L-carnitine önerisi olan var mı?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar L-carnitine kullanmaya karar verdim, internette çok yorum var. Aynı zamanda çok da marka var kimileri reklam için öneriyor o yüzden kararsız kaldım kullanan varsa memnun olduğu veya memnun olmadığı markaları yazabilirmisiniz.

Üniversite yıllarımda bir süre kullandım. Aslında faydasını da görmüştüm ama tabi plasebo etkisi miydi yoksa gerçek miydi bilemeceyeğim :) Ben Solgar'ınkini kullanmıştım. Tabi yanında bir kaç besin takviyesi (supplement) daha kullanmıştım. Ama daha sonra faydalı olmadığı hatta zararlı olduğu ile ilgili pek çok makale okudum. Ben de bırakmıştım.

bu zayıflama hapı gibi birşey geldi bana benim tavsiyem SAKIN KULLANMA.
tavsiyem iyi bir arkadaşla fitness merkezlerinde 60 dk koşu bisiklet ve alet çalışması ve en az 6 ay devamlılıkla hem zayıflayın hemde atletik bir vücut yapın derim.

fitness antrenörlüğüm var. işin özünü anlatayım. carnitine iki şekilde piyasada var bir tanesi sıvı bir tanesi hap şeklinde . sıvı carnitine yağ yakma işinde tabletten daha iyi. sebebi kana daha çabuk karışması. aerobik çalışmadan 30-45 öncesi alınır. yağ yakma hızını arttırır. burası kesin. aerobik çalışma yapmak lazım oturduğunuz yerde bir işe yaramaz. aerobik süreside 30-35 dakka ile başlanmalı ve 45 dakikaya kadar çıkarılmalıdır. aerobik çalışma için nabız çok önemlidir. bu arada l carnitinein bilinen bir yan etkisi yoktur.

fatihkultukturkan' Alıntı:
bu zayıflama hapı gibi birşey geldi bana benim tavsiyem SAKIN KULLANMA.
tavsiyem iyi bir arkadaşla fitness merkezlerinde 60 dk koşu bisiklet ve alet çalışması ve en az 6 ay devamlılıkla hem zayıflayın hemde atletik bir vücut yapın derim.

Hocam önerin için teşekkür ederim ama galiba çok bilginiz yok bu konuda çünkü hem "gibi geldi" hem de "sakın" kelimelerini bir arada kullanmışsın, anlatım bozukluğuna da girer bu :idea:

Ben geçen yıl biraz kullandım ve internette çok yorum ve bilimsel sayılabilecek yazı okudum.

Kısaca l-carnitine'i vücudumuz üretiyor ve bu madde yağları mitokontriye götürüp yakarak enerji açığa çıkmasını sağlıyor ama dışarıdan bu maddeyi alırsak spor yaparken daha çok yağ yakılmasını dolayısıyla daha çok enerji açığa çıkmasını ve daha uzun süre spor yapabilmemizi sağlıyor.

Haklısın 60dk koşu yapmak gerekiyor ama l-carnitine ile daha çok kilo verebiliyoruz, size de öneririm :)

serdengecti' Alıntı:
fitness antrenörlüğüm var. işin özünü anlatayım. carnitine iki şekilde piyasada var bir tanesi sıvı bir tanesi hap şeklinde . sıvı carnitine yağ yakma işinde tabletten daha iyi. sebebi kana daha çabuk karışması. aerobik çalışmadan 30-45 öncesi alınır. yağ yakma hızını arttırır. burası kesin. aerobik çalışma yapmak lazım oturduğunuz yerde bir işe yaramaz. aerobik süreside 30-35 dakka ile başlanmalı ve 45 dakikaya kadar çıkarılmalıdır. aerobik çalışma için nabız çok önemlidir. bu arada l carnitinein bilinen bir yan etkisi yoktur.

Hocam teşekkürler. Ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla hap olanlar 5dk önce sıvı olanlar 10 dk önce alınması gerekiyor.
Bir de marka önerseymişsiniz iyi olecekmiş :)

gamer99' Alıntı:
aksuvital - sihfa home - avicenna markalarını tavsiye ederim . ( eger L-carnitine üretiyorsa )

hem yerli , hem de bitkisel kapsül kullanıyorlar .

hocam bu markaların özellikle aksu vitalin ürünlerini inceledim fakat doğal ve faydalı olduğna nasıl emin olabiliriz, siz kullandınız mı yad kullanan varmı tanıdığınız. Sadece l-carnitine için değil diğer ürünleri için de soruyorum.

xxxben' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:

Hocam teşekkürler. Ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla hap olanlar 5dk önce sıvı olanlar 10 dk önce alınması gerekiyor.

