Laptopun Fan Bakımından Sonra Kapanması

Kodla Büyü

_Örtmen_

Üye
Merhaba, bugün laptop fanına bakım yapmak için bilgisayarı parçalarına ayırdım. Fandan çok fazla ses geliyordu, bir bakayım olmazsa yeni fan alırım dedim. Bakımı tamamladıktan sonra ilk açılışta bilgisayar 10 15 dakika açık kaldı. Sonra kendi kendine kapanmaya başladı. Hoşgeldiniz yazısı görülür görülmez kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Termal macunu silip yeniden macunladım, yetersiz gelmiş olabilir mi?

Biraz önce bilgisayarı açtım masaüstü geldi. Fan tümden çalışmayı kesmiş olabilir mi ? O yüzden 10 15 dakika sonra kapatıyordur. Başınıza böyle bir şey geldiyse ilk iş fanı değiştirmek mi oldu ?

Biraz önce bilgisayarı açtım masaüstü geldi. Fan tümden çalışmayı kesmiş olabilir mi ? O yüzden 10 15 dakika sonra kapatıyordur. Başınıza böyle bir şey geldiyse ilk iş fanı değiştirmek mi oldu ?

CPU Temp ile işlemcinizin sıcaklığını gözlemleyiniz. 95+ dereceden sonra kapanması normaldir.

Merhaba, bugün laptop fanına bakım yapmak için bilgisayarı parçalarına ayırdım. Fandan çok fazla ses geliyordu, bir bakayım olmazsa yeni fan alırım dedim. Bakımı tamamladıktan sonra ilk açılışta bilgisayar 10 15 dakika açık kaldı. Sonra kendi kendine kapanmaya başladı. Hoşgeldiniz yazısı görülür görülmez kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Termal macunu silip yeniden macunladım, yetersiz gelmiş olabilir mi?
asp-php arkadaşımızın dediği gibi core temp ile sıcaklığa bakın. maximum değer orada mevcut. Büyük ihtimalle macun işlemi hatalı. Macun için ise
actric mx-4 öneririm. Bariz farkı göreceksiniz.

büyük ihtimalle fanın elektrik kablosunu takmayı unutmuşsunuz. Birde kaliteli olmayan termal macun kullanımında bu tür kapanma olayları olabilir hocam.. zalman vb. termal macunlardan kullanırsanız sorun ortadan kalkar..

büyük ihtimalle fanın elektrik kablosunu takmayı unutmuşsunuz. Birde kaliteli olmayan termal macun kullanımında bu tür kapanma olayları olabilir hocam.. zalman vb. termal macunlardan kullanırsanız sorun ortadan kalkar..
Fanın kablosunu taktım, fan çok fazla ses yapmaya devam ediyor hatta. Açtığımda da maksimum 15 dakika açık kalıyor. Önerilen marka termal macunlarını almayı düşünüyorum. Teşekkür ederim .

Acer extensa 5635g için fan ve önerilen termal macunları alabileceğim güvenilir bir site var mı?
https://urun.n11.com/overclock-urunleri/arctic-mx-4-4gr-termal-macun-P260271417
Pahalı Bir macun ama... gerçekten MACUN!!!

arctic-mx-4-4gr-termal-macun__1266231071278560.jpg

benimde laptop un fan sıkıntısı vardı en son çare fanı kırmak zorunda kaldım bu sayede fan sıkıntım olmadı. Daha doğrusu fan kendi kırıldı erimiş artık sıcaktan çürümüş

Geri