Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

kuyruklu yalannnn

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında ersan3333 tarafından paylaşıldı.

1. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

“BÜTÜN AVRUPA BAKANLIĞI İÇERİK ÜRETİMİNDE BİZİMLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR”
    Bakan Avcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) dünyanın en nitelikli ürünlerini üreten bir kurum olduğunun altını çizerek, bütün Avrupa Bakanlığı’nın kendileri ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Avcı, “YEĞİTEK dediğimiz kurum şu anda bu alanda dünyanın en nitelikli ürünlerini üreten kurumumuzdur. İftihar ettiğimiz bir milli kuruluşumuz haline gelmiştir. YEĞİTEK’te görev yapan bütün uzman arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten geceli gündüzlü çalışıyorlar. 24 sat çalışıp, olağanüstü nitelikler üretiyorlar. Bizi ziyarete gelen bütün eğitim bakanları mutlaka burayı görmek istiyorlar ve gördüklerinde de bize hemen işbirliği protokolünde bulunuyorlar. Zannetmeyin ki bunlar sadece bizim yakın çevremizdeki dost ülkeler, Türk Cumhuriyetleri, Afrika, Asya değil. Bütün Avrupa Bakanlığı da bu içerik üretiminde bizimle işbirliği yapmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

2. mahmutemre2211

mahmutemre2211 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bildiğiniz gibi Yeğitek' in en önemli çalışması şu an EBA.

Evet eksiklikler, hatalar olabilir ama bence milli bir yazılım, milli bir içerik sitesi olacak. İnanıyorum ki ileride daha güzel olacak. Ben de başlarda bu eksikliklerine kızmıştım hatta dönem dönem çok fazla girin girin girin diyerek baskı yapıldığını düşünüyorum, evet daha çok çok başlangıç seviyesindeler ama olacak inşAllah.

3. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Eksikler hatalar var ancak Yeğitek'in hakkını da vermek gerekir.. Memlekette bozuk siyaset, bürokrasi var vs vs.. yeğitek'i rahat bıraksalar siyaset üstü çalışabilse çok daha güzel işler yapılır yapılacaktır...

4. uysal_rockci

uysal_rockci Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

EBA 'ya destek arkadaşlar. Sistem yeni belki ama yapılmak istenen amaçlanan çok güzel bir çalışma. destek olunmalı.

5. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

Bana bu kısım çok fazla iddialı geldi.

6. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

bence eba meb in yaptığı en güzeel şey, gerçekten faydalı ama tabi ki gelişmesi için zaman var

7. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Haberi okudum da "kuyruklu yalannnn" kısmını merak ettim. Arkadaş bir zahmet anlatsın da anlayalım. Bilmemek ayıp değil öğrenmiş oluruz...

8. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

iyi hoş ta sistem tam oturmamış ki...bazen ebaya giriş yapılamıyor...eba market durduk yere hata veriyor...eba içerikleri şu an için yeterli değil..ana dersler dışında ders konuları hiç yok...eba biraz da çöplüğe dönmüş durumda önüne gelen slayt atıyor....daha verimli ve bol içerikli olması ve sistemin hata vermemesi şartıyla ben de destekliyorum..haa bi de öğretmenlere zorla eba ya gireceksin demek çok yanlış...böyle bir dayatma dünyada yok...

9. Programlayan

Programlayan Aktif Üye

Eba ders ortaokuldaki bütün içerikleri 5. sınıftaki öğrencim 1 Mart ta tamamladı. Uniteler eksik, sadece 5 temel ders var.
    Sistemin omurgasında eba ders olduğunu düşüneceksek önce müfredatın tamamı eklenmeli.

Ha unutmadan, Eba ders içeriğini yeğitek üretmiyor zaten, sebit den outsource ediyorlar.

Bu hali ile düşününce yeğitek ne üretiyor? EBA videolar bölümünü? onun da çoğu alıntı?

şöyle bir tarayın eba yı yeğitek ne içerik üretiyor, halikaten merak ettim şimdi.

10. teknogenclik

teknogenclik Seçkin Üye Seçkin Üye

Eleştirmek bedava

11. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

katılıyorum vitamin ve bir çok özel portal içinde var
    ama özgün bir çalışma yok sistematik olarak
    eğitim materyali adına çok çalışılması lazım

düşünce güzel ama sonu nasıl olur bilemem

12. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

nosTRa dunyanin en yetenekli urunlerini ureten bir kurummus.avrupa bu sistemi almaya calisiyormus.su uretilen urunleri bi gostersene kardes umarim ogrenmissindir artik

13. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

Gerçekler acıdır. Ortada dünya çapında ürünler yok.

14. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

15. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

Eba son dönemlerde memlekette ku en güzel is... sezar hakkı sezar a...

16. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

yegitekte kaliteli işler! :shock: siyaset karıştırılmasa belki birşeyler yapılabilirdi.

17. ebolukcu

ebolukcu Aktif Üye

Eba da kendimiz dosyalar ekliyebiliyoruz ya duvarımızda. Öğrenciler buraya direk ulaşabiliyor mu. Veya takip edebiliyor mu. Bu varsa tarif ederseniz sevinirim. Yoksa bence çok önemli bir eksik bu. Öğrencilerim bir kaç defa sordu. Hocam siz ses video döküman ekliyorsunuz da biz nerden sizi takip edeceğiz veya bulacağız diye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal