Laptop'a projeksiyon bağlama

Kodla Büyü

semraaa14

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Laptopa projeksiyon bağladık yanlız görüntü bir türlü gelmiyor, laptopta bazı ayarların yapılması gerekiyormuş, Laptopa hiç projeksiyon bağlamadığım için bilmiyorum nasıl yapılıyor, yardımcı olursanız sevinirim. Karıştırarak yapabilirim belki ama elimde böyle bir imkan yok, öyle bir anda çağırıp projeksiyon kurdurmaya çalışıyorlar ki, karıştırmaya fırsat bulamıyorum... Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Hocam masa üstüne tıklayım ordan grafik kartı programını çalıştırın orda ikili monitör modları var onlardan birini seçin bukadar.

Yanlış hatırlamıyorsam ctrl tuşu ile birlikte F1 tuşuna basarsan ekrana,ctrl ile birlikte F2 tuşuna basarsan projeksiyona geçer.Denemekte yarar var

hocam Fn tuşu ile Fonksiyon tuşlarından üzerinde LCD -CRt yazan ayda iki tane dikdörtgen bulunun tuşa bas ozman projeskiyona görüntü gider.

Birde projeskiyonun portlarından input yani görüntü girişini tarattır belki S-vidio yada farklı bir girişte kalmış olabilir... Bazen bu sebepleden görüntü projeksiyondan yansımaz.

hocam bende ikili monitor diye bişey yok. en fazla kendi laptopumu görüp masaustumu boş bi şekilde perdeye yansıtabiliyorum, üzerindeki simgeler olmadan ve boş bi şekilde donmuş olarak...
ne yapabilirm?

Fn+F3 yazıyor benim laptop da

Bence de en garanti yöntem hasari hocamın dediği gibi grafik kartı programı
Masaüstü -> Özellikler -> Ayarlar -> Gelişmiş -> Grafik kartı programı -> Grafik özellikleri yada ona benzer bişiler :D
DUAL monitör
İkili ekran gibi seçenekleri arayın oradan. Kolay gelsin

hocam siz wide screen seçiyor olabilirsiniz (geniş ekran)

ayrıca projeksiyon çözünürlük ayarını desteklemiyor da olabilir

hocam sizin ekran dual wiew modunda siz clone yapın düzelir.
nvdia
masaüstü\sağ tık\özellikler\ayarlar\gelişmiş\nvdia gcforce
buraya gelince pencerinin sol tarafında küçük bir ekran açılır orara nvdia ayarlarını seçin
ana oenceredeki görüntü modunu çoğalt olarak ayarlayın düzelir
ati
catalys (yanlış yazmış olabilirim) aç orada yukarıda yazdığıma benzer bir ayar yaparsan düzelir.

gizemkar' Alıntı:
hocam Fn tuşu ile Fonksiyon tuşlarından üzerinde LCD -CRt yazan ayda iki tane dikdörtgen bulunun tuşa bas ozman projeskiyona görüntü gider.

Birde projeskiyonun portlarından input yani görüntü girişini tarattır belki S-vidio yada farklı bir girişte kalmış olabilir... Bazen bu sebepleden görüntü projeksiyondan yansımaz.

:+1: :+1: :+1: :+1:

Hocam genişletilmiş ekran kullanıyor olmalısın..Mouse u laptop ekanının sağına doğru çektiğinde mouse ikonunu projeksiyonda görebilirsin. sunum yaparken genişletilmiş ekranı kullanmanın avantajlarınıda kullanmayı unutmayın.. :D

gizemkar hocam açıklamış zaten pc den pc ye değişiyor tuşlar.benimkide fn f5 mesela.
modeli söylerseniz bilgisayarın daha çok yardım alırsınız gibi

Geri