değil artı tv sürekli arıza verse bile tv yi değiştirmiyorlar ayrıca tv aynı arızayı tekrarlıyor ancak servise gittiğinde biz sorunu bulamadık diye cevap veriyorlar

Geri