laptopu mönitör çıkışından bağlama yardım?

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar laptopu düşürdüm ve ekran kırıldı bende söktüm aldım.
laptopumunda monitör çıkışı var oradan mönitöre bağlamak istiyorum.
fakat açılışta görüntü geliyor ama tam masaüstü ekranı gelmeye çalışınca ekran kararıyor no signal uyarısı veriyor
nasıl aktarırım ban bu görüntüyü..

hocam laptopı guvenı modda aç sonra çözünürlük ayarlarını düşür muhtemelen hertz aralığı desteklenmiyor monitör tarafından

fn + fonksiyon tuşlarından birisi ile görüntüyü mönitöre aktarabilirsiniz. Ama hangi tuş? Deneyin bakalım biri tutar İnşallah. Tabi kadir26 hocamın dediği ihtimal de denenmeli.

Güvenli modda açıp, çözünürlüğü düşürdüğünde büyük ihtimal işe yaramayacaktır. Bunun yerine yine güvenli modda açıp, ekran kartını kaldırıp pc yi tekrar başlatın ve kurulumu yaptıktan sonra çözünürlüğü ayarlayın

Öncelikle windows açolıyor mu yoksa parola ekranında kalıyor mu
windowsu açmak lazım sonra harici monitörü bağladığında görüntü otomatik olarak harici monitöre gelir gelmezse
win+p ile seçenekler gelir ilkinde enter dersin yoksa ikincide
win+p+soğ ok veya alt ok enter desin (bu kısmı 4-5 defa tekrarlarsın)
muhtemelen harici monitöre görüntü gelir

yaww arkadaşlar güvenli mod kısmına geliyorum vga modunda aç yazıyor ona tıklıyorum açılıyor ama çözünürlük 800*600 yani çok iri 1024*768 e çekiyorum ekran gidiyor no signal nasıl çözerim bu konu yu?

monitör eski mi hocam. Nasıl bişey. eski (crt) ise çözünürlükten diyecem. ama değilse Fn kombinasyonu ile aktarmayı deneyiniz. Eğer olursa güzel olur ama sonuçta bu labtob. Labtoblabi yere giderken sırtında CRT monitörle gezmek iyi fikir olmayabilir:)

Geri