Laptop tavsiyesi verir misiniz???

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
Degerli arkadaslarim dizustu bir bilgisayar almayi dusunuyorum esim anneler gunu hediyesi olarak almak istiyor acikcasi yakin zamanlarda teknolojiyi pek takip edemedim indirimlerden faydalanabilecegim guzel bir makine ne onerirsiniz
Oyun oynamayi pek sevmem
Ms visual studio, adobe fireworks photoshop vb. Programlar kullanacagim arkadaslar
Fikirleriniz benim icin degerli

Enddlesss' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/msi-gl72-6qc-076xtr-intel-core-i7-6700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gt940m-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003U22F
Hocam rakam biraz yuksek gibi fakat cihaz guzel baska ne onerebilirsiniz?
Birde freedos olayi nasil olacak

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arslan_1905' Alıntı:
saitgumus' Alıntı:
Hp elitebook 840 g2 i7 islemcili
Hocam makine iyi ama fiyat ucmus

Fiyatlar konusunda haklısınız hocam ama 1 dolar 3.5 lira'yı geçmiş. Maalesef. Bütçenizi ve olmazsa olmaz donanımları söylerseniz tavsiye vermek biraz daha kolay olur.

keplir' Alıntı:
arslan_1905' Alıntı:
saitgumus' Alıntı:
Hp elitebook 840 g2 i7 islemcili
Hocam makine iyi ama fiyat ucmus

Fiyatlar konusunda haklısınız hocam ama 1 dolar 3.5 lira'yı geçmiş. Maalesef. Bütçenizi ve olmazsa olmaz donanımları söylerseniz tavsiye vermek biraz daha kolay olur.
Hocam psikolojik sinirim 3000 tl
Acikcasi param dahilinde en iyi donanimi elde etmek istiyorum
Lenovo ideapad 510 i5 modeli var 8 gb ram ddr4 ve 4 gb paylasimsiz ekran karti bellwgi var sizce nasil bu makina fiyati2850 lira

Aslinda i7 olanlarina da az bir miktar fark var off cok karistim yardim edin arkadaslar

windows kurulu isterseniz ya bütçeyi arttırmalısınız ya da aynı bütçeyle performanstan kısmak gerekiyor.
asus r510vx serisine bakabilirsiniz 3000 den biraz fazla.

regulus11' Alıntı:
windows kurulu isterseniz ya bütçeyi arttırmalısınız ya da aynı bütçeyle performanstan kısmak gerekiyor.
Hocam onerdiginiz pclere baktim acikcasi linkini verdiginiz konuyu da inceledim oradaki arkadaslar asus ve dell markalarina yogunlasmis
Dun aksam yaptigim arastirmalarda hepsiburadada i7 7500u olan pcler 3000 3500 arasi seyrediyor 2800 e i5 ekran 4gb ram 8gb almak yerine i7 7500u lardan bieini mi tercih etmek lazim?

Freedos almak daha mantikli geldi bana elimde yok ama 60 liraya yukletirim

arslan_1905' Alıntı:
abtani' Alıntı:
Ne oldu neden sasirdiniz?

:D Açıkcası bende şaşırırdım. BT bu işi kendi hallleder 60TL cebe kalır. Bu arada dolar/tl oranı çok fazla.

Lenova marka almayın hocam. Donım iyi gibi gözüksede performası yarısı etmiyor.

arslan_1905' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
Hocam onerdiginiz pclere baktim acikcasi linkini verdiginiz konuyu da inceledim oradaki arkadaslar asus ve dell markalarina yogunlasmis
Dun aksam yaptigim arastirmalarda hepsiburadada i7 7500u olan pcler 3000 3500 arasi seyrediyor 2800 e i5 ekran 4gb ram 8gb almak yerine i7 7500u lardan bieini mi tercih etmek lazim?

hepsiburadadan almanizi tavsiye etmem. cunku oranin indirimli hali n11'in kampanyasiz fiyatiyla es deger.
2 hafta once n11 2500tl uzeri pc alisverislerinde gecerli 150 indirim kuponu vermisti. ayda bir geliyor bu gibi kampanyalar. takip edin.
i7 islemcili + ssdli +gtx serisi ekran karti +8gb ram olan freedos bir notebook 3200 civari bulunabilir.
orjinal windows kretiriniz yoksa 20-30tlye atiyorlar cok para vermeyin.

ayrica ekran karti 2gb ile 4gb olmasi cok etkilemiyor. 2gb rahatlikla is gorecektir. fark, gt ile baslayanlar ile gtx ile baslayanlarin arasinda var.

Enddlesss' Alıntı:
arslan_1905' Alıntı:
abtani' Alıntı:
Ne oldu neden sasirdiniz?

:D Açıkcası bende şaşırırdım. BT bu işi kendi hallleder 60TL cebe kalır. Bu arada dolar/tl oranı çok fazla.

Lenova marka almayın hocam. Donım iyi gibi gözüksede performası yarısı etmiyor.
Hocam ogrencim dukkan acti pcyi o onerdi bana ondan almasam dahi ona bir katkim olsun istiyorum o yuzden kurulumu ona yaptiririm diye dusundum

bidene' Alıntı:
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x541uj-go055-i7-7500u-8gb-1tb-2gb-gt920m-15-6-freedos-268524530
Tesekkurler hocam inceliyorum hemen

regulus11' Alıntı:
arslan_1905' Alıntı:
regulus11' Alıntı:

hepsiburadadan almanizi tavsiye etmem. cunku oranin indirimli hali n11'in kampanyasiz fiyatiyla es deger.
2 hafta once n11 2500tl uzeri pc alisverislerinde gecerli 150 indirim kuponu vermisti. ayda bir geliyor bu gibi kampanyalar. takip edin.
i7 islemcili + ssdli +gtx serisi ekran karti +8gb ram olan freedos bir notebook 3200 civari bulunabilir.
orjinal windows kretiriniz yoksa 20-30tlye atiyorlar cok para vermeyin.

ayrica ekran karti 2gb ile 4gb olmasi cok etkilemiyor. 2gb rahatlikla is gorecektir. fark, gt ile baslayanlar ile gtx ile baslayanlarin arasinda var.
Hocam cok sagolun aslina bakarsaniz n11de bir sefer kredi karti bilgilerim calinmisti yani o kartimla sadece oradan alisveris yapiyordum ve sonrasinda karti iptal ettirdim o nedenle biraz uzak duruyorum n11 e ama fiyatlari hemen inceleyecegim
Almisken guzel bir makine olsun istiyorum sdd de takmak istiyorum garantiyi bozmazsa ekran karti hususuna dikkat edecegim ama ram ddr4 olunca yukseltmeye kapali oluyor onu 12 gb almak icin arayislardayim

hocam lenovo ideapad laptop aldım birkaç ay önce donanım olarak müthişti ayrıca 7. nesil diye maalesef performans olarak sıfır. daha program yüklemeden servise gitti, berbat kısacası. 2500 nakit almıştım :-1:

bahar0147' Alıntı:
hocam lenovo ideapad laptop aldım birkaç ay önce donanım olarak müthişti ayrıca 7. nesil diye maalesef performans olarak sıfır. daha program yüklemeden servise gitti, berbat kısacası. 2500 nakit almıştım :-1:
özellikleri nelerdi hocam bende şu an o modele yoğunlaştım neden servise gitti?

Degerli arkadaslar fikirleriniz paylasimlariniz icin cok tesekkur ederim Asus X556UQ-DM537T Intel Core i7 7500U cihazi ismarladim insallah memnun kalirim

Geri