kotalı kullanıcılar bonjour virüsüne dikkat edin

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
bonjour virüsü yeni bir virüs. antivirüsler tarafından yakalanmıyor. interneten sürekli bişeyler download ediyor. size bulaştığını anlamak için C:\Program Files klasörüne bakın. burada Bonjour adında bir klasör varsa bulaşmış demektir. ve bu klasör koruma altındadır normal silme işlemiyle silemezsiniz. eğer virüsü kapan varsa silmek için gerekli programları yollayabilirim.

Hocam bendede mevcut yardımcı olursan sevinirim. Bu mikrobun ne gibi zararları var. Teşekkürler

bende de var :( nasıl çözcez? siz bunun virüs olduğuna emin misiniz?apple computer yazıyo açıklamasında interntten de araştırdım apple ile alakalı bi dosya olduğu yazıyo.bi de benim kotamda downloadlarım dışında bi bariz bi değişiklik yok...

bu bir virüsmü bende de var ben de quic time in kullandığı bişeydir diye düşünmüştüm. Avast yakalayamadaı yakalayan bir antivirüs var mı

Adobenin netzwerk icin actigi bir dosya, adobeyi artik kullanmiyorsan ve bu dosyayi hala silmek istiyorsan.

To remove Bonjour:

1. Open a Windows command prompt and type the following command:
"C:program FilesBonjourmDNSResponder.exe -remove"
2. Navigate to the following folder in Windows Explorer: C:program FilesBonjour
3. Rename the mdnsNSP.dll file in that folder to mdnsNSP.old
4. Restart your computer
5. Delete the the Program FilesBonjour folder

türkçesi
msdosdan program files/Bonjou/rmDNSResponder.exe yi silip
dll uzantılı mdnsNSP.dll nin ismini mdnsNSP.old olarak değiştirip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra silinebilir

Arkadaşlar orjinal bile olsa Adobenin son çıkan CS3 yazılımlarını kurduysanız bulaşıyor.
Adobe bunu niye yaptı anlamıyorum .

Virüsün silinmesi öümkün ancak siz farkedene kadar bazen epey tahribat yapmış oluyor.
Sadece indirme yapmıyor.Bir takım internet ayar değişiklikleri falan bir sürü ayara müdahale ettiğini ve değiştirmenize izin vermediğini farkediyorsunuz.

En son yakalandığımda virüsü sildim ama baktım ki abuk tahribatlar var .Formatladım
Daha doğrusu Ghostladım

En çok bilinen dosyaları dnsresponder diye bi dosyasının aktif çalışması ,Program Files a Bonjour diye bir klasör açması
ve hizmetler
BAŞLAT--ÇALIŞTIR-- SERVICES.MSC kısmında abuk isimde bir servis başlatması

Adobe cs3 photoshop yüklemiştim onla bulaşmıştı format attım şimdi cs2 yi kullanıyorum. Geçenlerde adobe flash cs3 ü yükledim gene çıktı karşıma bir çözüm bulan varmı anlatıcak nasıl kurtuluruz bunla.

Arkadalar biraz araştırdım ve sildim sorun şuAdobe CS3 yükleyenler bu serviside çalıştırmış oluyor virüsmü değilmi tam olarak bilemiyorum ama istemdışı kurulup çalıştığı için kaldırdım.
Şimdi ne yapacağız
1) Başlat--->çalıştır--->cmd , (yazın ve enter),
2) "C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe" -remove (yazın ve Enter),
3) Removed service "B" yazısı çıkacak
4) C:\Program Files\Bonjour klasörünü açıp oradaki mdnsNSP.dll dosyasını mdnsNSP.old olarak ismini değiştirin
5) makinanızı Restart yapın
6) C:\Program Files\Bonjour klasörünü silin
7) başlat-->çalıştır--->msconfig--->Başlat içindeki başlangıçta çalışan servisini kapatın
Kolay gelsin

arkadaslar anlattıklarımı dıkkatle yapın duzelir başlıoruz :D :D :p

C:program Files/Bonjour a girdik mDNSResponder.dl olanın adını deıstırıp mDNSResponder.old yapıoruz

daha sonra silioruz

bilgisayarı kapatıp acıoruz bu kdr gecmis olsun :D
:tr:

Sanırım bu virüs değilmiş netten biraz araştırdım cs3 veya apple servisleriyle geliyor zararsızmış. Bu isimde bir program bile varmış.
MacOS'un ağ kurma rahatlığını Windows'ta yaşayın.

Bilindiği gibi MacOS kullanıcılarının bir ağ kurmak için pek fazla işlem yapması gerekmez.Buna karşın, Windows kullanıcılarının bir dizi işlem yapması gerekir.Ama artık bu bir dizi işlem gerekmiyor.Çünkü Apple firması, MacOS kullanıcılarının rahatlıkla ağ kurmasına olanak sağlayan Bonjour sihirbazının Windows sürümünü yayınladı.Bu sayede Windows kullanıcıları da çok kısa sürede geniş çaplı ağlar kurabilecek.
NOT:Apple, bu sihirbazın Türkçe sürümünü yayınlamadı.

Eğer evinizde, işyerinizde veya herhangi bir yerde basit yöntemlerle ağ bağlantısı kuramk istiyorsanız, bu sihirbaz tam size göre.

Hatta bazı arkadaşlarımızın cs3 kurduktan sonra zaman zaman sınırlı bağlantı sorunu yaşadıklarını biliyoruz demek sebep bu bonjour servisiymiş. :)
Hizmetlerden baktığımızın zaman bunun TCP/IP protokoline bağlı olduğunu görüyoruz.

Ekli dosyalar

• bonjour.jpg
    bonjour.jpg
    287.7 KB · Görüntüleme: 971
Geri