Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

L-carnitine önerisi olan var mı?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında ragyu tarafından paylaşıldı.

1. ragyu

ragyu Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar L-carnitine kullanmaya karar verdim, internette çok yorum var. Aynı zamanda çok da marka var kimileri reklam için öneriyor o yüzden kararsız kaldım kullanan varsa memnun olduğu veya memnun olmadığı markaları yazabilirmisiniz.

2. keplir

keplir Seçkin Üye Seçkin Üye

Üniversite yıllarımda bir süre kullandım. Aslında faydasını da görmüştüm ama tabi plasebo etkisi miydi yoksa gerçek miydi bilemeceyeğim :) Ben Solgar'ınkini kullanmıştım. Tabi yanında bir kaç besin takviyesi (supplement) daha kullanmıştım. Ama daha sonra faydalı olmadığı hatta zararlı olduğu ile ilgili pek çok makale okudum. Ben de bırakmıştım.

3. muratbedel

muratbedel Seçkin Üye Seçkin Üye

1.Multipower
    2.Hardline

4. sevincaltunel

sevincaltunel Seçkin Üye Seçkin Üye

ne mene bişeydir hocam bu hayırdır ne için kullanacaksınız

5. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

bu zayıflama hapı gibi birşey geldi bana benim tavsiyem SAKIN KULLANMA.
    tavsiyem iyi bir arkadaşla fitness merkezlerinde 60 dk koşu bisiklet ve alet çalışması ve en az 6 ay devamlılıkla hem zayıflayın hemde atletik bir vücut yapın derim.

6. serdengeçti

serdengeçti Süper Üye Süper Üye

fitness antrenörlüğüm var. işin özünü anlatayım. carnitine iki şekilde piyasada var bir tanesi sıvı bir tanesi hap şeklinde . sıvı carnitine yağ yakma işinde tabletten daha iyi. sebebi kana daha çabuk karışması. aerobik çalışmadan 30-45 öncesi alınır. yağ yakma hızını arttırır. burası kesin. aerobik çalışma yapmak lazım oturduğunuz yerde bir işe yaramaz. aerobik süreside 30-35 dakka ile başlanmalı ve 45 dakikaya kadar çıkarılmalıdır. aerobik çalışma için nabız çok önemlidir. bu arada l carnitinein bilinen bir yan etkisi yoktur.

7. ragyu

Hocam önerin için teşekkür ederim ama galiba çok bilginiz yok bu konuda çünkü hem "gibi geldi" hem de "sakın" kelimelerini bir arada kullanmışsın, anlatım bozukluğuna da girer bu :idea:

Ben geçen yıl biraz kullandım ve internette çok yorum ve bilimsel sayılabilecek yazı okudum.

Kısaca l-carnitine'i vücudumuz üretiyor ve bu madde yağları mitokontriye götürüp yakarak enerji açığa çıkmasını sağlıyor ama dışarıdan bu maddeyi alırsak spor yaparken daha çok yağ yakılmasını dolayısıyla daha çok enerji açığa çıkmasını ve daha uzun süre spor yapabilmemizi sağlıyor.

Haklısın 60dk koşu yapmak gerekiyor ama l-carnitine ile daha çok kilo verebiliyoruz, size de öneririm :)

8. ragyu

Hocam teşekkürler. Ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla hap olanlar 5dk önce sıvı olanlar 10 dk önce alınması gerekiyor.
    Bir de marka önerseymişsiniz iyi olecekmiş :)

9. ragyu

hocam bu markaların özellikle aksu vitalin ürünlerini inceledim fakat doğal ve faydalı olduğna nasıl emin olabiliriz, siz kullandınız mı yad kullanan varmı tanıdığınız. Sadece l-carnitine için değil diğer ürünleri için de soruyorum.

10. serdengeçti

serdengeçti Süper Üye Süper Üye

hocam etkisinin olması için tabletlerde 45 dakika önce sıvılarda 35 dakika önce alınması gerekir. sen bana güven :)

marka söylemem uygun olmaz

11. fatihpc

fatihpc Seçkin Üye Seçkin Üye

hardline 100 luk kapsul kullandim 70 lira verdim ama l carnitin pek faydasin gostermedi

12. ragyu

Düşündüğüm makalar arasındao da vardı ama vazgeçsem mi? ama bir yandan da herkeste aynı etkiyi göstermiyor diye bir yorum okumuştum bir yerde. Teşekkür ederim hocam.

13. ragyu

Hocam giderek meraklandırıyorsun beni, özel msj at bari :++:

14. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Hocam Eczanede L-Carnitine içeren ilaç var. En azından içindeki belli.

15. idogan

idogan Site Gezgini

Hocam Carnitin ve gla yı bereber kullandım. Etkisini gördüm. Ama tavsiye edilmiyor. En etkili yağ yakıcı yeşil çaydır. Eğer karın kası içinse iyi bir diyet yap derim. Hatta bununla ilgili bir program önerebilirim. 40 günde karın kası diyeti diye bir diyet var. Carnitin spor yapmadan hiç bir işe yaramaz. Ama diyet fitnesda spordan daha önemlidir.

16. syangela

syangela Seçkin Üye Seçkin Üye

carnitine yağ yakıcı diye satılıyor ve protein tozuyla birlikte kullanıyor bodyciler. ben kullanmadım ancak bizim salondaki genel kanı pek bi işe yaramadığı yönünde.

17. AKom

AKom Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam o diyeti burdan yada özelden atarsanız sevinirim.

18. idogan

idogan Site Gezgini

Hocam youtube da kenzo karagöz 40 günde karın kası diye arattır. Arkadaş gün gün videoya çekmiş yediklerini ve antremanları. 40 gün sponraki değişime şaşırırsın. Bende başladım 15 gün oldu yaklaşık 5 kilo verdim. Ve bu diyetin bir özelliği çoğunlukla yağdan veriyorsun kasları koruyorsun.

19. ragyu

eyvallah hocam teşekkür derim bende denemeye çalışırım, çok sağol.

20. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

Biraz Bilgi :
    http://www.ilacpedia.com/carnitene-cigneme-tableti

Denemek isteyenler için en ucuz ve SADECE ECZANELERDE bulabileceğiniz bir ürün. SantaFarma adlı İLAÇ FİRMASI tarafından üretilmektedir.
    http://www.ilactr.com/ilac/carnitine.html

Lütfen Dikkat:
    SPOR YAPMIYORSANIZ TERS ETKİ BİLE YAPABİLİR

Spor yapmıyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem. Ama spor yapıyorsanız hem performansınız arttırır, hemde terlemeniz artar,
    100+ kiloya sahip biri olarak şu örneği verebilirim. Spor aktivitelerinden 1,5 - 2 saat önce kullandığımda 1 saat halısaha maçı üzerine 2 saat tek pota kıran kırana basket maçı yaptıktan sonra hala BİR MAÇ DAHA YAPABİLİRİM dedirtiyor :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal