LG 47LM 760S YORUMLAR..

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar lg yada samsung arasında yaklaşık 6 aydır bakıyorum..bu tv yi kullanan ve samsung kullanıcıları arasındaki yorumlar lütfen önemli benim için arkadaşlar..haftasonu tv alacam artık şart oldu..

ben 4 yıllık evli 2 bebek babası ve eşi de bilişimci olan bir zümren olarak inanmayacağın bişey söyleyeyim
benim evimde halen tv yok. kendimizce bir protesto. misafirlerimiz pek beğenmiyor gerçi.
eğlence için 2 tane notebook var gayet kafi .

reklam ve kadın programlarından bi haberiz çok şükür. bide aptal dizilerden...

kily' Alıntı:
ben 4 yıllık evli 2 bebek babası ve eşi de bilişimci olan bir zümren olarak inanmayacağın bişey söyleyeyim
benim evimde halen tv yok. kendimizce bir protesto. misafirlerimiz pek beğenmiyor gerçi.

:++: :mrgreen: hocam nasıl başardınız?

kolay olmadı . ihtiyaç hisstettiğim için değil garipsendiğim için zorlandım. daha iyi araba aldım 3d tv alacağıma :D :D

47LM760s kullanıcısı olarak gayet memnunum. Tek sıkıntısı bana göre kanal geçişleri biraz yavaş, ama vatandaki bi arkadaş ortak anten kullanımdan (sinyal düşük olabiliyormuş) kaynaklanabileceğini söylemişti. Samsung kullanmadığım için çok karşılaştıramayacağım fakat Lg de görüntü gerçekten güzel. Pasif gözlükler ile 3D, kaliteli videolar izlendiğinde çok güzel. Tavsiye ederim sayın hocam.
Ayrıca evine TV sokmayan değerli meslektaşıma da saygılar sunarım. Hakkaten çok da büyük bi eksik değil evde.
Ben Lg 47LM760s i 3400 e almıştıım, hala taksitlerim devam bile ediyor ve TV de takip ettiğim iki program var biri Leyla ile Mecnun, diğeri ise Seksenler. Onun dışında film indirip izliyorum.

Bizim komsu ogretmen evine tv sokmamis.2 cocugu da bilkent burslu ucak ve bilgisayar muhendisliginde.

evleneli 5 sene oldu hala 37 ekran var. keşke onu da kaldırabilsem.neyse ki kanal yasaklaması yaptım evde. sadece belli kanalları izliyoruz.

benimde kullandığım bir televizyon. sahip olduğu özellikler çok iyi.

görüntü ve ses kalitesi çok iyi. sesleri iyi çözüyor. mkv filmleri izlerken çok memnunum.

tek sorun kanal geçişleri biraz yavaş. Aldığımdan bu yana 5 veya 6 kere otomatik güncelleme aldı.

ben 2 aydır 42lm640 kullanıyorum. Kanal geçişleri uydu alıcısı içinde olan bir çok tv de yavaş özellikle phlips de 5 sn kadar. lg ortalama bi sürü 2 sn felan.wireless i çok güzel plex media ile pc den wireless 3d bluray rip filmleri sorunsuz izliyosun. ki media playerda yetiyor paylaşım için.laptopa kabloyla gelen interneti connectify ile wireless olarak tvden bağlanıyorum oda güzel kaçırdığım dizileri felan yada netten film izlyebiliyorum. bir kablosuz mouse taktın mı hızı hariç pc yi aratmıyor net için.

receps' Alıntı:
ben 2 aydır 42lm640 kullanıyorum. Kanal geçişleri uydu alıcısı içinde olan bir çok tv de yavaş özellikle phlips de 5 sn kadar. lg ortalama bi sürü 2 sn felan.wireless i çok güzel plex media ile pc den wireless 3d bluray rip filmleri sorunsuz izliyosun. ki media playerda yetiyor paylaşım için.laptopa kabloyla gelen interneti connectify ile wireless olarak tvden bağlanıyorum oda güzel kaçırdığım dizileri felan yada netten film izlyebiliyorum. bir kablosuz mouse taktın mı hızı hariç pc yi aratmıyor net için.

