Lenovo Z50 Bİlgisyar açılmama sorunu ACİL!!

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bilgisayarın başından 2 dakika ayrıldıktan sonra döndüğümde kapandı aşırı ısınmıştı bir daha da açılmadı adaptörü bilgisayara taktığımda adaptörden cızırtı sesi gelmeye başladı sizce sorun nerde olabilir şimdiden saolun

Adaptörün AC giriş kablosu temassızlık yapıyor olabilir. Kontrol etmek yararlı olacaktır.

Varsa sadece pil ile çalıştırmak denenebilir.

Aç kapa düğmesine basıldığında LED ışıklarda hareket var mı kontrol etmek bilgi verebilir

Adaptörün AC giriş kablosu temassızlık yapıyor olabilir. Kontrol etmek yararlı olacaktır.

Varsa sadece pil ile çalıştırmak denenebilir.

Aç kapa düğmesine basıldığında LED ışıklarda hareket var mı kontrol etmek bilgi verebilir
Maalesef hocam adaptörü bilgisayara taktığımda cızırtı sesleri geliyor umarım kısa devre yapmamıştır yada sadece adaptör bozulmuştur bilgisayara zarar gelmemiştir umarım

Eğer evde kendin çözemiyorsan en yakın tamirciye götür ve tamir fiyatını öğrenmek istediğini söyle. Senin yanında baksın sorunu ve fiyatı söyler sen yapabilirsen bilgisayarı al ve çık. Fiyat makul ise bilgisayarı yaptırırsın.

Maalesef açılmıyor hocam adaptörü bilgisayara taktığımda adaptörden ses geliyor çıkardığımda ses yok umarım sadece adaptörde sorun vardır bilgisayarda sorun varsa sıkıntı

Başka bir adaptör veya voltaj cihazı olmadan anlamazdım. Bende bilgisayarın altından girip üstünden çıkmama rağmen arada böyle takılınca iyi bir tamircim var ona gidiyorum. Benimkisi basit bir şey ise ücret almaz ama sizinkiler nasıl bilemem.

Batarya varsa batarya ile deneyin.
Ekranda görüntü var mı güç kaynağı lambası yanıyor mu bakın.

Maalesef hiçbir şekilde açılmıyor hocam garantiside bitti ama media markt aracılığı ile yetkili servise göndermeyi düşünüyorum

Geri