LCD Tv yi Dijital Pano yapma !

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzun girişinde takılı LCD tv var, Tv nin internet çıkışı yok, akıllı değil yani. Sorum şu ki bu TV yi dijital pano gibi nasıl kullanabiliriz ? Ekranda o günkü nöbetçi öğretmenler listesi, özlü sözler, Ayın öğrencisi gibi bilgilerin yer almasını istiyoruz. Flash diske atıp TV ye aktarabileceğim bir nesne ne yapabiliriz. her gün düzenlenebilecek birşey ama bulamadım. Sizler böyle bir ihtiyacı nasıl çözdünüz ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Hocam bilgisayar ve internetimiz yok TV nin olduğu yerde. Başka yöntem var mıdır ? Direk bir bilgisayarda arayüz gibi hazırlayıp resim şeklinde flasha atıp TV de gösterebileceği şablon var mı ?

lcdpano.net vb,
Hocam bilgisayar ve internetimiz yok TV nin olduğu yerde. Başka yöntem var mıdır ? Direk bir bilgisayarda arayüz gibi hazırlayıp resim şeklinde flasha atıp TV de gösterebileceği şablon var mı ?

Yine aynı yöntemi kullanıp bir pano hazırlayıp ekran görüntüsünü kullanabilirsiniz

Tek tek zor olacak ama PowerPoint sunusu çalıştırırsa aylık haftalık hangisi olursa bir sunu hazırlayın. Flasha atın. Sunuyu tıkldıkça ilerleyecek şekilde hazırlayıp günlük fareyle tıklayın sonraki sunuya geçsin.

a- en kolayı powerpoint canva vs'de hazırlayıp, ekran görüntüsü yapıp, jpg kadedip, fat32 formatlanmış bir usb'ye atmak.
b- mi-stick alıp hdmi'a takıp varsa en yakın internete yoksa yanına gidince telefon internetine bağlayıp oradan yollamak

hocam ben şöyle yapıyorum: canvada hazırlıyorum. video olarak indiriyorum, flas bellek ile tv de sürekli dönuyor. 2-3 hafta da bir güncelliyorum. haliyle güncel olmuyor nöbetçi öğretmenleri yazmıyorum daha genel oluyor. o ayki denemede dereceye giren öğrenciler, okulun etkinlik fotoları, özlü sözler, okul kuralları gibi. dönüyor sürekli.

bilgisayara bağlayabilirseniz bu siteyle olabilir sanki hocam...
edit: pc ve internet yokmuş, kusura bakmayın hocam görmemişim...

hocam ben şöyle yapıyorum: canvada hazırlıyorum. video olarak indiriyorum, flas bellek ile tv de sürekli dönuyor. 2-3 hafta da bir güncelliyorum. haliyle güncel olmuyor nöbetçi öğretmenleri yazmıyorum daha genel oluyor. o ayki denemede dereceye giren öğrenciler, okulun etkinlik fotoları, özlü sözler, okul kuralları gibi. dönüyor sürekli.
Hocam canva şablonunu veya ekran fotoğrafını gönderebilirmisin? Fikir olması açısından çok makbule geçer.

WhatsApp Image 2024-03-01 at 09.45.26.jpeg

Son düzenleme:
Geri