LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
Hocam kurduk çalışıyor ellerinize sağlık..Okul idaresi her ne kadar sürekli şurası şöle olsa falan desede programı tuttular..... :)
Yalnız bi sorum var haber kısmı kendini güncelliyormu? bizimkinde hep aynı şeyi gösteriyor da..benmi eksik bişey yaptım??
teşekkürler....

hocam sorun trt haberin güncel olmayışı yoksa uygulama her dakika kontrol ediyor.. zaten o kısmı iptal etmeyi düşünüyorum onun yerine zile kaç dakika kaldı, kaçıncı dersteyiz gibi bilgilerin olduğu bir kutucuk yapacağım

Mantıklı bir fikir..Bekliyoruz yeni versiyonu..Kutucuklara farklı görevler verdirmek peki nasıl olur...çok mu uğraş ister?..
Yani istenilen kutucukta slayt gösterisi yapılabilse, veya eklemeyi düşündüğünüz yeni özellikler neyse her pencerede mümkün kılabilme?
Kayan yazı puntosunu değiştirebilmek nasıl olur?
SAYGILAR
:++:

Parhelion Hocam ellerine sağlık. Çok güzel bir uygulama olmuş.
Yeni versiyonu bekliyoruz...

Hocam ellerinize sağlık... Hava durumunu yapamadım. Yapan arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim...

Yahu şu konuyu bulacağım diye göbeğim çatladı.
Nerededir bu forumun yöneticileri? Bu tür faydalı konular neden sabit yapılmaz? :idea:

Hocam elinize sağlık, ben de yakın zamanda uygulamaya geçireceğim. Bilgisayara eski bir TV kartı takıp, kamera kayıt cihazından bu kartın S-Video portuna giriş yapacağım. ToggleMouse programıyla da fare hareketlerini tekrar eden bir makro oluşturup, 5 dakika bunu, 5 dakika da kamera görüntülerini izlettireceğim bakalım olursa :)

yataylimit' Alıntı:
Yahu şu konuyu bulacağım diye göbeğim çatladı.
Nerededir bu forumun yöneticileri? Bu tür faydalı konular neden sabit yapılmaz? :idea:

Hocam elinize sağlık, ben de yakın zamanda uygulamaya geçireceğim. Bilgisayara eski bir TV kartı takıp, kamera kayıt cihazından bu kartın S-Video portuna giriş yapacağım. ToggleMouse programıyla da fare hareketlerini tekrar eden bir makro oluşturup, 5 dakika bunu, 5 dakika da kamera görüntülerini izlettireceğim bakalım olursa :)
..
konuyu aramakla uğraşmak istemiyorsanız. yukarıda yer alan KONUYU TAKİP ET butonunu kullanabilirsiniz...

Hocam bu uygulamayı müdür yardımcısı bilgisayarına kursak aynı anda çalışırken LCD panoda bağımsız görüntü vermeye devam ediyormu?

Hocam öncelikle paylaşımınız için gerçekten faydalı bir uygulama. Bizde okulumuz için kullanmak istedik ama iki sorunla karşılaştık. Rica etsek yardımcı olurmusunuz. Birincisi
wunderground.com üye olduk ama bir türlü api key ulaşamadık bu noktayı resimli anlatırmısınız. İkincisi kayan yazı boyutunu ayarlayabilirmiyiz. Bu konuda yardımcı olabilirseniz memmun oluruz. İyi Çalışmalar

Gayet başarılı elinize sağlık. Bazı sorularım olacak:

1. Alttaki kayan yazının font büyüklüğünü ayarlayamadım.
2. Resim kısmında "Seçtiğiniz koleksiyonda resim Bulunamadı" uyarısı var. Ne yaptıysam gösteremedim. Resimleri bir klasöre dediğiniz çözünürlükte attım ama olmadı. Benim pc çözünürlüğüm 1024*768 oluyor en fazla nedeni bu mu acaba?

Sayın hocam daha önceden gözüken Nöbetçi Personel tablosu gözükmüyor neden acaba? yardımcı olursanız sevinirim... İyi çalışmalar.

Parhelion, hocam taasrımı paylaşırsanız benimle bende program halini hazırlayım diyorum.

sumunu' Alıntı:
hava durumu api noyu bulamadım. aydın için bulabilecek arkadaş var mı?

Api key almayı detaylı olarak açıklıyorum:

1- http://www.wunderground.com/weather/api/d/login.html sayfasına gerekli bilgileri girip Signup ile bir üyelik alıyoruz (formdaki handle kullanıcı adı demek)
2- E-postanıza gelen aktivasyon linkine tıklıyoruz.
3- Login kısmından giriş yapıyoruz.
4- Explore My Options'a tıklıyoruz.
5- Ayarları değiştirmeden Purchase Key'a tıklıyoruz.
6- Formu doldururken seçenekleri sırasıyla Website, No, No olarak seçip kutucukları işaretleyerek Purchase Key'a tıklıyoruz.
Bir sonraki açılan sayfada Key'iniz hazır :+1:

Hocam. Emeğin için teşekkürler. Kurulumu yaptım ekrana aktardığımda LCD ekranın üstünde ve altında epey boşluk kaldı. bunu nasıl düzeltebilirim. yardımın için teşekkürler.

Hocam öncelikle teşekkür ederiz böyle bir çalışma için... Sizin index.html içersine php kodlar eklesek yönetim panelli bir sistem yapılsa nasıl olur.
Sanırım çalıştırabiliriz gibi geliyor ama. Localde kurup siteyi... Bunu sormak istemiştim...

Html olarak pek bi değişiklik yapamadım resim vs gibi hava durumu eklemek istedim olmadı nedendir acaba...

LCD pano olayına uzaktan erişim verebilirsen çok daha kolay olur habire o bilgisayara gidip düzenlemek zorunda kalmayız. emeğine sağlık çok güzel bir tasarım olmuş.

Geri