labdaki mikrafonu nasil hoparlore verebiliriz_

Kodla Büyü
bak şimdi
başlat
tüm programlar
donatılar
ses ayarı denetimi
seçenekler
özellikler
çalma de
mikrofonu işaretle
ok
sonra tüm sesleri ana pencereden aç o sessiz diyen ayarlar falan var onları kaldır
sorun olursa yaz buraya tekrar
iyi çalışmalar...

ses simgesine çift tıkla gelen ekranda mikrofon line in front in bunlardan birisi olabilir sessiz simgesini kaldır kaydırma çubuğunuda üst tarafa doğru çek

tam olarak anlamadım ben nasıl bir şey yapmak istiyorsunuz?

2+1 var bide mikrafon var...mikrofonda konuştugumda ses 2+1 den çıksın istiyorum....orkestra misali :oops:

hocam arkadaşalrın dediği işlemleri yaptıysan çalışması gerekiyor. Zaten mikrofon direk olarak sesi hoparlöre verir. Siz ses kartında mikrofonu belki yanlış yere takmışsınızdır. Yada mikrofınunuz çalışmıyor olabilir. başka bir PC de deniyebilirsiniz.Kolay gelsin.

denetim masası\ ses efekti ve ses aygıtları\insan sesi\ donanımı sına yaparsanız bilgisayar donanımları tanır ve istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

(uyarılara: "engellemeyi kaldır" tıklayın)

hocam öncelikle bu gibi sorunları belirtirken işletim sistemi, mikrofon sağlam mı vb. gibi bilgileri soru ile beraber verirsen zaman kazandırmış olursun. Şimdi Xp kullandığı varsayıyorum. Sağ alttaki hoparlör simgesine çift tıklayıp "ses ayarı denetimi" açacaksın. Seçenekler menüsünden özellikler komutunu ver. Çalma radyo butonu seçiliyken alt tarafta mikrofon işaretli olsun. Tamam diyerek çık. Şimdi pencerede mikrofon simgesi görünecek fakat sessiz işaretlli. İşareti kaldır tekrar dene. Tabi mikrofon ve hoparlör girişlerini doğru takdığını kabul ediyorum. Bi dene tekrar görüşelim.

ben de bu işlemi yapmak istiyorum. ama bilgisayar vista. bluetooth kulaklık çalışıyor, ses geliyor, mikrofondan kayıt da yapabiliyorum. ama bluetooth mikrofonda konuştugumda ses bilgisayardan çıksın istiyorum .bu ayarlar biraz farklı vistada, yardımcı olursanız sevinirim

Geri