Korumalı flash bellekte klasörlerin gizlenmesi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar artık koruma yaptığım flash belleklerde de dosyalar ve klasörler gizlenmeye başladı.
Bunu manuel yapsam da . ntfs drive protection programı ile yapsamda yine aynı
Bunun çözümünü bulan oldu mu.

Son düzenleme:
benim de birkaç defa başıma geldi, çözüm bulabilen arkadaş varsa ve buradan paylaşırsa çok hayırlı bir iş yapmış olur :)

aynı dertten muzdaribim. epeydir bu şekilde idare ediyorduk. bugün koruma yaptığım usbde de dosyalar gizlenmişti. artık öğretmen arkadaşlara anlatamıyorum durumu :(
tahtalarda toolwiz time freeze var. o da sadece c yi koruyor. d yi öğretmenler dosyalarını saklayabilsin diye korumuyordum. artık deepfreeze kurup c yi de, d yi de korumaya almaktan başka çare kalmadı:mad::mad::mad:

Mehcan E-Kilit kurdum tahtalara, flashları iptal edelim telefondan açalım diye. Toplantı salonundaki tahtaya da bir klasör oluşturup bütün tahtalarda bunun ağ kısayolunu attım masaüstüne. Herkes buraya atsın uğraşmayalım flashla diye. Bazı arkadaşların telefonda sıkıntı çıktı, bazıları istemedi bu işi. Biz yine flashla devam edelim dediler. İyi madem dedim korumalı yaptım flashlarını verdim. 1-2 gündür geliyorlar ya bizim flashlar açmıyor diye baktım korumalı flashdaki dosyaları bile gizlemiş. Yeni bir virüs türemiş herhalde anladığım. Çözüm duyan bilen varsa ve paylaşırsa çok iyi olur.

Hadi ya bende korumalı yapıyordum flashlari hatta deepfreze bile kurmuyordum flashlara bir şey olmuyor diye. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster desek bile dosyalar gözükmüyor mu acaba bu virüste?

Bu virüsü de sadece Kaspersky antivirüs düzeltiyor. Bizim okulda da çıkmıştı öğretmenler odasına kurdum Kaspersky o temizledi tüm flaşları pek sıkıntı kalmadı. Bu virüste de gizli dosyaları göster deyince dosyalar görünüyor ondan yana sıkıntı yok hocam

Şu an için flash bellekleri koruyarak devam etmek istiyorum açıkçası.
Antivirüs programı olmasa bile öğretmenler yine beni rahatsız etmeye devam ediyorlar.
Bence bir btr nin en önemli sıkıntılarnıdan biri bu.
Hele özenle temizleyip hiç virüs bulaşmasın diye deepfreeze kurduğun bilgisayara. virüs var diye iftira atıyorlarsa :)

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...en-korumaya-alma-programli-programsiz.168998/

Eğer atak gibi bir program kullanacaksam adım adım ayar yapıyorum.
Eğer sadece güvenliğe ihtiyacım olursa programını kullanıyorum.
Şuan elimdeki bellekte hem atak kurulu, hem tahta imajı var hemde taşınabilir bellek işlevini yerine getirmesi için GÜVENLİ KLASÖR var.
3-4 yıldan bu yana sorun yaşamadım.
Programın üst versiyonunu çıkartacaklardı ama sanırım programı hazırlayan öğretmenlerin herbiri başka okula geçmek zorunda kaldı. Allah razı olsun..
Daha sorun yaşamadım.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...en-korumaya-alma-programli-programsiz.168998/

Eğer atak gibi bir program kullanacaksam adım adım ayar yapıyorum.
Eğer sadece güvenliğe ihtiyacım olursa programını kullanıyorum.
Şuan elimdeki bellekte hem atak kurulu, hem tahta imajı var hemde taşınabilir bellek işlevini yerine getirmesi için GÜVENLİ KLASÖR var.
3-4 yıldan bu yana sorun yaşamadım.
Programın üst versiyonunu çıkartacaklardı ama sanırım programı hazırlayan öğretmenlerin herbiri başka okula geçmek zorunda kaldı. Allah razı olsun..
Daha sorun yaşamadım.
Hocam şimdiye kadar bende de aynı durum vardı.
Flash belleği önclikle ntfs olarak biçimlendiriyordum.
Daha sonra atak kuruyordum.
İmajım bile vardı.
Daha sonra ntfs drive protection ile koruma altına alıyordum. ( yada manuel olarak ta aynı işlemleri yapabiliyorum)
Hatta ben silmeyi önlemek amacı ile gelişmiş seçeneklere gidip buradan silme tikini de kaldırıyordum.
Hiç bir şey olmuyordu. İyiydi böyle.
Ama 3 haftadır. Neredeyse tüm öğretmenlerden şikayet almaya başladım.
Korumalı olan klasör bir şekilde gizleniyor.

Bizde de aynı sorun başladı. Musallat exe destekli...

Son düzenleme:
Bu virüsü de sadece Kaspersky antivirüs düzeltiyor. Bizim okulda da çıkmıştı öğretmenler odasına kurdum Kaspersky o temizledi tüm flaşları pek sıkıntı kalmadı. Bu virüste de gizli dosyaları göster deyince dosyalar görünüyor ondan yana sıkıntı yok hocam
hocam hangi sürümü tam ismini yazabilir misiniz free olan mı antivirüs olan oksa internet security filan mı

hocam hangi sürümü tam ismini yazabilir misiniz free olan mı antivirüs olan oksa internet security filan mı
Kaspersky ben denedim kullanmayı. Etkili olmakla beraber kullanışlı değil. Öğretmen flash belleğini takması ile taramaya başlıyor. Bu ilk başta hoşuma gitti. Ancak içinde çok dosya varsa bu tarama çok uzun sürüyor.
Belki ayarlarında kısa tarama ayarı vardır. Ona dikkatli bakmadım. Ama bir flash Belleği taraması neredeyse 10 dakikayı geçiyor. Tarama esnasında kopyala yapıştır işlemi yaptırmadığı gibi Sistemsel olarak yeterli bir bilgisayar bile kasıyor. Üstelik gizli klasörü tekrar eski konumuna da getirmiyor. Görünürlük işlemeleri yine kendin yapıyorsun. Aynı zamanda bilgisayar üzerindeki açılışta başlayan programlara ve ağlara çok fazla müdahale ediyor. Açıkçası kaspersy beni baya yordu

Kaspersky ben denedim kullanmayı. Etkili olmakla beraber kullanışlı değil. Öğretmen flash belleğini takması ile taramaya başlıyor. Bu ilk başta hoşuma gitti. Ancak içinde çok dosya varsa bu tarama çok uzun sürüyor.
Belki ayarlarında kısa tarama ayarı vardır. Ona dikkatli bakmadım. Ama bir flash Belleği taraması neredeyse 10 dakikayı geçiyor. Tarama esnasında kopyala yapıştır işlemi yaptırmadığı gibi Sistemsel olarak yeterli bir bilgisayar bile kasıyor. Üstelik gizli klasörü tekrar eski konumuna da getirmiyor. Görünürlük işlemeleri yine kendin yapıyorsun. Aynı zamanda bilgisayar üzerindeki açılışta başlayan programlara ve ağlara çok fazla müdahale ediyor. Açıkçası kaspersy beni baya yordu
bende o yüzden sormuştum hocam

Geri