Lazer Yazıcım Çok Az Yazıyor... Neden?

Kodla Büyü

osmanX

Site Gezgini
Labaratuvarımda HP 1018 Lazer yazıcım var ama çok az yazıyor bir top kağıt (500 adet) bitiyor diğer top kağıt yarı olmadan toner bitiyor. Neden acaba, dolum yaptığım yere sordum bizde sorun yok tam dolduruyoruz dediler. :?: :?:

Hocam Tonerler bir kaç defa doldurulduktan sonra çöpe gidiyor. Sizin tonerin de miladı dolmuş. Lazerinizi bozmadan sıfır almanızı tavsiye ederim.

Bir okulun lazer yazıcısı bu şekilde bozuldu da belirteyim dedim.

hocam sanırım sizin probleminiz dolduran arkadaşın toneri az doldurması. nasıl olsa doldurtacaksınız bittikçe. biltek2007 arkadaşın bahsettiği sorun drum denilen tonerin üzerindeki parçanın aşınması sonucu soluk çizik yazması olayı o 3 doldurmadan sonra bozulmaya başlar. Dolduran arkadaşa tembih edin toneri biraz fazla koysun :+1:

Söyledim hocam ama nerdee biz zaten piyasaya göre fazla dolduruyoruz diyor ama ben ilçede olduğum için başka alternatifim yok. Birde bilgisayardan ayar yapabilirmiyiz birisi söyledi ama ben bilmiyorum benimkinin ayarını kıstım biraz soluk çıkarıyor çok yazıyor dedi var mı böyle bişey...

Hocam yazıcının özelliklerinde yazdırma kalitesi vardır. Normal, taslak gibisine seçenekleri vardır. Bunları deneyin.

Geri