kyocera FS-3040 toner dolumu

Kodla Büyü
girdap08' Alıntı:
stan007' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
Arkadaşlar, hazneyi delip TK-350 toner bastık. Arka fon filan atmadan gayet güzel çekim yapıyor. Ancak 20-30 çekimden sonra "toner bitti" uyarısı veriyor. Uyarıdan sonra toneri çıkar/tak yapıp aç/kapa yaptıktan sonra tekrar sorunsuz 20-30 çekim daha yapıyor. Toneri her çıkardığımızda 3-4 dakikalık toner ekleme aşamasını yeniden yapıyor. Chipi söktük yine aynı şekilde. Siz nasıl çözdünüz bu durumu? (FS-3040)

Hocam senin sorunun büyük bir olasılıkla, toner kutusu yada kullandığın toz ile alakalı, toner kutusu tozu alta bulunan kısmından akıtmıyor yada az akıtıyordur,elinde varsa farklı vir toner deneyebilirsin, bir de tozu doldururken tozun bulunduğu şişeyi iyice çarkala , toneri doldururken % 65 larda doldur sonra kapğı kapattıktan sonra yine çarkala.......

Epey fazla doldurduk hocam. Orjinal tonerden yarıya yarıya daha ağır oldu neredeyse. Bundan ötürü mü bu sorunla karşılaşıyoruz acaba?
Bu bir nedeni, tozun akışkan bir yapi alması lazim,

@stan007; hocam tonerin yarısını geri boşalltık. chipi söktük. şuan problem yok. teşekkürler.

70 tl ye sıfır, atık kabı vs her şeyi dahil (465gr) okullara veriyorum isteyen varsa gönderebilirim.

Arkadaşlar ben okulda orjinal toner kullandırıyorum.İlk başta okul bir firmadan muadil toner alımı yapıyordu ve her defasında ya toner erken biter yada chip hatası verirdi.Firma yetkilisi çok sayıda baskı yapıldığını falan iddia eder,ben ise buna itiraz ederdim,Şimdi orjinal toner kullanıyoruz,hiç bir sıkıntı yok.Sonuçta garanti kapsamındaki makinaya bu tarz müdahale edilmesini doğru bulmuyorum.Yetkili servisten orjinal toner 170 tl civarında ve yaklaşık 12000 civarı baskı veriyor.Zaten ciddi bir sorun çıktığında garanti için gelen servis durumu anlarsa nasıl izah edeceksiniz.Fatih projesi kapsamında kurulan her türlü cihaz için sadece yetkili servislerle çalışılması gerektiğini düşünüyorum.

orhanak' Alıntı:
Arkadaşlar ben okulda orjinal toner kullandırıyorum.İlk başta okul bir firmadan muadil toner alımı yapıyordu ve her defasında ya toner erken biter yada chip hatası verirdi.Firma yetkilisi çok sayıda baskı yapıldığını falan iddia eder,ben ise buna itiraz ederdim,Şimdi orjinal toner kullanıyoruz,hiç bir sıkıntı yok.Sonuçta garanti kapsamındaki makinaya bu tarz müdahale edilmesini doğru bulmuyorum.Yetkili servisten orjinal toner 170 tl civarında ve yaklaşık 12000 civarı baskı veriyor.Zaten ciddi bir sorun çıktığında garanti için gelen servis durumu anlarsa nasıl izah edeceksiniz.Fatih projesi kapsamında kurulan her türlü cihaz için sadece yetkili servislerle çalışılması gerektiğini düşünüyorum.

hocam haklısın da örneğin bir yılda 15 toner kullandığımızı varsayarak , sen 170 tl ye ben 50 tl'ye mal ediyorum, arada 120 liralık fark var, 120*15=1800 tl , 1 yılda ettiğimiz kar bu ....

stan007' Alıntı:
orhanak' Alıntı:

hocam haklısın da örneğin bir yılda 15 toner kullandığımızı varsayarak , sen 170 tl ye ben 50 tl'ye mal ediyorum, arada 120 liralık fark var, 120*15=1800 tl , 1 yılda ettiğimiz kar bu ....
Hocam bunu makinayı kuranların ve okul idaresinin düşünmesi gerekir. Yada şöyle düşünün makinede ciddi bir sorun oluştu,servis gelip dışardan müdahale var diyerek okula fatura kestiğinde emin olun kimse sizin iyiliğiniz hatırlamayacaktır.
Ben yetkili servisle görüştüğümde şunu söylediler;Fatih projesi yazıcısı düşüp kırılsa,yerine yenisini getirip bırakacağız.Ama dışardan müdahale edilirse okul adına tutanak tutup şikayetçi olacağımızı bilin dediler.

orhanak' Alıntı:
stan007' Alıntı:
orhanak' Alıntı:

Hocam bunu makinayı kuranların ve okul idaresinin düşünmesi gerekir. Yada şöyle düşünün makinede ciddi bir sorun oluştu,servis gelip dışardan müdahale var diyerek okula fatura kestiğinde emin olun kimse sizin iyiliğiniz hatırlamayacaktır.
Ben yetkili servisle görüştüğümde şunu söylediler;Fatih projesi yazıcısı düşüp kırılsa,yerine yenisini getirip bırakacağız.Ama dışardan müdahale edilirse okul adına tutanak tutup şikayetçi olacağımızı bilin dediler.
ben de her toner de en az 100 lira temiz kar edersem ben de derim :mrgreen:
insanda ticaret ahlakı olacak :-1:

Arkadaşlar garanti olayına pek fazla takılmayın, servislerin en büyük yalanı bu.
mesela sizin cihazda hep orijinal toner kullanılsa ve toner yükleme ünitesinde arıza çıksa bu garanti kapsamına girmez. aynı durum drum için de geçerlidir. fotokopi makinalarında SARF MALZEMELERİ garanti kapsamına girmez!!! cihazın ana kartı, ön paneli, motor üniteleri, dişliler, tarama üniteleri garanti kapsamındadır. yani tüketim ile ilgili parçalar bu kapsamda değil. servis size orijinal tonerle ilgili biçok masal anlatır, sonuçta ticaret bu ve ülkemizdeki en büyük ticaret ahlaksızlıkları büyük şirketlerde olur...

Geri