lab sabit ip sorunu

Kodla Büyü

samsun5555

Üye
iyi günler arkadaşlar öğrenci bilgisayarları takip edebilmek için veyon programını kurmak istedim . bilgisayarlara sabit ip olarak ipconfigten bakarak otomatik çektikleri ipleri aşağıda ki şekilde veriyorum
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.23.xxx
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.248.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.16.1
dns olarak ise
195.175.37.137
195.175.37.138 giriyorum ancak internet kopuyor. konuya çok hakim değilim hatayı nerede yapıyorum yada bir sorun mu var. Okul fiber altyapıya sahip

Hocam anladığım kadarıyla okulunuz büyük bir okul ve Alt Ağ Maskesine baktığımda okulda alt ağlar oluşturulmuş. Fiber alt yapı var derken bakanlığın bağladığı fiber bağlantı da var mı? Okulda çok fazla bölüm mü var? O yüzden mi alt ağlar oluşturulmuş. Gördüğüm kadarıyla default gateway ile bilgisayarların bağlı olduğu ağ farklı. O yüzden internete çıkamazsınız

Hocam anladığım kadarıyla okulunuz büyük bir okul ve Alt Ağ Maskesine baktığımda okulda alt ağlar oluşturulmuş. Fiber alt yapı var derken bakanlığın bağladığı fiber bağlantı da var mı? Okulda çok fazla bölüm mü var? O yüzden mi alt ağlar oluşturulmuş. Gördüğüm kadarıyla default gateway ile bilgisayarların bağlı olduğu ağ farklı. O yüzden internete çıkamazsınız
evet hocam okulumuz büyük bir okul, fiber alt yapısıda okulumuzda mevcut olduğunu düşünüyorum. konuya çok hakim değilim hocam bu sorunu nasıl çözebilirim . yoksa otomatik ip ilede çalışabilen netsupport programınımı kurmam lazım

evet hocam okulumuz büyük bir okul, fiber alt yapısıda okulumuzda mevcut olduğunu düşünüyorum. konuya çok hakim değilim hocam bu sorunu nasıl çözebilirim . yoksa otomatik ip ilede çalışabilen netsupport programınımı kurmam lazım
Aynen hocam. Network ile aranız iyi değilse alt ağlarda sabit ip vererek işin içinden çıkmanız zor. Eski okulumda benim de meb fiber vardı. net supportu sorunsuz kullanıyordum.

Fatih ağında statik ip veremezsiniz. DHCP nin verdiği otomatik ip yi bile bilgisayarda statik vermeye kalkarsanız internet çıkışı olmaz.
Veyon programının kurulumunda ip yerine host adlarını kullanırsanız sorununuz çözülür

Veyon programını fatih fiber ağında kullanmak istiyorum fakat öğretmen bilgisayarı ile öğrenci bilgisayarları aynı switche bağlı değil. Öğretmen bilgisayarı ile öğrenci bilgisayarları farklı alt ağlarda ip alıyor. Bunun bir çözümü yok mudur ?

Programı kullanmak için sabit IP vermenize gerek yok. Her bilgisayara farklı bilgisayar adı (kullanıcı adı değil) vererek de kullanabiliriz.

Geri