LİSELERDE 2020-2021 1. DÖNEM NOT İŞLEMLERİ

Kodla Büyü

sepulturgay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam.

Konuyla ilgili araştırma yaptım ancak göremedim bir yerde.

Performans konusunda ne yapacaksınız arkadaşlar? Canlı derslere katılan katılmayanlar, sınavlara giren girmeyenler var. Meb'in yazısında .....şimdiye kadar yapılmış sınav/performasların sisteme girilmesi gerektiğini söylüyor.

Okula sorduğumda "hocam bir şey girmeyebilirsin sadece dersine katılanlara not verebilirsin istersen" şeklinde bir yorumda bulundu.

ikilemde kaldım performans notu girip girmeme konusunda. Sizler ne yaptınız bu konuda?
--4851434.Jpeg

Ekli dosyalar

• --4851434.jpg
    --4851434.jpg
    140.4 KB · Görüntüleme: 60
ben hiç
bir şey girmiyorum zaten sınav yapamadım uzaktan performansı nasıl degerlendireyim gerçekci degil cunku

hocam derse katılan öğrencilere yüksek verirsin. Keyfi olarak katılmayan veya ders seçen öğrencilere düşük verirsin olur biter.

derse internet, bilgisayar, tablet yada telefon sıkıntısı yaşadıkları için giremeyen öğrencilerin bunu mutlaka veli beyanı okula ile bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum. yoksa sıkıntılara yol açacak değerlendirme konusu.

10 kardeş olan, 4 kardeş olan öğrencilerim var. hocam sıra gelmiyor ki diyorlar mesela. bazen derse gelen bazen gelmeyen var. nedir diyorum. internet sorunlu bazen girebiliyorum diyor. onların söylediklerini değil veli beyanlarını dikkate almak lazım.

Son düzenleme:
Gelenlere 100, gelmeyenlere 90. Nasılsa sene sonunda hepsini affettik, geçirdik diyecekler. Kral ben olayım bari. Gelmeyenlere zayıf versem önünü alamıyacam nasılsa sorunların. Bahane çok nasılsa bu dönemde. Resmi bir şey ortaya koyamadıktan sonra veli beyanı da çok geçerli değil bence.

evet hala net değil ve bakanlık bir açıklama yapmıyor, dün ilkokul ve ortaokul için bir açıklama yaptı belki liselere de yapar.

Liselerde açıklama var hocam bu dönem iki performans notu girilecek sınav yapmadıysanız. Yaptıysanız sınav notu da girilecek

3madde acık net gibi duruyormu ne;)bugube kadar yapilan olcme degerlendirme(sinav bile yapilmadi bilisim derslerinde o halde performans da yok) gecerli

Sınav yaptıysanız, performans ödevi verip değerlendirdiyseniz notlarınızı girin eokula arkadaşlar.
Sınav yapmadıysanız, performans değerlendirmediyseniz hiçbir şey yapmayın.
Benim gelen yazıdan anladığım budur.

en son yayınlanan bu

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    171.3 KB · Görüntüleme: 65
çocuk derse gelmiyor, performans göndermemiş nesine not vereceğiz ki.
2 performansın biri performans çalışması karşılığında diğeri ders içi. eeee gelmeyenlere napıcaz
ayrıca bu sınavlar iptal edilmeden önceki yazı idi. 1 sınav 2 performans diye.
şimdi ile alakalı bir yazı yok

çocuk derse gelmiyor, performans göndermemiş nesine not vereceğiz ki.
2 performansın biri performans çalışması karşılığında diğeri ders içi. eeee gelmeyenlere napıcaz
ayrıca bu sınavlar iptal edilmeden önceki yazı idi. 1 sınav 2 performans diye.
şimdi ile alakalı bir yazı yok

Sınavlar iptal edildikten sonra yayınlandı bu

Meslek lisesinde sadece mesleki gelişim dersinden yazılı yapabildik. Sadece ona bir performans notu verdim. Hiç derse gelmeyen öğrenciye 50 verdim. Sürekli derse gelip katılan öğrenciye 90 verdim. 60 da var, 70 de var 80 de var.. verdiğim notlar arasında... Yazılı notu,derse girmek, derse katılım verdiğim performans notunu etkiledi. Fazla da abanmamak lazım notlara diye düşünüyorum. Çünkü öğrenciler hiç girmez bu sefer de derslere...

Not girmiyoruz arkadaşlar :) Hadi sizin güzel hatırınız için "biz hiç not girmiyoruz" olarak değiştireyim.

Ben ilk sınavları yapmıştım sınıflarıma, onları da o hafta girmiştim zaten sisteme.
Başka da bir şey girmemeye karar verdim.

Boşuna şunu mu versem bunu mu versem fiye yorulmayın zaten sene sonunda herkesi sınıf atlatacaklar. Kalma yok diyecekler. 12ler mezun oldu hadi güle güle. diğerleri de telafi yaparız haziranın son haftası veya eylülün ilk haftası diyecekler. Eğitimde başarı %100 oldu diyecekler. O zaman hiç canlı derse girmeyen, hiç varlık göstermeyende gelecek ağzını yaya yaya diplomamı almaya geldim diyecek. Çünkü bu ülkede okullar çocuklara sene sonunda kağıt vermekten öteye gidemeyen kurumlardır. Öğretmenler ise sadece tahtada dersini anlatabilirler. onun dışında çocuğun oturmasına kalkmasına, arkadaşıyla veya öğretmeniyle nasıl konuşacağına karışamazlar.
(tekrar okudum da yazdıklarımı çok kötümser olmuşum. Elbet çok güzide çocuklarımız var ama maalesef meslek liselerine gelen öğrenci profili beni bu kötümserliğe itiyor)

Hiç yazılı yapmadım 2 performans notu girmek zorunlu dendi bize... 1. Performans notu ödev verdim verdiğim ödevlere göre not verdim gönderenlere 70 üstü göndermeyenlere 50 verdim 2. Performans notu canlı ders ve Eba' ya katılımlarına göre verdim hiç katılmayanlara 50 katılım durumlarına göre 70 ve üzeri verdim...

Geri