Lastik tavsiyesi

Kodla Büyü

iceman1982

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba. Aracımın lastikleri eskidi. 215 50 17 ölçülerinde lastik bakıyorum. Michelin ve continental lastiklerini tavsiye ettiler fiyatları pahalı geldi kararsız kaldım. Sizce hangi marka lastik almalıyım tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim

2 yılda bir değiştireceksen petlas al her lastik ilk 2 yıl verimlidir

205/555/16 michelin premicy 3 lastiklerini 4 yıl ve 60 bin km kullandıktan sonra geçen hafta aynı ebatlarda continental conti premium contack 5 lerle değiştirdim. 265 tl den aldım 1500 km yol hemen yol yaptım. Kesinlikle tavsiye ederim hem sessiz yumuşak, hem aracın yola tutunduğunu hissediyorsun. Kafam rahat canlarımı ve malımı taşıyor sonuçta.

Lastik özellik karşılaştırması yapan bazı yerli ve yabancı siteler var hocam. Oralarda FALKEN lastiklerin incelemeleri ve aldığı notları mutlaka incele derim.

gittigidiyor maximum a puan veriyor 25 tl de indirim var genellikle öyle belki uyguna gelir ama mutlaka taktıracağınız yerle önceden pazarlık edin takma+balans+sibop için yoksa benim gibi tongaya düşersiniz :) ben lassa aldın marka olarak bence lassanın altına düşmemek lazım gidip en ucuzunu almayın lastik can taşır bu arada falken markasının ülkemizdeki lastiklerini petlas üretiyormuş bilginize japon değil yani hankook da kore olması lazım o da japon değil yani

Michelin Energy Saver+ , Michelin CrossClimate 205/55R16 , Michelin Primacy 3 var hangisi daha kullanışlı acaba ... bir de yazlık mı alsam 4 mevsim mi

hankook eski lastiklerim kore malı ve on numara lastiktir 5 yıl problemsiz kullandım. daha da gideri vardı ama gerek yok

mcclane' Alıntı:
Michelin Energy Saver+ , Michelin CrossClimate 205/55R16 , Michelin Primacy 3 var hangisi daha kullanışlı acaba ... bir de yazlık mı alsam 4 mevsim mi
Energy saver 4 mevsim. Bende ki 'ler yazlık kışlık her sene sokme takma 60 +60 gidiyor

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Forumlarda araştırma yaparken nexen diye bir marka öğrendim kullanıcılar genelde iyi yorum yapmışlar. Sanırım bende nexen alıcam.

arkadaşım da continental var cantı uymaz sanırım size. daha bir kez kullanılmış ihtiyacı olan var ise kaçırmasın derim. kışlık olablir

iceman1982' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Forumlarda araştırma yaparken nexen diye bir marka öğrendim kullanıcılar genelde iyi yorum yapmışlar. Sanırım bende nexen alıcam.

Forumlara daldıysanız siz daha çok yorum okursunuz. Her mala herkes ayrı ayrı yorum yaparlar kimi çok iyi der kimisi yanına yanaşma der.
Araçın a-b segmenti araçlardan ise gözün kapalı istediğin lastiği al. Yok C-D segmenti bir araçın var ise kesinlikle ucuza kaçma ben o işi yıllar öncesi b segmenti araçlarda çok güzel performans veren isimde vereyim falken lastiklerinden, C segmentindeki bora araçıma taktım araç her frende kızakladı. Diyeceğim o ki araçın büyük ve ağır ise lastiğe vereçeğin paraya fazla acıma

forumlarda firmaların görevlendirdiği kişilerde olabiliyor direk kullananlardan değerlendirme alın hoca böylesi daha iyi

iceman1982' Alıntı:
nexen in ince yanaklarda balon yaptığını bir kaç kişiden duydum ben de hankook veya toyo tavsiye ederim...tercihim toyodur ama

serci2001' Alıntı:
iceman1982' Alıntı:

Forumlara daldıysanız siz daha çok yorum okursunuz. Her mala herkes ayrı ayrı yorum yaparlar kimi çok iyi der kimisi yanına yanaşma der.
Araçın a-b segmenti araçlardan ise gözün kapalı istediğin lastiği al. Yok C-D segmenti bir araçın var ise kesinlikle ucuza kaçma ben o işi yıllar öncesi b segmenti araçlarda çok güzel performans veren isimde vereyim falken lastiklerinden, C segmentindeki bora araçıma taktım araç her frende kızakladı. Diyeceğim o ki araçın büyük ve ağır ise lastiğe vereçeğin paraya fazla acıma
Aracım Astra j kasa. Sizinde dediğiniz gibi ağır bir araç sanırım 1560 kg. Arkadaşlarımda sizinle aynı fikirde yorumlarınız için teşekkür ederim.

lastik com paraf kampanyası var 4 al 3 öde işinize yararsa PRFMTV2017LSTK kampanya kodu

4 mevsim lastik kullanan arkadaş var mı acaba yakıt açısından performans açısından farkı oluyor mu?

aracında 4 mevsim lastik kullanan arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilir mi...

mcclane' Alıntı:
aracında 4 mevsim lastik kullanan arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilir mi...
ne tam yazlık ne tam kışlık performansını alırsın yazda kışta üst limitleri sakın zorlama.

iceman1982' Alıntı:
nexen kullanıyorum ama memnun değilim. keşke continental, michelen veya NOKIAN alsaydım.

Re: Ynt: Lastik tavsiyesi

yasarcan' Alıntı:
FALKEN veya HANKOOK mutlaka inceleyin derim japon malı güzel lastikler.
yildiray75' Alıntı:
hankook eski lastiklerim kore malı ve on numara lastiktir 5 yıl problemsiz kullandım. daha da gideri vardı ama gerek yok
elrond' Alıntı:
iceman1982' Alıntı:
nexen in ince yanaklarda balon yaptığını bir kaç kişiden duydum ben de hankook veya toyo tavsiye ederim...tercihim toyodur ama
TOYO

Geri