Kulüp Ekdersi

Kodla Büyü

yaka

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız sizlere bir haber vermek için bu postu açtım. BTR öğretmenleri artık bu aydan sonra kulüp ekdersi alamayacağı hakkında okullara yazı gönderilmiş bilginiz olsun. Gelecek aydan itibaren kulüp ekdersi alamayacağız. Rehberlik zaten bizde yok

Az önce müdür yardımcısı da internette okudum artık kulüp ücreti ödenmeyecek dedi. Resmi yazıyı bekliyorlarmış.

Yeğitek bir ay içinde tekrar yazı bir yazı daha gönderir arkadaşlar. Aynı durum 2016 da olmuştu, Yeğitek düzeltmişti.

Samsun'da alıyoruz

Ekli dosyalar

• BT Rehber Öğretmen_Kulup-Nobet Açıklamalar_14.02.2020.pdf
    240 KB · Görüntüleme: 301
Arkadaşlar 2020'den bu yana sosyal etkinlikler yönetmeliği mi değişti? BTR yönetmeliği mi değişti? Başka bir mevzuat düzenlemesi mi yapıldı. Lütfen hakkımız olanı bilelim ve sonuna kadar hakkımız için mücadele edelim.
Bakın sakın Personel Genel Müdürlüğüne bizle alakalı görüş sormayın. Çünkü Personel Genel Müdürlüğü 18 saat ekdersi bilir başkada birşey bilmez. Bizim çalışma saatlerimizi bilmez, çalışma şartlarımızı bilmez. Neler bizim görevimizdir neler değildir bilmez.
Soracağınız tüm görüş yazıları YEGİTEK'e gitmeli. Bizle ilgili iş ve işlemleri YEGİTEK yürütür. Eğer personel genel müdürlüğüne görüş sorarsanız cevap olumsuz gelir. YEGİTEK'e sorarsanız olumlu gelir. Aynı bakanlığın bu iki alt birimi kendi arasında uyumsuzluk yaşamaktadır. Ancak yönetmelikler ve bizim görev saatlerimiz açık. Kulüp ekdersini almak hakkımız!

Kulüp ekdersi kesilen arkadaşım linkte paylaştığım konudaki dilekçeyi okul idaresine versin ve cevabını beklesin. %100 olumlu cevap gelecektir. Sakın Personel Genel Müdürlüğüne görüş sormayın. Çünkü bizim görev tanımımızı bilmiyorlar. Okulunuza vereceğiniz dilekçe muhakkak YEGİTEK'e gitmeli!

Dilekçe için önceki konu linki : https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-rehber-öğretmen-kulüp-ücreti.176104/post-1877547

Arkadaşlar 2020'den bu yana sosyal etkinlikler yönetmeliği mi değişti? BTR yönetmeliği mi değişti? Başka bir mevzuat düzenlemesi mi yapıldı. Lütfen hakkımız olanı bilelim ve sonuna kadar hakkımız için mücadele edelim.
Bakın sakın Personel Genel Müdürlüğüne bizle alakalı görüş sormayın. Çünkü Personel Genel Müdürlüğü 18 saat ekdersi bilir başkada birşey bilmez. Bizim çalışma saatlerimizi bilmez, çalışma şartlarımızı bilmez. Neler bizim görevimizdir neler değildir bilmez.
Soracağınız tüm görüş yazıları YEGİTEK'e gitmeli. Bizle ilgili iş ve işlemleri YEGİTEK yürütür. Eğer personel genel müdürlüğüne görüş sorarsanız cevap olumsuz gelir. YEGİTEK'e sorarsanız olumlu gelir. Aynı bakanlığın bu iki alt birimi kendi arasında uyumsuzluk yaşamaktadır. Ancak yönetmelikler ve bizim görev saatlerimiz açık. Kulüp ekdersini almak hakkımız!

Kulüp ekdersi kesilen arkadaşım linkte paylaştığım konudaki dilekçeyi okul idaresine versin ve cevabını beklesin. %100 olumlu cevap gelecektir. Sakın Personel Genel Müdürlüğüne görüş sormayın. Çünkü bizim görev tanımımızı bilmiyorlar. Okulunuza vereceğiniz dilekçe muhakkak YEGİTEK'e gitmeli!

