Koordinatörlük görevi hk.

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
Günaydın herkese.
İbe için bir öğrencimiz işletmeye gidecekmiş.
haftada bir gün okula gidiyorduk, müdür ibe den ötürü 1 gün daha okula gelmemizi söyledi. Herkes gün/saat azaltırken, idareciler dönüşümlü okula gelirken, bizimki gün artırıyor.
Sizce nasıl bir karşı arguman sunmak lazım. Mevcut tesmi yazılar yeterli gelmiyor da ondan soruyorum.:)

Günaydın herkese.
haftada bir gün okula gidiyorduk, müdür ibe den ötürü 1 gün daha okula gelmemizi söyledi. Herkes gün/saat azaltırken, idareciler dönüşümlü okula gelirken, bizimki gün artırıyor.
Sizce nasıl bir karşı arguman sunmak lazım. Mevcut tesmi yazılar yeterli gelmiyor da ondan soruyorum.:)
Öğrenci işletmeye gidiyorsa siz niçin okula gideceksiniz anlayamadım

Günaydın herkese.

Hocam bir seferlik toplantı gibi bir şeydir belki, görev dağıtmak için felan. Yoksa öğrenci işletmeye gidiyor diye sizi okula niye cagirsinlar.

Normal durumda Mesleki ve Teknik Eğitimin bir yazısı vardı. Koordinatörlük evrakları koordinatörlük görevinin olduğu günden sonraki günlerde dersinin ilk olduğu gün teslim edilebilir diye. Koordinatörlük görevinin olduğu gün evrak teslimi için okula gelinmeyebilir, dersinin olduğu ilk gün evraklar teslim edilebilir diye.

Şimdiki durumda okula gelinen bir gün belirlendi. Bu durumda okula gelinen bugünde okula evrak teslim edilebilir. İnsanları zora koşmamak lazım. Bugünlerde hareketliliği en aza indirmek lazım. Okulda zümre öğretmenleri olarak buluştuğunuz gün evrakları teslim edebilirsiniz. Koordinatörlük içinde ayrıca toplanmaya gerek yok. Bugünlerde toplanmaları en aza indirmek lazım.

http://mtegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_11/25095321_koordinatorluk.pdf

Son düzenleme:
Ayrıca zaten bu işlerin görüşülmesi, defterlerin doldurulması, haftalık rapor için haftada bir gün okula geliniyor.

Ayrıca başka bir gün toplantı düzenlemenin mantığı nedir?

Mantığı "zihniyeti" şu: Nasıl olsa bakanlık en az 1 gün dedi, ayrıca oradan koordinatörlük ekders ücreti aldığımız için okula gitmemiz gerekiyormuş.

Dayanak olarak gösterin whatsapp mesajı:

Değerli müdürlerim, MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar gereğince ve bu Karara dayalı olarak PGM tüm Valiliklere gönderdiği ek derslerle ilgili yazısında fiilen yapılmayan görevler için ek ders ücreti ödenmeyeceği ifade edilmiştir. Dolayısıyla atölye ve laboratuvarlarda herhangi bir eğitim öğretim faaliyeti yapılmadığı için şeflik ücreti ödenmesi mümkün değildir. Bir okulda öğrenci/veli/işletme talebine göre beceri eğitimi ve staj için işletmelere öğrenci gidiyorsa, bu öğrenciler için koordinatör öğretmen görevlendirilebilir ve görevlendirilen öğretmenlere ücreti ödenir. Bunun dışında fiilen yapılmadan koordinatörlük ücreti ödenemez. Selametle... Yusuf ÇİDEM, Daire Başkanı

Merhaba, bildiğiniz üzere şeflik ücretleri verilmiyor. 30 saat derse girip 10 saat şefliği ve 4 saatte koordinatörlük görevi olan bir öğretmenin bu süreçte şeflik verilmediğinden dolayı koordinatörlük dağılımı tekrar yapılabilir mi? yani şeflik yerine koordinatörlük saati arttırılır mı?

