kuyruklu yalannnn

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
“BÜTÜN AVRUPA BAKANLIĞI İÇERİK ÜRETİMİNDE BİZİMLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR”
Bakan Avcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) dünyanın en nitelikli ürünlerini üreten bir kurum olduğunun altını çizerek, bütün Avrupa Bakanlığı’nın kendileri ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Avcı, “YEĞİTEK dediğimiz kurum şu anda bu alanda dünyanın en nitelikli ürünlerini üreten kurumumuzdur. İftihar ettiğimiz bir milli kuruluşumuz haline gelmiştir. YEĞİTEK’te görev yapan bütün uzman arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten geceli gündüzlü çalışıyorlar. 24 sat çalışıp, olağanüstü nitelikler üretiyorlar. Bizi ziyarete gelen bütün eğitim bakanları mutlaka burayı görmek istiyorlar ve gördüklerinde de bize hemen işbirliği protokolünde bulunuyorlar. Zannetmeyin ki bunlar sadece bizim yakın çevremizdeki dost ülkeler, Türk Cumhuriyetleri, Afrika, Asya değil. Bütün Avrupa Bakanlığı da bu içerik üretiminde bizimle işbirliği yapmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

Hocam bildiğiniz gibi Yeğitek' in en önemli çalışması şu an EBA.

Evet eksiklikler, hatalar olabilir ama bence milli bir yazılım, milli bir içerik sitesi olacak. İnanıyorum ki ileride daha güzel olacak. Ben de başlarda bu eksikliklerine kızmıştım hatta dönem dönem çok fazla girin girin girin diyerek baskı yapıldığını düşünüyorum, evet daha çok çok başlangıç seviyesindeler ama olacak inşAllah.

Eksikler hatalar var ancak Yeğitek'in hakkını da vermek gerekir.. Memlekette bozuk siyaset, bürokrasi var vs vs.. yeğitek'i rahat bıraksalar siyaset üstü çalışabilse çok daha güzel işler yapılır yapılacaktır...

EBA 'ya destek arkadaşlar. Sistem yeni belki ama yapılmak istenen amaçlanan çok güzel bir çalışma. destek olunmalı.

ersan3333' Alıntı:
Bakan Avcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) dünyanın en nitelikli ürünlerini üreten bir kurum olduğunun altını çizerek, .
Bana bu kısım çok fazla iddialı geldi.

bence eba meb in yaptığı en güzeel şey, gerçekten faydalı ama tabi ki gelişmesi için zaman var

Haberi okudum da "kuyruklu yalannnn" kısmını merak ettim. Arkadaş bir zahmet anlatsın da anlayalım. Bilmemek ayıp değil öğrenmiş oluruz...

iyi hoş ta sistem tam oturmamış ki...bazen ebaya giriş yapılamıyor...eba market durduk yere hata veriyor...eba içerikleri şu an için yeterli değil..ana dersler dışında ders konuları hiç yok...eba biraz da çöplüğe dönmüş durumda önüne gelen slayt atıyor....daha verimli ve bol içerikli olması ve sistemin hata vermemesi şartıyla ben de destekliyorum..haa bi de öğretmenlere zorla eba ya gireceksin demek çok yanlış...böyle bir dayatma dünyada yok...

Eba ders ortaokuldaki bütün içerikleri 5. sınıftaki öğrencim 1 Mart ta tamamladı. Uniteler eksik, sadece 5 temel ders var.
Sistemin omurgasında eba ders olduğunu düşüneceksek önce müfredatın tamamı eklenmeli.

Ha unutmadan, Eba ders içeriğini yeğitek üretmiyor zaten, sebit den outsource ediyorlar.

Bu hali ile düşününce yeğitek ne üretiyor? EBA videolar bölümünü? onun da çoğu alıntı?

şöyle bir tarayın eba yı yeğitek ne içerik üretiyor, halikaten merak ettim şimdi.

Programlayan' Alıntı:
Eba ders ortaokuldaki bütün içerikleri 5. sınıftaki öğrencim 1 Mart ta tamamladı. Uniteler eksik, sadece 5 temel ders var.
Sistemin omurgasında eba ders olduğunu düşüneceksek önce müfredatın tamamı eklenmeli.

Ha unutmadan, Eba ders içeriğini yeğitek üretmiyor zaten, sebit den outsource ediyorlar.

Bu hali ile düşününce yeğitek ne üretiyor? EBA videolar bölümünü? onun da çoğu alıntı?

şöyle bir tarayın eba yı yeğitek ne içerik üretiyor, halikaten merak ettim şimdi.
katılıyorum vitamin ve bir çok özel portal içinde var
ama özgün bir çalışma yok sistematik olarak
eğitim materyali adına çok çalışılması lazım

düşünce güzel ama sonu nasıl olur bilemem

nosTRa dunyanin en yetenekli urunlerini ureten bir kurummus.avrupa bu sistemi almaya calisiyormus.su uretilen urunleri bi gostersene kardes umarim ogrenmissindir artik

yegitekte kaliteli işler! :shock: siyaset karıştırılmasa belki birşeyler yapılabilirdi.

Eba da kendimiz dosyalar ekliyebiliyoruz ya duvarımızda. Öğrenciler buraya direk ulaşabiliyor mu. Veya takip edebiliyor mu. Bu varsa tarif ederseniz sevinirim. Yoksa bence çok önemli bir eksik bu. Öğrencilerim bir kaç defa sordu. Hocam siz ses video döküman ekliyorsunuz da biz nerden sizi takip edeceğiz veya bulacağız diye

Geri