Dilekçe için önceki konu linki : https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-rehber-öğretmen-kulüp-ücreti.176104/post-1877547
Sayın hocam alanımızla ilgili çalışmalarınız için öncelikle teşekkür ederim. Yegitek bu durumun farkındadır diye düşünüyorum. Nasıl olur da bu mağduriyeti giderecek bir yazı yayınlanmaz . İlk defa kulüp aldım onda da bir sorun çıktı. Devamlı çıkan problemler çalışma isteği bırakmıyor.

Arkadaşlar yazıda bulunan numarayı aradım ismi geçen şefle görüştüm. Yeğitek ile yazışma yapılmayacağı yazıyı kendilerinin cevaplayacağı kendisine söylenmiş, yazıyı ben yazdım şube müdürü ve daire başkanı onayladı, tereddütünüz varsa dilekçe ile başvurabilirsiniz diyor. Adamlar kafalarına göre yorumlayıp gönderiyor.

Arkadaşlar yazıda bulunan numarayı aradım ismi geçen şefle görüştüm. Yeğitek ile yazışma yapılmayacağı yazıyı kendilerinin cevaplayacağı kendisine söylenmiş, yazıyı ben yazdım şube müdürü ve daire başkanı onayladı, tereddütünüz varsa dilekçe ile başvurabilirsiniz diyor. Adamlar kafalarına göre yorumlayıp gönderiyor.

Hocam hangi yazı altındaki numara? Yukarıdaki Samsun valiliği olan mı?

Yeğitekle görüştüm. Önemsemiyorlar. Yeni yazı yazmaya niyetleri yok. Dilekçeyle il mem yeğitektan görüş isterse cevap verebilirler.

Son düzenleme:
IMG-20221003-WA0003.jpg

Yazıdaki sorunun ne olduğu yani içeriğine ulaşabilsek iyi olur. Sonuçta içeriğe göre cevap veriliyor.

verirlerse ekime vermezlerse kasıma kadar arkadaşlar. hak verilmez alınır derler ama alınamıyor da artık. yapacak bir şey yok. veren okul verir vermeyen okul vermez. veren okul da doğru yapmıştır vermeyen okul da. çünkü her duruma uyan bir yazı var.

Sendikalı değil misiniz arkadaşlar? Sendikalar ne için var, sendikanızla görüşün harekete geçsinler, gerekirse bakanlıkla iletişim kursunlar.

Btr görev saatleri neden tutarsız bir lise ile ilkokul, ortaokulda aynı şartlarda değiliz, eşit işe eşit ücret nerde. Hazır kulüp için yeğitekten görüş istiyorken çalışma saatlerini de soralım.

Hocam cevap yazısındaki maddede 18 saat ekders ödenir.den sonrası asli görevi için başka ekders ödenmez demiş. Kulüp asli görev olarak nasıl yorumlanır acaba.

Eğer bizden biri suyu bulandırmadıysa bende bir şey bilmiyorum. Bu hep böyle oldu. Yıllardır alıyorduk ta nereden çıktı bu şimdi.

bu idaresine laf anlatamayıp her bir konu için yazı isteyen arkadaşlardan bıktım. ayrıca kulüpler eğitim öğretim saati dışında bizim görevlendirme eğitim öğretim saatleri içinde yazı kendiyle çelişiyor. yine kulüp nasıl asli görev olur. btr yi bizden başka bilen anlayan yok, bizde bile hâlâ anlamayan çok. istemeyin arkadaş görüş falan. ben bu ay aldım, önümüzdeki ayda almaya devam edeceğim. bir önceki yazı gayet net anlamayanlardan, anlatamayanlar tekrar yazıyım bıktım. telegramda konusulan saçma yorumlarla mebi döndüreye çalışıyorlar.

Yeğitek görüş yazınca olumlu Personel MEB yazınca olumsuz geliyor genelde. neden bu çelişki anlamıyorum.

Geri