Laptop Tavsiyesi

Kodla Büyü
Bilgisayar alırken çok satanlara bakıyorum , genelde iyi makinalar ve çok satanlarda olan makinalar aynı. SSD alırsan bu makina uçar.

Hocam Lenova marka lettop aldım bir kaç önce. Hemen hemen aynı özellikler SSHD falan da vardı makinada.
Ben kişisel olarak performasnından memnun değilim.
Bu gün alacak olsam SSD li bir dahili disk alırdım ve biraz daha imkan var sa DDR4 lü bir makina laırdım.

Ha kullanabiliyormuyum evet kullanabiliyorum ama performası çok iyi değil.

Bence bu makinayı almanız büyük hata olur bunun sebeplerine gelince :

1. Full HD - eğer oyun oynamıyorsanız 15,6 inç bir ekran büyüklüğünde FULL HD çözünürlük satın alınmaz en basitinden bunda bir photohop dahi kullanmazssınız , büyüteçle falan bakmanız gerekecektir.

2. Ekran kartı , AMD nin ekran kartları malesef ki çok fazla soruna sebep olmaktadır , uzak durun derim mesela bu fiyata bir GeForce 940M bulabilirsiniz ki daha fazla performans alırsınız
http://www.game-debate.com/gpu/index.ph ... e-940m-2gb

3. U serisi işlemcileri oldum olası sevememişimdir , dafa fazla Pil ömrü için İşlemci gücünden kısmak aynen Akü bitmesin deye 1600 motorlu arabayı 1400 yapmak gibidir zerre akıl işi değildir hatta saçmalıktır , çünkü bir pilin ömrü en iyisinden 3 sene gider ya sonra ?

4. HDD dönüş hızı 5400 rpm buda zaten U serisi olan işlemci ile birleşince Güç isteyen kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratacaktır , bir SDD hadi o pahalı geldi diyelim bir SSHD (Hybrid) hadi oda olamıyorsa 7200 rpm çok daha iyi olurdu

5. İşletim sistemi - İşletim sistemine para vermek yerine Free dos bir ürün daha ucuza gelecektir

6. Dolar kuru - Şu anda dolar darbe sebebi ile en yüksek seviyelerinde

Ben U serisi olmayan i7 li birşeyi tercih ederdim de onlarda 2800 TL ler civarına yükselmiş (dolar kuru sebebi ile), o nedenle illa U serisine mecbur kalınırsa ASUS da düşünülebilir , bana göre aşağıdaki ürün daha kalitelidir (free dos) hem de fiyat olarak daha uygundur

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/ ... P107708812

ben de bir laptop almak istiyorum
intel i5 8gb ram 1 tb harddisk 2b ekran kartı olsun.
fiyatı ve performansı en iyi olan marka hangisi sizce????????

Geri