Kyocera FS 3040 MFP yazdirirken mavi ekran hatasi

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim arızayla karşılaşan var mı? Bu marka model yazıcıdan çıktı alırken mavi ekran hatası çıkıyor. Başka brother yazıcı bağlı onda sorun yok.
Yaptıklarım
1. Sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum.
2. Kasada farklı usb noktasında denedim.
3. Farklı ara kablo ile denedim.

Ekli dosyalar

• photo_2021-03-11_11-07-59.jpg
    photo_2021-03-11_11-07-59.jpg
    46.3 KB · Görüntüleme: 90
Hocam komut istemiyle mi kaldıracağım yoksa günceleştirmelere girip mi kaldıracağım?

Son düzenleme:
Hocam su anda guncellestirmeden sadece kb5000802' yi buldum kaldiriyorum. Olmazsa cmd le yaparim.

Son düzenleme:
Yardımcı olabildiysem ne mutlu sayın hocam. Yabancı bir sitede denk gelmiştim. Benim de başıma geldiği için.

merhaba arkadaşlar,
anladığım kadar hala bu sorun düzeltilmiş değil,
bugün evdeydim müdür yardımcısı aradı mavi ekran hatası var dedi,
fatih projesi kurulan tüm okullarda kyocera yazıcılar var,
10 martta bu güncelleştirme yayınlandı, aradan 20 gün geçmiş hala nasıl düzeltilmez anlamıyorum,

bu güncelleştirme istege baglı değil heralde,
otomatik olarak yükleniyor sanırım?
ve maalesef ben bugüne kadar win10 da kalıcı bir güncelleme kapatma seçenegi bulamadım,
kaldırıp olayı düzeltsek yine yüklenmeyecekmi bu?

birde müdür yardımcım makinenin açılmadığını söylüyor,
yani makineyi güvenli kiptemi açıp güncelleştirmeyi kaldırmalıyız???
yoksa mavi ekrandan sonra başlattıkmı normal windows açılıyormu??

Bizde aynı sıkıntıyı yaşadık bugün. Hizmetlerden Windows Update yi devre dışı bırakınca güncelleme yapmıyor. Denediniz mi bu yöntemi @birarti1 ?

Microsoft bu problem için bir guncelleme yayınladı, 450 MB büyüklüğünde toplu bir güncelleme. Onu yükleyince duzeliyor. Özellikle kyocera yazicilarda önizleme yaptığınızda dahi mavi ekran gösteriyor. Şöyle bir sıkıntı var bu güncelleme fatih ağında çok ağır iniyor hata veriyor. Mobil verinizle indirirseniz çok kısa sürede iniyor.

Merhaba arkadaşlar bizim bilgisayardada bu sorun oldu windowsun kendi güncellemesi olan KB5000802 güncellemesinden kaynaklanıyor.

KB5000802 güncellemesini kaldırmak için yapmanız gerekenler

• Başlat Menüsü'ne tıkladığınızda sol tarafta yer alan "Ayarlar" simgesine tıklayın.
  • "Güncelleştirme ve Güvenlik" menüsüne girin.
  • "Güncelleştirme geçmişini görüntüle" seçeneğine tıklayın.
  • "Güncelleştirmeleri kaldır" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada KB5000802 kodlu güncellemeyi bulun ve "Kaldır" butonuna tıklayarak güncellemeyi silin.

• Kaldırdım bir kaç gün sonra güncelleştirmeler kapalı oldu halde gene aynı güncelleştirmeyi otomatik yükleyip sorun çıkardırdı. Bu gün aşağıdaki siteden güncelleştirmeleri kalıcı kapatmayı denedim inşallah bir daha olmaz.

• https://www.teknohall.com/windows-10-update-guncelleme-kapatma-kesin-cozum/

Sağolsun Microsoft yama dosyasını indirmeye çalışıyorum. O kadar yavaş iniyor ki 1 günde anca iner.

Merhaba arkadaşlar bizim bilgisayardada bu sorun oldu windowsun kendi güncellemesi olan KB5000802 güncellemesinden kaynaklanıyor.

KB5000802 güncellemesini kaldırmak için yapmanız gerekenler

• Başlat Menüsü'ne tıkladığınızda sol tarafta yer alan "Ayarlar" simgesine tıklayın.
    • "Güncelleştirme ve Güvenlik" menüsüne girin.
    • "Güncelleştirme geçmişini görüntüle" seçeneğine tıklayın.
    • "Güncelleştirmeleri kaldır" seçeneğine tıklayın.
    • Açılan sayfada KB5000802 kodlu güncellemeyi bulun ve "Kaldır" butonuna tıklayarak güncellemeyi silin.

• Kaldırdım bir kaç gün sonra güncelleştirmeler kapalı oldu halde gene aynı güncelleştirmeyi otomatik yükleyip sorun çıkardırdı. Bu gün aşağıdaki siteden güncelleştirmeleri kalıcı kapatmayı denedim inşallah bir daha olmaz.
İşe yaramadı. Elle kaldır diyince tepki vermiyor. CMd ile kaldırmayı deneyince dosya gereklidir deyip yine kaldırmıyor.

geçen hafta bilgisayara format attım bu yüzden :)bi daha olursa deneyeceğim.

Bende bir bizim okulda var sanıp iki gündür uğraşıyordum. Yarın güncellemeyi indirip kurayım.

Microsoft tarafından sorunun çözümü için KB5001567 güncellemesi yayınlandı hocam. Windows Update üzerinden indirip kurarsanız sorun düzelecektir.
https://www.windowslatest.com/2021/...eleased-to-fix-kb5000802-bsod-printing-issue/

Doğan hocam paylaşmıştı. Servis çağırmıştık o da bu şekilde söyledi. Güncellemeleri kaldırmak faydalı olmadı.

bu sayfaya giriş yapıp yükle diyorum ama hiç bir durum gerçekleşmiyor. Sorun meb hattından mı kaynaklanıyor?

Chrome dan indirmeye çalışıyorsanız inmiyor hocam. Microsoft Edge de deneyin. Ordan denediyimde indiriyordu.

Güncellemeyi kaldırdım düzeldi, ancak bugün yine güncelleme almış galiba mavi ekran hatası yeniden vermeye başladı. Sinir etti.

Geri