5 sn kanal geçişi mi olur yaw. o tv yi 2. gün 3.kattan aşağı atarım ben. ben de panasonic 46gw30 var. plazma. dahili uydu alıcısı. kanal geçişi 1 saniyeye yakın o bile fazla.

eylül ayında 47lm760s bimeks ten 3400 TL ye almıştım. Genel olarak düşüncelerim şöyle;

* Pasif gözlükler tercih sebebi, istediğin kadar ucuza al ailenle hep beraber izle
* Ayrıntı ayarlarla istenilen hertürlü görüntü elde ediliyor
* 3d kalitesini çok beğeniyorum. HUGO diye bir film var mesela onun girişinde bulunan paris animasyonu ve Lg top girl adlı video izlenirse dediğim daha rahat anlaşılır
* Eklentileri çok güzel. Youtube, facebook, google earth ve internet tarayıcı
* Her türlü medyayı kesintiye uğramadan oynatıyor
* Ağdan bilgisayara bağlanıp, bil. içinde yer alan herhangi bir medya sorunsuz oynatılabiliyor
* Video dönüşümü var zannımca TV de. Görüntü kalitesi kötü bile olsa iyileştirme yapıyor
* Bölgesel ışık sızması yada bulutlanma tek kötü yanı. Ama görüntü olmadığı zaman farkedildiği için servise başvurmadım. Zaten LG panellerin hemen hemen hepsinde bu söz konusu olan bir durum. Ayrıntılı inceleme ve tavsiyeler forum.donanimhaber de "albani" adlı kullanıcıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Ben de 47 LM 760s kullanıyorum. Ben de çok memnunum. Kardeşim ise samsung 42 ES 7000 (8000 de olabilir) kullanıyor. Samsung daha iyi demişti. Ama bence LG daha iyi. En azından 3D gözlükleri pasif olduğu için ucuz. İnternetten 8 TL'ye bir tane almıştım. Orijinal LG 3D gözlüklerinden hiç farkı yok...

kily' Alıntı:

blackpeace123' Alıntı:
evleneli 5 sene oldu hala 37 ekran var. keşke onu da kaldırabilsem.neyse ki kanal yasaklaması yaptım evde. sadece belli kanalları izliyoruz.

Bizde de Fii tarihinden kalma 37 ekran bi TV var. Kanal olarak da site merkezi yayınından gelen 18-20 kanal var sanırım. Çok nadiren açıyoruz zaten. Bizim misafirler memnun, misafir ortamında TV açılmasını abes buluyorum. Hocamın dediği gibi biri 8 biri 3 yıllık iki notebook var. Yetiyor da artıyor bile. TV eksikliği hiç hissetmedik, tavsiye ederiz.

unknownrealmman' Alıntı:
kily' Alıntı:

blackpeace123' Alıntı:

Bizde de Fii tarihinden kalma 37 ekran bi TV var. Kanal olarak da site merkezi yayınından gelen 18-20 kanal var sanırım. Çok nadiren açıyoruz zaten. Bizim misafirler memnun, misafir ortamında TV açılmasını abes buluyorum. Hocamın dediği gibi biri 8 biri 3 yıllık iki notebook var. Yetiyor da artıyor bile. TV eksikliği hiç hissetmedik, tavsiye ederiz.

yanlız değilmişiz. evimde tv olmaması açıkçası vaktimi çok çok değerli kullanıyorum anlamında değil. bolca pepe izliyoruz :) . leptop devamlı açık . çocuklardan vakit kalırsa da takip ettiğimiz bir iki yabancı dizi var. böyleyken uykuya vakit kalmıyor daha bide tv olsa cocuklara falan hiç bakmaz bakamazdık sanıyorum

başlığı biraz yonttuk hocam kızmasın:)

bendede 2 laptop var..ama teknolojiyi takip artı eski tüplü tvyi değiştirme zamanı geldi..çünkü tv bozuldu..sonuçta 1 tane alacağız..
lg 47lm 760s kullanıcıları yorumlarını bekliyorum

Geri