KYK Duyuru süre 2 kat oldu

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
KYK sitesinde duyuru yapmış yakında süreler iki katına çıkacakmış. Düzenleme apılınca sisteme yansıyacakmış. İşte ilgili yazı:

10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6082 no'lu "Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Kanunu Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" doğrultusunda;

a) 10.12.2010 tarihi itibariyle kurumumuzdan öğrenim ve katkı kredisi almakta olanlar ile öğrenim ve katkı kredisi borçlarının ödeme zamanı henüz başlamamış olanlar borçlarını kredi aldıkları sürede

b)Öğrenim ve Katkı Kredisi borçları ödeme zamanı başlamış olup ta, borç taksitlerini aksatmadan düzenli olarak ödemekte olanlar ise kalan borçlarını geriye kalan taksit süresinin iki katı zamanda

ödeyeceklerdir.

Yukarıda belirtilen düzenlemelere yönelik olarak borçluların kurumumuza herhangi bir müracaatı gerekmemekte olup, borç düzenleme işlemlerinin bitiminden itibaren, yeni taksit dağılımları borç sorgulama ekranından öğrenilebilecektir.

http://www.kyk.gov.tr/YENI_GRODEME/geri ... eGiris.do#

hocam 3 ayda bir 2000 tl yatırıyoruz ne kadar zorlandığımı düşünün artık :? neyse haklarını yemeyeyim 1972 tl

Bende 3 ayda bir yaklaşık 1000 TL ödüyordum hakikaten çok zordu. Bu düzenleme iyi oldu.

peki düzenlenen var mı arkadaşlar ben düzenli ödememiştim bende düzenleme gözükmüyor düzenli ödeyipte düzenlenen var mı?

şeytantüyü' Alıntı:
peki düzenlenen var mı arkadaşlar ben düzenli ödememiştim bende düzenleme gözükmüyor düzenli ödeyipte düzenlenen var mı?
Hayır henüz görünmüyor fakat çalışmalar yapılıyor yakında sisteme yansır.

şeytantüyü' Alıntı:
Hocam sanırım bize bir düzenleme olmayacak ben sadece 1 taksidimi ödeyemedim ama ödeme planım değişmemiş:( Kötüye hazırlanın derim size.

ben de ilk taksiti ödeyeceğim (1035TL) en son 31 aralık diyor ama önce ödesem alırlar mı yada ne zaman yatırılıyor bilen var mı acaba?

bu arada ziraat internet şubesinden ödeniyor artık valla çok iyi oldu ziraatte amele gibi bekliyoduk bir öğrenim için

umarım bu aya yetiştirilerde 1800 yatırmaktan yırtarız, Acaba süreyi uzatıyoruz diye faizde bindirirler mi?

ödeme zamanı geçmiş fakat hiç ödemeye başlamamış olanlar için bi düzenleme yok mu?

ayse84' Alıntı:
ben de ilk taksiti ödeyeceğim (1035TL) en son 31 aralık diyor ama önce ödesem alırlar mı yada ne zaman yatırılıyor bilen var mı acaba?

ayşe arkadaşımla bende aynı durumdayım benimde son ödeme tarihim 31 aralık acaba yatırsakmı yeni düzenleme bu hafta içinde yapılacakmış yani daha ödeme tarihimiz geçmemiş olacak yani bize direk ilk taksiti ödemeden taksitlendirme olurmu.Bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba...

derselkc' Alıntı:
ayse84' Alıntı:

ayşe arkadaşımla bende aynı durumdayım benimde son ödeme tarihim 31 aralık acaba yatırsakmı yeni düzenleme bu hafta içinde yapılacakmış yani daha ödeme tarihimiz geçmemiş olacak yani bize direk ilk taksiti ödemeden taksitlendirme olurmu.Bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba...
bende bekliyorum yatırmıcam ama ay sonuna kadar ama kesin düzenlenir bence

Geri