kulüpler ekders

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
sınıf öğretmenliği olmayan branş öğretmenine, kulüp çalışmalarından dolayı ekders verilir mi? verilirse eğer rehberlik ve kulüp çalışmaları hafta sırasına göre olduğuna göre (1 hafta rehberlik, diğer hafta kulüp) ayda 2 kez kulüp yapılmış oluyor, sadece kuüp yapıldığı haftalarda mı ekders verilecek?

Sınıf öğretmenliği bulunmayan branş öğretmenlerine, eğer sosyal kulübü varsa haftalık +2 saat ek ders verilir diye biliyorum. Rehberlik ders saatlerinde 1 hafta rehberlik 1 hafta sosyal etkinlik uygulanır, sosyal kulüp uygulanmaz. Kulüp etkinlikleri, toplantıları vs ders dışı saatlerde yapılır.

hocam o sosyal etkinlik için ücret ödenir mi, ben kavramları karıştırıyorum heralde.

hocam ben de aynı durumdayım müdür yardımcısı bana aylık 2 ekders fazla yazıyor yani mesela 1 hafta 10 saat yazmışsa diğer hafta 11 saat yazıyor yani kulüp yapılan haftaya 1 fazla yazıyor ama rehberlik yapılan hafya ekders yazmıyor

Zaten rehberliğin içine dahil sosyal etkinlikler ve rehberlikte de +2 saat ek ders yazılıyor haftalık. Formatörsen sınıf ve kulübün olmaz, ha eğer verirlerse de onların ayrıca ek dersini alamazsın, 30 saat derse giriyormuş gibi ek dersin hesaplanır.

hem rehberlik hemde kulüp ödenmez. biri ödenir sadece....

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html
madde 6.
5 paragraf.

(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.

ayhangunes' Alıntı:
madde 6.
5 paragraf.

(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.

hadi sınıf öğretmeni rehberlik dersi adı altında bişeyler yapıyor, sosyal etkinlik faaliyetleri kulüp değil anladığım kadarıyla, bunlar ne yapıyor da alıyor, alıyoruz. kulüp etkinlikleri ders dışı yapılır diyorlar, o zaman biz bir hafta rehberlik, bir hafta bişey yapıyoruz, o bişey kulüp değilse ne ? ne karışıkmış :?

hocam formatörlere ödenmez ama diğer öğretmenlere sosyal klüpten 2 saat ek ders ödeniyor benim 11 saat dersim var 2+1=3 saat ek dersim var

acer50' Alıntı:
ayhangunes' Alıntı:
madde 6.
5 paragraf.

hadi sınıf öğretmeni rehberlik dersi adı altında bişeyler yapıyor, sosyal etkinlik faaliyetleri kulüp değil anladığım kadarıyla, bunlar ne yapıyor da alıyor, alıyoruz. kulüp etkinlikleri ders dışı yapılır diyorlar, o zaman biz bir hafta rehberlik, bir hafta bişey yapıyoruz, o bişey kulüp değilse ne ? ne karışıkmış :?

arkadaşlar yönetmelikte bir değişiklik yok değil mi? Göre yaptığım okulda sadece sosyal kulüp danışmanlığı için 1 saat ek ders veriyor ama yönetmelikte sadece sosyal danışman öğretmenlik görevi için 2 saat yazıyor. Bilgisi olan var mı yoksa değişti de benim mi haberim yok :?:

mehmettuna68' Alıntı:
acer50' Alıntı:
ayhangunes' Alıntı:
madde 6.
5 paragraf.

Hocam sadece kulübü, sadece sınıfı veya her ikisi de olan öğretmene her hafta kulüp veya rehberlik yapılmasına bakılmaksızın 2 saat ekders yazılır. eğer aksini yapıyorsa yanlış yapıyor idareniz.

arkadaşlar yönetmelikte bir değişiklik yok değil mi? Göre yaptığım okulda sadece sosyal kulüp danışmanlığı için 1 saat ek ders veriyor ama yönetmelikte sadece sosyal danışman öğretmenlik görevi için 2 saat yazıyor. Bilgisi olan var mı yoksa değişti de benim mi haberim yok :?:

Hocam sadece kulübü, sadece sınıfı veya her ikisi de olan öğretmene her hafta kulüp veya rehberlik yapılmasına bakılmaksızın 2 saat ekders yazılır. eğer aksini yapıyorsa yanlış yapıyor idareniz.

Geri