Merhaba, bildiğiniz üzere şeflik ücretleri verilmiyor. 30 saat derse girip 10 saat şefliği ve 4 saatte koordinatörlük görevi olan bir öğretmenin bu süreçte şeflik verilmediğinden dolayı koordinatörlük dağılımı tekrar yapılabilir mi? yani şeflik yerine koordinatörlük saati arttırılır mı?

artırılabilir tabi ki. lakin programı yapan kişi uğraşmak istemedigi için çeşitli bahaneler öne sürebilir. sonuçta komple bütün şartlar degişmişken program niye degismesin.

ozel bir durum oldugu için cok etik olmaz esit dagıtılır sef ogretmen ayrımı yapmadan

Resmi yazısını da yazsalardı bi zahmet. WhatsApp mesajı nedir yahu!
Müdürler eskiden resmi yazı var hocam o nedenle ödeyemiyoruz derlerdi şimdi ise WhatsApp mesajı var hocam şeflik ücretini ödeyemiyoruz diyorlar. Güler misin ağlar mısın? Oysaki DYS çıktı bu işlerin resmi yazı boyutunda çok daha hızlı yürümesi gerekli ama olmuyor demekki eksik bir şeyler var burada... Sağlıklı günler arkadaşlar...

Müdürler eskiden resmi yazı var hocam o nedenle ödeyemiyoruz derlerdi şimdi ise WhatsApp mesajı var hocam şeflik ücretini ödeyemiyoruz diyorlar. Güler misin ağlar mısın? Oysaki DYS çıktı bu işlerin resmi yazı boyutunda çok daha hızlı yürümesi gerekli ama olmuyor demekki eksik bir şeyler var burada... Sağlıklı günler arkadaşlar...
Işin komiği resmi işlerde whatsap yasaklandı diye hatırlıyorum.

İşletmeler öğrencilerin gelmesini istemiyor ve bu konuda karar alan resmi kurumlar var. Muhtemelen işletmeler uzaktan derse dönecektir.

Şeflik yerıne bu ay 1aylık konuyu uzaktan egitımle verecegım dıye zumre kararı aldım sımdı ne yapacaklar merak edıyorum verecekmı vermeyecek mı 3 ogrencıyı ılce mem kovdu stajdan

Dayanak olarak gösterin whatsapp mesajı:

Değerli müdürlerim, MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar gereğince ve bu Karara dayalı olarak PGM tüm Valiliklere gönderdiği ek derslerle ilgili yazısında fiilen yapılmayan görevler için ek ders ücreti ödenmeyeceği ifade edilmiştir. Dolayısıyla atölye ve laboratuvarlarda herhangi bir eğitim öğretim faaliyeti yapılmadığı için şeflik ücreti ödenmesi mümkün değildir. Bir okulda öğrenci/veli/işletme talebine göre beceri eğitimi ve staj için işletmelere öğrenci gidiyorsa, bu öğrenciler için koordinatör öğretmen görevlendirilebilir ve görevlendirilen öğretmenlere ücreti ödenir. Bunun dışında fiilen yapılmadan koordinatörlük ücreti ödenemez. Selametle... Yusuf ÇİDEM, Daire Başkanı
Eğer o lab/atölye eba destek noktası olarak ayarlandıysa, eğitim öğretim faaliyeti devam etmektedir, dolayısıyla şeflik ücreti ödenir, bunu "whatsapptan" ilgili kişiye gönderin bakalım ne cevap verecekler?

whatsapp olmasa kim uğraşacak dys ile! İşte bu yüzden idarecilik yapılmaz memlekette. Bakanlıktakiler, il müdürleri, şube müdürleri hızlı diye whatsapptan emir yağdırıyor ama resmiyeti yok.
Daha önce yazdım, tekrar olsun. Geçen sene okulun sosyal medya hesaplarını oluşturun diye müdüre yazmış whatsapptan şube müdürü, müdür de bana gönderiyor. İlk cevabım hocam okuldan giremiyoruz, evden oluşturamam, ayrıca instagramı telefondan oluşturmam lazım ( o zaman öyleydi, şimdi de öyle sanırım) benim çocuk telefonu da kullanıyor, okul hesabına yanlışlıkla uygunsuz bir şey atsa ki küçük çocuk bu daha önce benzer bir şey yaptı onu anlattım, okulun adı çıkmaz mı, bizim resmi okul sitemiz var, duyuruları oradan yapıyoruz zaten, arkadaşlar da whatsapp gruplarından paylaşıyor, dolayısıyla ben bunu yapmam, dysden resmi yazı göndersinler diyince, şube müdürü resmi yazıyı gönderemedi. Resmi yazıyı gönderseydi bile cevabım yazırdı, okuldan istediğiniz sitelere girilemediği için yapılamamıştır, bilgilerinize arz ederim. :cool:

Ekders ile ilgili son durum nedir. Kasım ayı ekdersi yatmış son hafta 23-27 arası kesilmis. Aralık ayında nasıl bir yol izlenecek.

Geri