Kriz ilk Fatih projesini etkiledi

Kodla Büyü
Bu yıl yeni faaliyete girecek okula geçeceğiz. Eğer etkileşimli tahtalar da tasarruf dan etkilenecekse dersin islenisi konusunda bayağı sıkıntı yaşayacağım. Inşaallah bu tasarruf sadece dağıtılması düşünülen tabletler için geçerlidir.

Tablet olayı baştan mantıksızdı, keşke tablet dağıtmadan tüm okullara tahtayı döşemeyi bitirmiş olsalardı.

Olan bizim gibi faz3 bekleyen okullara oldu. Muhtemelen kurulmayacak bizlerde herkes rahar rahat kendi okulunda btr olurken lise lise gezeceğiz

Bu sene gereksiz tablet ,bilgisayar dağıtımı yapılacağı söyleniyordu... Gereksiz tablet veya bilgisayar dağıtılmayacak o zaman....
Bir bilgisayar ogretmeninin bilgisayar dagitimina gereksiz demesi ilginc geldi. Ama asil ilginc olan ekonomik krizin asil sebebinin teknolojiye verilen onemin olmayisi..ama malesef ilk kesintiyi egitim ve teknolojiden yana kullanmalari gercektente ilginc...

Önce makam araçlarından başlasalarmış. Söz konusu sayının 200 bine yaklaştığı ve belediye başkanlarının ne yapayım yanlarına passat mı çekeyim dediği düşünüldüğünde söz konusu israfın ne boyutlara vardığını tahmin etmek hiç zor değil

Bir bilgisayar ogretmeninin bilgisayar dagitimina gereksiz demesi ilginc geldi. Ama asil ilginc olan ekonomik krizin asil sebebinin teknolojiye verilen onemin olmayisi..ama malesef ilk kesintiyi egitim ve teknolojiden yana kullanmalari gercektente ilginc...

öğrencilere dağıtılan tabletlerden ve bilgisayardan bahsediyorum.. Yıllardır içindeyiz sadece oyun makinası oldular ....

bt sınıfları gün geçtikçe eskiyor ve hantallaşıyor. bozulanları saymıyorum bile...tableti zaten boş verdik ancak laptop dağıtalacağı söylenmişti.
eğer laptop ta dağıttıkları tablet gibi olacaksa hiç dağıtmasınlar daha iyi....ancak ne yaparlarsa yapsınlar akıllı tahtalardan sakın vazgeçmesinler

Akıllı tahtaların ve labtopların eğitime ne faydası var ben göremedim çoğu okulda öğrenciler film den ve oyundan başka bir şey izleyip oynamıyorlar bir de ahlak dışı işleri hiç saymıyorum

Okullarin ihtiyaclarini kendi bunyesinde belirlediği eksiklerini tespit ederek gidermeli. Egitim uzun vadede meyve verir ve okullar da karar surecinde etkin olmali. Ankara'dan yapilan deneme lisesi pilotlamasindan sonra 80 sehir yuzlerce ilce ikinci pilot olmamali. Yeni bakandan umutluyum. Onemli sozleri var. Seminer ilk gunu konusmasini dikkatle dinlemek gerekir. Umarim huseyin celik kadar zaman verirler ziya selcuk hocaya. Seminer programi okunacak tartisilacak kitaplardan biri eminim ziya hocanin bizzatihi secimi. Kitle imha silahi olarak egitim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümüne halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu ‘en az 10 dönüm’ dedi"ifadelerini kullandı.

Yorumsuz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümüne halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu ‘en az 10 dönüm’ dedi"ifadelerini kullandı.

Yorumsuz...

Hocam cumhurbaşkanının zerre suçu yok kitleye göre siyaset yapan başarılı bir siyasetçidir, öyle ki alın norveç e koyun orada da birinci parti olur ama orada bu söylediklerini söyleyerek siyaset yapmaz oraya uygun şeyler söyler benim asıl kızdığım halkımız, demek ki bu siyasetin alıcısı var ki o da yapıyor ve kazanıyor, böyle saça böyle tarak diyor yani.

Son düzenleme:
Ne harika bir haber! 5 yıldır Bt sınıfı,etkileşimli tahtası ve projeksyonu bile olmayan bir orta okulda görev yapıyorum.Bir çok okulda etkileşimli tahtalar nerdeyse ömrünü tüketecek biz hala tahta bekliyoruz.Etkileşimli tahta olsa tabi ki iyi olur ama bana normal bir BT sınıfı bile olsa çok mutlu olacağım.Kendi branşım adına mı üzüleyim,yandaşlarının ve kendilerinin ceplerini doldurup geleceğimize,çocuklarımıza karanlık günleri reva gören yöneticilere mi kızayım,16 yıldır üretmeden,sadece tüketerek yürütülen bir politikanın sonuçlarını kriz olarak yaşadığımız şu günleri bir rahip yüzünden ülkeye yapılan bir saldırıymış masalına inanan cahil insanların cehaletine mi kızayım,ne yapayım bilemedim.

