LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
hocam eline sağlık panoyu bugün faaliyeti geçirdik gayet de güzel görünüyor,resimleri toplu küçültmek için irfanview programını tavsiye ederim kolaylık sağlıyor. Tek problem bazı zamanlarda hata veriyor olması ve chorme kapanması, emeğine sağlık hocam çok güzel uygulama.......

unforgiven55' Alıntı:
bu uygulamanın orta kısmına kamera görüntüsü ekleyebiliyormuyuz saygılar güzel olmuş
Sagolun hocam simdilik hayir ama güzel fikir, degerlendirilebilir
mb1984' Alıntı:
hocam eline sağlık panoyu bugün faaliyeti geçirdik gayet de güzel görünüyor,resimleri toplu küçültmek için irfanview programını tavsiye ederim kolaylık sağlıyor. Tek problem bazı zamanlarda hata veriyor olması ve chorme kapanması, emeğine sağlık hocam çok güzel uygulama.......
hocam ne zamanlar hata veriyor? Kaydet butonun daki kilitlenme yi kastediyorsaniz onu ilk boslugumda düzeltmeye calisacagim. Bu siralar hem sinavlar hem de turizm haftasi calismalari falan baya yogunuz

Bir arkadaş daha önce belirtmiş. Aşağıdaki hata hocam.
file.php

mb1984' Alıntı:
file.php
Hocam bu hatayi kaydete basinca veriyor bu doğru fakat durup dururken de veriyor mu boyle bir durum yasadiniz mi?

hocam ellerine sağlık çok hoş bir çalışma olmuş.uygulamaya başladık.yalnız altta kayan yazı bölümünü biraz daraltabilir miyiz?solda nöbetçi öğretmenlerin yazı puntosunu ben küçültüyorum nöbetçi öğretmen bölümünün altında da bir boşluğum oluşuyor.orada da bir Duyurular bölümümüz olsa, resimlerin gösterildiği alan az daha büyük olsa çok daha iyi olacak.açıkçası kendimiz bu bölümleri genişletip daraltabilsek böyle bir imkan var mı acaba? tekrar teşekkürler

xmet' Alıntı:
hocam ellerine sağlık çok hoş bir çalışma olmuş.uygulamaya başladık.yalnız altta kayan yazı bölümünü biraz daraltabilir miyiz?solda nöbetçi öğretmenlerin yazı puntosunu ben küçültüyorum nöbetçi öğretmen bölümünün altında da bir boşluğum oluşuyor.orada da bir Duyurular bölümümüz olsa, resimlerin gösterildiği alan az daha büyük olsa çok daha iyi olacak.açıkçası kendimiz bu bölümleri genişletip daraltabilsek böyle bir imkan var mı acaba? tekrar teşekkürler
sağolun hocam.. ama malesef bu dedikleriniz tamamen yeni bir tasarım gerektiriyor :)

Parhelion' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
file.php
Hocam bu hatayi kaydete basinca veriyor bu doğru fakat durup dururken de veriyor mu boyle bir durum yasadiniz mi?
Hocam üzgünüm geç yazdım, şuan panoyu kullanıyoruz ve herhangi bir hata yok(gecenlerde bir uyarı mesajı vardı "..............................bilgileriniz yedekleniyor") dediğiniz gibi başlarda kaydet bölümünde problem yaşanmıştı. Elinize emeğinize sağlık...

YENİLİKLER:
v1.2.0:
- Kaydetme esnasındaki kilitlenme sorunu giderildi.
- Slayt resim değişim hızı ayarı eklendi.

Lütfen uygulamayı güncelleyiniz. Kolay gelsin..

NOT: Güncellemeden sonra bir kereliğine slayt hızı ayarını ayarlayınız.

