Kurdugum Bütün xp lerde Mavi ekran hatası alıyorum

Kodla Büyü

macar17

Site Gezgini
Hocam Kurdugum 4 ayrı xp de Mavi Ekran hatası aldım Ama win7 de almıyorum Win7 düzgün çalışıyo xp kuruyorum res attıktan sonram avi ekran gheliyo ve gitmiyo neden hocam

Driverları kurduktan sonra mı oluyor mavi ekran? Win7'de almamanızın nedeni driverların sağlam olmasından olabilir. Belki de xp driverlarınızda bir sorun var. Güncel olanları ile deneyin.

hocam 4 adet ayrı xp denedim hepsinde bu hatayı aldım xp lerin 2 sini nettne indirdim 2 de cd den kurdum

sata driverı ile ilgili bi sorun olabilir. Win7 driver sistemi daha gelişmiş olduğundan kuruluyor olabilir. Ben de geçen bir bilgisayar xp kuramadım bi türlü. Win 7 hemen kuruldu.

fatihakbulut' Alıntı:
hocam ram ler bozuk başka ram lerle kur
:alkis: :alkis:
4 ayrı bilgisayarda da ram bozuk yani :?:
her öksürüyorum diyene grip olmuşsunuz diyen doktor gibisiniz hocam...

Ortada 4 farklı bilgisayara kurulum yapıldığını gösteren bir yazı yok. Arkadaş sadece 4 ayrı xp kurdum demiş. Bence de problem donanımsal, hatta nokta atışı yapacak olursak problem ram'lerde. Sağlam ram takılsa xp hata vermeyecektir.

yasarsahbaz' Alıntı:
Ortada 4 farklı bilgisayara kurulum yapıldığını gösteren bir yazı yok. Arkadaş sadece 4 ayrı xp kurdum demiş. Bence de problem donanımsal, hatta nokta atışı yapacak olursak problem ram'lerde. Sağlam ram takılsa xp hata vermeyecektir.
..
peki o sorunlu ramlar win7 de neden sorunsuzca çalışmakta ?

BaRBaRYaN' Alıntı:
fatihakbulut' Alıntı:
hocam ram ler bozuk başka ram lerle kur
:alkis: :alkis:
4 ayrı bilgisayarda da ram bozuk yani :?:
her öksürüyorum diyene grip olmuşsunuz diyen doktor gibisiniz hocam...
Hocam sanırım arkadaş aynı bilgisayara 4 farklı xp cd sinden de sistem kurmuş ve aynı hatayı almış. Win7 düzgün çalışıyorsa ramların bozuk olma ihtimali düşük. Bence de sata driver uyumsuzluğu veya diğer driverlarda uyumsuzluk olabilir. Bu arada mavi ekrandaki koddan da sorunu çözebilir. 0x07E benim en çok karşılaştığım hata mesala.

:alkis:
g.gif

Gözünü sevdiğimin Win 7'si :) Aynı sorunda geçenlerde benim başıma geldi.Hocam win 7 çok iyidir bunu kullan dedim bende :)

Geri