lütfen soruma cevap verin..

Kodla Büyü
blankkeyframe' Alıntı:
bugün okulda öğlen arasının bitmesine 15 dk kala nöbetçi olduğum katta çok büyük bir olay yaşandı ve tutanak tutuldu savcılığa şikayette bulunulacak.. ve ben o anda nöbetçi olduğum yerde değildim. Şimdi burda bana ne gibi sorumluluk doğar ve bana ne yapabilirler? Formatör öğretmenim ve nöbet görevi verilmemesi gerekiyor fakat aday öğretmen olduğum için nöbet görevi verileceğini söyledi müdür yardımcısı bu doğru mudur? yani müdür yardımcısı beni şikayet etse bana soruşturma açsalar benim adaylığım yanar mı? yoksa ne olursa olsun nöbet görevinden muaf mıyım?

aday öğretmenlerede formatörlerede nöbet verilemez. nöbet tutmayın bir daha. geçmiş olsun. hiçbirşey olmaz endişe etmeyin.

blankkeyframe' Alıntı:
tamam nöbet görevi verilemez fakat verdiler.. bunlar bu görevi verdiği için ben bu görevi yerine getirmek zorundayım değil mi?? Yani olası bi durumda ben bu görevi yerine getirmediğim için sorumlu olacak mıyım?

yok hocam değilsin. bırak soruşturma açsınlar sıkıyorsa açarlar.. zaten aday öğretmensen asla açamazlar. çünkü kendileride sorgulanacaklar.. ve kendileri hatalı.. hiç endişe etme. çok gördük benzeri olayları..

ysahin' Alıntı:
1. sana göerv verilmez formatörlükten ötürü
2. hele ki stajyer öğretmensin hiç mi hiç verilmez
3. birşey olacaksa rehber öğretmenine sonra idarene olur
4. tuvalet ucu açık mükemmel bir mazarettir. sıkıştım gittim altıma mı edecektim...
5. sahi o arada sen nereye gittin
6. lütfen haklarını iyi öğren ve amirlerinin kral değil de sadece senin işini yapmakla sorumlu biraz yüksek maaş alan memurlar olarak gör.
7. devletin dili RESMİ YAZI olduğunu bil ve her işini resmiyete bağla hatır gönüle iş yapma
:alkis: Aynen katılıyorum hocama. Senin müdürünün ya da m. yardımcının iş bilmemesinden kaynaklanıyor olay. Bt Rehberlik görevin varsa nöbet tutmak zorunda değilsin. bana nöbet verdiler ama zaten tutmak zorunda değildim dersin.
Bu arada nöbet görevi Rehber öğretmene de verilemez...

idare ile aranızda sorun yoksa ''bana nöbet verilemez'' sözüyle işi dallandırıp budaklandırmayın. nöbet verilemez işini farklı bir zamanda çözün. olaya gelince kayıtlara olay yerinde olmadığızı falan yazdırmayın (idare ile iyi olduğunuzu varsayıyorum.) hiçbir şey olmaz. verilecek ifadeler önemli tabi. ifade öncesinde idare ile iletişimi kesmeyin. öyle stajerlik yakmak o kadar basit olmaz, olmamalı.

Geri