Ben uygulamayı LCd ye yansıtıyorum ama kenarlardaki hava durumu bölümünün yarısı görünüyor. ekran çözünürlüğü 1024*768 ayarlı. diğerlerini de denedim ama bir türlü istediğim görüntüyü vermedi. tamamı görünmüyor. tavsiyeniz varsa memnun olurum. ayrıca Alt tarafta kayan yazı aşırı büyük biraz küçültülebilirse çok güzel olacaktı ama değişmiyor.
Bu uygulamayı nasıl yaptınız? bunu da çok merak ediyorum. Hazırlayan arkadaşımıza çok teşkkür ederim.

Neden Lcd ye tam uygun bir şekilde sığmıyor. denemediğim çözünürlük ayarı kalmadı lütfen yardım edin. hava durumunun ve haberlerin yarısı sağ taraftan görünmüyor.

forumicinforum' Alıntı:
Ben uygulamayı LCd ye yansıtıyorum ama kenarlardaki hava durumu bölümünün yarısı görünüyor. ekran çözünürlüğü 1024*768 ayarlı. diğerlerini de denedim ama bir türlü istediğim görüntüyü vermedi. tamamı görünmüyor. tavsiyeniz varsa memnun olurum. ayrıca Alt tarafta kayan yazı aşırı büyük biraz küçültülebilirse çok güzel olacaktı ama değişmiyor.
Bu uygulamayı nasıl yaptınız? bunu da çok merak ediyorum. Hazırlayan arkadaşımıza çok teşkkür ederim.

forumicinforum' Alıntı:
Neden Lcd ye tam uygun bir şekilde sığmıyor. denemediğim çözünürlük ayarı kalmadı lütfen yardım edin. hava durumunun ve haberlerin yarısı sağ taraftan görünmüyor.

sağolun hocam tarayıcının varsayılan zoom ayarı %100 olarak olması gerekiyor kontrol eder misiniz?

Parhelion' Alıntı:
forumicinforum' Alıntı:

forumicinforum' Alıntı:

sağolun hocam tarayıcının varsayılan zoom ayarı %100 olarak olması gerekiyor kontrol eder misiniz?
..
+1
ayrıca masaüstünden ekran paylaşımı yapıyorsanız masaüstü çözünürlüğünüz ile televizyon çözünürlüğünüz aynı olmalı...

Hocam emeğinize sağlık. Çok güzel olmuş. Gereken açıklamaları da eklemişsiniz dolayısıyla başınızı ağrıtmamış oldum. Teşekkürler. :alkis:

hocam elinize sağlık.Harika olmuş.
Denemek istedim fakat resim ekleyemiyorum.Lcd pano için resim erişim ayarları menüsü çıkıyor.
İzin ve diyorum herhangi bir şekilde resim ekleyemiyorum.
ilgilenirseniz sevininrim.

saayees' Alıntı:
hocam elinize sağlık.Harika olmuş.
Denemek istedim fakat resim ekleyemiyorum.Lcd pano için resim erişim ayarları menüsü çıkıyor.
İzin ve diyorum herhangi bir şekilde resim ekleyemiyorum.
ilgilenirseniz sevininrim.
sağolun hocam öncelikle resimleri 540x365 şeklinde boyutlandırıp bir klasörde topluyorsunuz sonra da bahsettiğiniz erişim ayarları penceresinden ekle diyip bu klasörü seçiyorsunuz. klasör listeye ekleniyor işaretleyip izin ver diyorsunuz bu kadar..

hocam birde kayan yazı modülünü küçültsek yada siz tasarım+kodlama hakkında bilgi verseniz biz uğraşsak nasıl olur?
emeğinize sağlık diyorum.Yolu siz açmış oldunuz daha kullanışlı,opsiyonel tasarım ve fikirler ortaya çıkabilir.

