Kyocera FS 3040 mfp+ kablosuz bağlantı yapıyor mu?

Kodla Büyü

yasee

Aktif Üye
Merhabalar, okulumuzda daha önceden bu yazıcı ile mobile telefondan yazdırma işlemi kullandığını söyleyen bir öğretmenimiz var.

Kolay olduğu için benden rica ettiler ancak ben bu yazıcıda böyle bir ayar bulamıyorum.

Mobil uygulama kullanılan cihaz ile aynı ağ bağlantısında olması gerekiyormuş ancak yazıcıda kablosuz bağlantı ayarı bulamadım.

Var mıdır acaba yapan, bilen Olmadığına dair bir bilgim de yok. Emin olmak istedim.

yazıcının wifi özelliği yok gibi görünüyor. ancak kablo ile networke bağlanabiliyor. dolayısı ile aynı ağa kablosuz olarak bağlı telefon yazıcıdan çıktı alabilir.

Hocam yazıcıyı kablo ile ağa bağlıyorsunuz. Ardından Mobilden hem İOS hem de Android de Kyocera Mobile Print uygulması ile ağdan yazıcıya çıktı gönderilebiliyor.

Hocam yazıcıyı kablo ile ağa bağlıyorsunuz. Ardından Mobilden hem İOS hem de Android de Kyocera Mobile Print uygulması ile ağdan yazıcıya çıktı gönderilebiliyor.
dediğinizi yaptım ama yazıcıya bağlanamadım. kendi mobil internetim açık, acaba yazıcının bağlı olduğu ağın wf'sine mi bağlı olmam gerek?

aaynı ağda olup yazıcının aldığı IP adresini mobil uygulamaya girmeniz gerekiyorr

Aynı uygulama büyük bir ihtimalle sizde de çalışır.
Yazıcıya sabit ip vermeyi unutmayın, aynı ağda olun.
Şifre yoksa daha rahat olur.

Geri