hocam etkisinin olması için tabletlerde 45 dakika önce sıvılarda 35 dakika önce alınması gerekir. sen bana güven :)

marka söylemem uygun olmaz

hardline 100 luk kapsul kullandim 70 lira verdim ama l carnitin pek faydasin gostermedi

fatihpc' Alıntı:
hardline 100 luk kapsul kullandim 70 lira verdim ama l carnitin pek faydasin gostermedi

Düşündüğüm makalar arasındao da vardı ama vazgeçsem mi? ama bir yandan da herkeste aynı etkiyi göstermiyor diye bir yorum okumuştum bir yerde. Teşekkür ederim hocam.

serdengecti' Alıntı:
xxxben' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:

hocam etkisinin olması için tabletlerde 45 dakika önce sıvılarda 35 dakika önce alınması gerekir. sen bana güven :)

marka söylemem uygun olmaz

Hocam giderek meraklandırıyorsun beni, özel msj at bari :++:

Hocam Carnitin ve gla yı bereber kullandım. Etkisini gördüm. Ama tavsiye edilmiyor. En etkili yağ yakıcı yeşil çaydır. Eğer karın kası içinse iyi bir diyet yap derim. Hatta bununla ilgili bir program önerebilirim. 40 günde karın kası diyeti diye bir diyet var. Carnitin spor yapmadan hiç bir işe yaramaz. Ama diyet fitnesda spordan daha önemlidir.

carnitine yağ yakıcı diye satılıyor ve protein tozuyla birlikte kullanıyor bodyciler. ben kullanmadım ancak bizim salondaki genel kanı pek bi işe yaramadığı yönünde.

idogan' Alıntı:
Hocam Carnitin ve gla yı bereber kullandım. Etkisini gördüm. Ama tavsiye edilmiyor. En etkili yağ yakıcı yeşil çaydır. Eğer karın kası içinse iyi bir diyet yap derim. Hatta bununla ilgili bir program önerebilirim. 40 günde karın kası diyeti diye bir diyet var. Carnitin spor yapmadan hiç bir işe yaramaz. Ama diyet fitnesda spordan daha önemlidir.

hocam o diyeti burdan yada özelden atarsanız sevinirim.

Hocam youtube da kenzo karagöz 40 günde karın kası diye arattır. Arkadaş gün gün videoya çekmiş yediklerini ve antremanları. 40 gün sponraki değişime şaşırırsın. Bende başladım 15 gün oldu yaklaşık 5 kilo verdim. Ve bu diyetin bir özelliği çoğunlukla yağdan veriyorsun kasları koruyorsun.

idogan' Alıntı:
Hocam youtube da kenzo karagöz 40 günde karın kası diye arattır. Arkadaş gün gün videoya çekmiş yediklerini ve antremanları. 40 gün sponraki değişime şaşırırsın. Bende başladım 15 gün oldu yaklaşık 5 kilo verdim. Ve bu diyetin bir özelliği çoğunlukla yağdan veriyorsun kasları koruyorsun.

eyvallah hocam teşekkür derim bende denemeye çalışırım, çok sağol.

Biraz Bilgi :
http://www.ilacpedia.com/carnitene-cigneme-tableti

Denemek isteyenler için en ucuz ve SADECE ECZANELERDE bulabileceğiniz bir ürün. SantaFarma adlı İLAÇ FİRMASI tarafından üretilmektedir.
http://www.ilactr.com/ilac/carnitine.html

Lütfen Dikkat:
SPOR YAPMIYORSANIZ TERS ETKİ BİLE YAPABİLİR

Spor yapmıyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem. Ama spor yapıyorsanız hem performansınız arttırır, hemde terlemeniz artar,
100+ kiloya sahip biri olarak şu örneği verebilirim. Spor aktivitelerinden 1,5 - 2 saat önce kullandığımda 1 saat halısaha maçı üzerine 2 saat tek pota kıran kırana basket maçı yaptıktan sonra hala BİR MAÇ DAHA YAPABİLİRİM dedirtiyor :)

BaRBaRYaN' Alıntı:
Biraz Bilgi :

Denemek isteyenler için en ucuz ve SADECE ECZANELERDE bulabileceğiniz bir ürün. SantaFarma adlı İLAÇ FİRMASI tarafından üretilmektedir.