Ne harika bir haber! 5 yıldır Bt sınıfı,etkileşimli tahtası ve projeksyonu bile olmayan bir orta okulda görev yapıyorum.Bir çok okulda etkileşimli tahtalar nerdeyse ömrünü tüketecek biz hala tahta bekliyoruz.Etkileşimli tahta olsa tabi ki iyi olur ama bana normal bir BT sınıfı bile olsa çok mutlu olacağım.Kendi branşım adına mı üzüleyim,yandaşlarının ve kendilerinin ceplerini doldurup geleceğimize,çocuklarımıza karanlık günleri reva gören yöneticilere mi kızayım,16 yıldır üretmeden,sadece tüketerek yürütülen bir politikanın sonuçlarını kriz olarak yaşadığımız şu günleri bir rahip yüzünden ülkeye yapılan bir saldırıymış masalına inanan cahil insanların cehaletine mi kızayım,ne yapayım bilemedim.
Ömrü bitti zaten hocam, elinde tablet olan sınıf kalmadı liselerde, geçen dönem hala vsınıf uygulamaları kursu alan öğretmen vardı, komedi. Tahtalarım da garantisi bitti usb girişleri bozuluyor, 1000 lira civarı istiyor servis, yaptıramıyoruz. Proje size gelmedi, bizde de bitti zaten.

Ömrü bitti zaten hocam, elinde tablet olan sınıf kalmadı liselerde, geçen dönem hala vsınıf uygulamaları kursu alan öğretmen vardı, komedi. Tahtalarım da garantisi bitti usb girişleri bozuluyor, 1000 lira civarı istiyor servis, yaptıramıyoruz. Proje size gelmedi, bizde de bitti zaten.

Kriz felan hepsi hikaye. Etrafımdaki insanlara bakıyorum meslektaşlarıma konuya komşuya akrabaya 10 yaşın altında arabaya binen yok. Sosyal medyaya bakıyorsun herkes tatillerde yemede içmede gezmede tozmada. Avm ler restoranlar hınca hınç. Gerçekten mi herkeste para var yoksa çok mu hazıra alıştık. Yada eskiden herşey mi çok pahalıydı veyahut maaşlar mı çok azdı bilmiyorum. Eskiden ailecek bir dışarda yemeği 2-3 senede bir zor yerdik. Haa annem babamda emekli öğretmen bu arada. Üstelik birikimleri de yok. Bir evleri birde arabaları var. Bir yerlerde yanlış var dostlar

Zaten bu projeye ulke olarak ekonomimiz yetersiz....bi kere bu tahtaların ve tabletlerin bir kullanım omru var,bı kere yaptik 50 sene kullanılacak materyaller değil en fazla 5 6 sene kullanılabilir...sonra aynı şekilde guncellerinin alinip takılmasi sarttir...bu da tekrar aynı maliyetleri tekrar karsilamak.... mümkün mü???

Maksat yüzde 80 göz boyama...secim yatırımı...bugün dünyanın en seçkin universiteleri halen tahta ile ders isliyor.... en zengin modern ülkelerde akıllı tahta falan yok . ..ama pisa sonuclari en ustlerde...bu işler akıllı tahtayla değil akıllı nesillerle oluyor....

Kriz felan hepsi hikaye. Etrafımdaki insanlara bakıyorum meslektaşlarıma konuya komşuya akrabaya 10 yaşın altında arabaya binen yok. Sosyal medyaya bakıyorsun herkes tatillerde yemede içmede gezmede tozmada. Avm ler restoranlar hınca hınç. Gerçekten mi herkeste para var yoksa çok mu hazıra alıştık. Yada eskiden herşey mi çok pahalıydı veyahut maaşlar mı çok azdı bilmiyorum. Eskiden ailecek bir dışarda yemeği 2-3 senede bir zor yerdik. Haa annem babamda emekli öğretmen bu arada. Üstelik birikimleri de yok. Bir evleri birde arabaları var. Bir yerlerde yanlış var dostlar
Kriz yokmu. gecen sene benim elime gecen para 1500 dolardi. bu sene 700 dolar. dolardan bizene diyebilirsin. o zaman neden benzin 7 lira oldu. neden 5 kg yag 33 iken 48 oldu. falan filan. kriz var ve krizin tek cozumu uretim. uretimin tek cozumude teknoloji. ama adamlarin aklina gelen ilk yer teknoloji odenegini kismak. evet tatil mekanlari hınca hınç dolu. ama Almanyada asgari ücretli calisip sefa surenlere. ticaret yapip fiyati bindirene. maaşı 1500 dolarken 700 doara dusende kriz yokta ne var.... neeeee?

45292_GRe5ft8k.jpg
Bizde kriz yoksa.. biz sefa suruyosak diger ulkeler ne yapiyo. bir asgari ücretli 7 gr altın alabiliyor. bu örneği gösterdim çünkü altın bütün dünyada aynı değere sahip...

Hocam cumhurbaşkanının zerre suçu yok kitleye göre siyaset yapan başarılı bir siyasetçidir, öyle ki alın norveç e koyun orada da birinci parti olur ama orada bu söylediklerini söyleyerek siyaset yapmaz oraya uygun şeyler söyler benim asıl kızdığım halkımız, demek ki bu siyasetin alıcısı var ki o da yapıyor ve kazanıyor, böyle saça böyle tarak diyor yani.
Hocam tebrikler....uzun zamandır böyle harika bir yorum okumamıştım...müthiş tespit

Geri