saayees' Alıntı:
hocam birde kayan yazı modülünü küçültsek yada siz tasarım+kodlama hakkında bilgi verseniz biz uğraşsak nasıl olur?
emeğinize sağlık diyorum.Yolu siz açmış oldunuz daha kullanışlı,opsiyonel tasarım ve fikirler ortaya çıkabilir.
hocam önceki sayfalarda yazmıştım, chrome uygulamaları html5+javascript+css tabanlı uygulamalardır. yani bildiğiniz web sitesi hazırlar gibi geliştiriyorsunuz. uygulamayı yükledikten sonra bilgisayarımdan adres çubuğuna şunu yapıştırın %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd kodlar burada inceleyip geliştirebilirsiniz. chrome packaged apps referansı da şu adreste var buradan faydalanabilirsiniz http://developer.chrome.com/apps/about_apps.html kolay gelsin

Merhaba sayın hocam,
öncelikle çalışmanız büyük bir ihtiyaca cevap verdiği için teşekkür ederim. Bunu kendi okulumuza uyarlamak için neler yapmalıyız? Genel ayarlamaları nerden yapıyoruz. Bunu tam anlayamadım. Eğer açıklamışsanız sanırım ben göremedim. Beni bu konuda mazur görün. Yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.

karakartall' Alıntı:
Sayın Hocam,
derdimin dermanını buldum. Çoook teşekkürler.
özygt' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim okuluma kurdum bende. Çok güzel tepkiler aldım :)
teşekkür ederim hocalarım güle güle kullanın..
karakartall' Alıntı:
Merhaba sayın hocam,
öncelikle çalışmanız büyük bir ihtiyaca cevap verdiği için teşekkür ederim. Bunu kendi okulumuza uyarlamak için neler yapmalıyız? Genel ayarlamaları nerden yapıyoruz. Bunu tam anlayamadım. Eğer açıklamışsanız sanırım ben göremedim. Beni bu konuda mazur görün. Yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.
hocam sağ tık ayarlar :wink:

saayees' Alıntı:

Uygulama çok güzel. emeği geçen arkadaşımıza teşekkür ederim.Programda Kayan yazı kısmındaki yazı karakterlerini küçültme ayarı olabilir mi? Ya da kayan yazı kısmı çoklu duyurular için bir alana dönüştürülebir mi?

Sayın hocam izninle pano dosyalarını github a taşıdım. Böylece isteyen herkes değişiklik yapabilir ve yapılan değişiklikleri izleyebiliriz.

https://github.com/hikomen/dijital_pano adresinden ulaşabilirsiniz. Yapılan değişiklikleri ayrıntılı yazı yeni özellikleri burdan yaparsanız herkes faydalanır.

İlk değişiklik olarak kayan yazı kısmını kaynamayan hale çevirdim. Kayan yazı hız ayarlarının yapıldığı yeri iptal edip duyuru 2 için yer açtım. Kayan yazı bölümündeki yazıların puntosunu düşürdüm.

Duyuruları alt alt koydum.

Ekli dosyalar

• pano1.png
    pano1.png
    292.1 KB · Görüntüleme: 2,204
  • pano2.png
    pano2.png
    411.7 KB · Görüntüleme: 2,202
hikomen' Alıntı:
Sayın hocam izninle pano dosyalarını github a taşıdım. Böylece isteyen herkes değişiklik yapabilir ve yapılan değişiklikleri izleyebiliriz.

https://github.com/hikomen/dijital_pano adresinden ulaşabilirsiniz. Yapılan değişiklikleri ayrıntılı yazı yeni özellikleri burdan yaparsanız herkes faydalanır.

İlk değişiklik olarak kayan yazı kısmını kaynamayan hale çevirdim. Kayan yazı hız ayarlarının yapıldığı yeri iptal edip duyuru 2 için yer açtım. Kayan yazı bölümündeki yazıların puntosunu düşürdüm.

Duyuruları alt alt koydum.
hocam hangi izinden bahsediyorsunuz anlayamadım?? ben kodların yolunu verdim istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz dedim ama alın bu kodları git sistemine atın orda burda yayınlayın da demedim. hadi böyle bir talebiniz vardı neden benim görüşümü almadınız?

Geri