Lütfen Dikkat:

Spor yapmıyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem. Ama spor yapıyorsanız hem performansınız arttırır, hemde terlemeniz artar,
100+ kiloya sahip biri olarak şu örneği verebilirim. Spor aktivitelerinden 1,5 - 2 saat önce kullandığımda 1 saat halısaha maçı üzerine 2 saat tek pota kıran kırana basket maçı yaptıktan sonra hala BİR MAÇ DAHA YAPABİLİRİM dedirtiyor :)

Hocam linkte verdiğiniz l carnitine'i kullandınız mı yada hangisini kullandınız? Öneriniz varmı?

tomreader2010' Alıntı:
hocalarım konu ilgimi çekti uzun vadede bir zararı olur mu ki acaba?

hocam bildiği duyduğum okuduğum kadarıyla zararı yok ama çok uzun süre de kullanmamak gerek tabiki.

xxxben' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
hocalarım konu ilgimi çekti uzun vadede bir zararı olur mu ki acaba?

hocam bildiği duyduğum okuduğum kadarıyla zararı yok ama çok uzun süre de kullanmamak gerek tabiki.
teşekkür ederim hocam banada bir spor hocası günde 3 bardak yeşil çay önerdi 1 hafta dene etkisini kesin görürsün dedi ama denemedim daha

xxxben' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
Biraz Bilgi :

Lütfen Dikkat:

Hocam linkte verdiğiniz l carnitine'i kullandınız mı yada hangisini kullandınız? Öneriniz varmı?
.
vakti zamanında benimde oldukça merak edip araştırdığım bir konuydu. donanımhaber forumlarında onlarca sayfa okudum. orda konuyla ilgili / uğraşan kişilerin ilk deneyecek olanlara önerdiği bu üründü. Öneri nedenleri
- Ucuz olması
- Bir ilaç firması tarafından üretildiği için nispeten daha güvenilir olması. (L-carnitine gıda takviyesi olarak geçtiği için tedarik süreci piyasadaki zayıflama haplarından farksız. o yüzden bazı kişilerde üretici firma konusunda tereddütler yaşanabiliyor)

Ben L-Carnitine i zayıflamaktan çok performans için kullandığım için ben yararını gördüm. Ne kullandın diyorsan bu tür ürünlerin satışını yapan bir arkadaşım vardı ondan aldım. ve SADECE SPOR YAPTIĞIM ZAMAN kullanıyorum.

Kullandıığım ürün
http://www.naturademarket.com/sporcu-ur ... e-naturade

Not: Besin takviyel

xxxben' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
Biraz Bilgi :

Lütfen Dikkat:

.
vakti zamanında benimde oldukça merak edip araştırdığım bir konuydu. donanımhaber forumlarında onlarca sayfa okudum. orda konuyla ilgili / uğraşan kişilerin ilk deneyecek olanlara önerdiği bu üründü. Öneri nedenleri
- Ucuz olması
- Bir ilaç firması tarafından üretildiği için nispeten daha güvenilir olması. (L-carnitine gıda takviyesi olarak geçtiği için tedarik süreci piyasadaki zayıflama haplarından farksız. o yüzden bazı kişilerde üretici firma konusunda tereddütler yaşanabiliyor)

Ben L-Carnitine i zayıflamaktan çok spor yaparken performans artırmak için kullandığım için (yağ yakarken fazla miktarda enerji de açığa çıkıyor. ve bu enerji daha geç yorulmanıza sebep oluyor) ben yararını gördüm. Ne kullandın diyorsan bu tür ürünlerin satışını yapan bir arkadaşım vardı ondan aldım. ve SADECE SPOR YAPTIĞIM ZAMAN kullanıyorum.

Kullandıığım ürün
http://www.naturademarket.com/sporcu-ur ... e-naturade

Not: Besin takviyelelerini kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın. Guatr - Troid vb.. nedenlerle de kilo veremiyor olabilirsiniz. Gittiğiniz salondaki eğitmenlerin tavsiyeleri tek kullanma nedeniniz olmasın.

Tüm arkadaşlar söylemiş ben de onlara katılıyorum. Bu tarz besin takviyeleri kesinlikle tek başına işe yaramazlar. Mutlaka spor yapmalısınız. Sadece bu ikisi de yetmez, düzenli beslenmelisiniz.
açıkçası kilo vermek istiyorsanız; hamurişi ve ekmeği azaltın (hatta bırakın), yağlı kızartma tarzı yiyeceklerden uzak durun. günde kullanacağınız yağ miktarı bir kaşığı geçmesin. yiyeceklerinizde zeytin yağı kullanın. ve haftada en az 3-4 gün spor yapın. Vücudunuz kısa sürede tepki verecektir.

idogan' Alıntı:
15 gundemi 5 kilo verdiniz hocam

tomreader2010' Alıntı:
idogan' Alıntı:
15 gundemi 5 kilo verdiniz hocam
Evet Hocam 15 günde 5 kilo verdim. Haftanın 4 veye 5 günü kardiyo diyet ve bol bol yeşil çayla beraber

hocalarım kolay gelen kolay gider. 15 günde 5 kilo vermek -tabi kilonuza da bağlı- ama hem sağlıklı değil hem de kalıcı değil. bugün ilaçlarla 5 kilo verirsin yarın ilaçları bıraktığınızda fazlasını alırsın. 10 yıldır vücut geliştirme sporu ile ilgilenen biri olarak önerim; spor + diyet diyorum. başka da bir şey demiyorum.

Geri