Konya selcukluda alacagim ev ile ilgili fikriniz nedir

Kodla Büyü
Eğer gerçekten çoçuklarda istiyorsa ne denebilir. Tabii onlarında rahat bir yaşam alanı olacak. Binaya kesinlikle montalama ya da amerikan siding gerekli. 325.000. Montalamanın yarı parasını ver, alayım diyebilirsin. Montalama ne kadar tutar bilmiyorum. Gerçekten o da satıcıysa, satar. 325.000 montalamanın yarı fiyatını düşersin. Piyasa çok kötü. Şu anda ev almanın tam zamanı.

Sağa yat çamura bat tabiri senin için kesinlikle gerekli. Montalama. Onu da dediğim gibi binanın dış cephesini m2 cinsinden ölçüp kaba fiyat alıp en son pazarlığı öyle yapman. Ya da 300.000 deyip kestirip atman.Ev almaktan kim ne kaybetmiş. Söyler misin. 10 sene de kalırım diyorsan. Niye olmasın...

Paramiz az olunca karar veremiyoruz. Konyadaki arkadadlarin fikirleri benim icin onemli

Tarlaya cevap vereyim attık koyduk kenara aradan 10 sene geçmiş ve sonuç yeşil alana geçti artık çivi bile cakamiyorum.

Olimpiyat parki civari nasil arkadaslar. Bir evde ordan buldum. Acil cevap arkadaslar haftaya evi alacagiz cunku

Hocam 30 yıldır Konya dayım ben. Benim gördüğüm Konya'nın en çok çalışan belediyesi Selçuklu ve en hızlı gelişeni de öyle. Olimpiyat parkı civarları eski Konya tabir edilen yerlerden. Otogara çok uzak, pek iyi okullar yok o bölgede. Yazır mahallesi, yeni stadyum civarları en uygun yerler şu anda yaşamak için.

Olimpiyat parki civari nasil arkadaslar. Bir evde ordan buldum. Acil cevap arkadaslar haftaya evi alacagiz cunku

Hocam bahsettiğiniz iki yer arasında 20-25 km var anlayamadım sizi. Hem kalacağım diyorsunuz hemde çok araları mesafeli yerlere bakıyorsunuz. Öğretmenseniz okulunuza değilseniz işinize yakın bir konum seçin. Müstakil alacaksanız meram yunus emre mahallesi civarı, selçuklu erenköy civarı, selçuklu barış caddesi civarı iyi olur. apartman dairesi alacaksanız yazır mahallesi civarı olur. Buralar bence güzel yerler. Ama konya farabi hastanesi japon farkı karşısında demişsiniz bir orası neresi, olimpiyat parkı neresi! Çok çok farklı yerler.

Birde hocam ben 8 yıldır konyadayım. 7 yıl önce ev aldım 165 e şimdi 310 eder. 3+1 dedeman civarı. Ama O zamana geri dönebilsem kesinlikle arsa alırdım aynı paraya şu an en az 2 en fazla 7 tane evim olurdu. Eğer bir evin varsa 2. bir evi asla alma.

Ben şimdi bir ev alacak olsam okula 20metreden bir ev alırdım.Bir ilçeye gidiş geliş yapıyorum aylık masraf yemek ulaşım 400lira.

hayirli olsun hocam fazla düsünmeyin alın gitsin zarar etmezsiniz yeri güzel evin disindan bakinca bakımlı görünüyor cocuklariniz apartmanda oturmasin topraga bassin :)

konyada evim yok. konyada bir evim olsun istiyorum. koyum seydisehir yolu uzerinde. köye yakın olsun istiyorum. olimpiyat civarı koye yakın. ancak orası gelişmiyor pek. yazır mahallesindeki ev guzel ancak koye uzak. lalebahce tarafında arıyorum aslında orada bu fiyata bulamadım. mustakıller 500 ile 800 arasında değişiyor.

ne yapacağımı sasırdım. mevlana taraflarında 3+1 daireler 300-350 arasında. ancak cocuklar daire istemiyor.

selcukludaki yeri alayımmı sizce. daha sonra satabilirmiyim. gelişen bir yermi. konyaya yerleştiğimde meram taraflarında bir yer bulabilirim diyorum ancak su an buamadım keseme uygun bir yer

olimpiyat parkındaki yer 6+2. 365 istiyor. 350 olur gibi.

Evi almaya karar verdik. Ev alirken nelere dikkat etmeliyim. Tapuyu almadan parayi versemmi nasil yol izlemeliyim

Parayı bankada bloke edin.Yani hazır olsun.Saticiya gösterin.Tapudaki işinizi arabayla birlikte gidip halledin.Sonra birlikte bankada satıcının hesabına geçirin.

Tapu masraflari aliciyami ait. Bununla birlikte hangi masraflar var

325000 icin ne kadar masraf olur

Tapu masrafları normal şartlar altında yani kanunen yarı yarıya, ama bazı yerlerde satıcı hiç karışmıyor alıcı satıcının payını da ödüyor. Tapuda aldığınız miktarı tam göstermenin yararları olabilir(Mesela ayıplı bir mal durumunda tam ücret iadesi, sanırım 5yil içinde alınan bir tapulu mülkiyet belirli bir kar oranından fazla miktarda satildiginda ciddi vergiler çıkıyor yani değeri düşük gösterip aldığınızda satma durumunda yine düşük göstermeniz gerekiyor buda Kredi ile alacak adamın işine gelmez) Ama En azından rayiç değeri öğrenip ondan az göstermemek lazım. Kredili alımlarda ilerleyen yıllarda kullanılan krediler inceleyip tapuya eksik gösterilen tutarlar alıcı ve satıcıya ayrı ayrı ceza ile birlikte odetiliyor, sizde banka kanalı ile ödeme yapacaksanız sizinki de eksik gösterme durumunda tespit edilebilir diye düşündüm.

Tapuda ben sizin harciniza karışmam arkadaş demek hakkınız, satıcıda vaz geçtim satmaktan diyebilir tabi. Blöf yaparak şansınızıda deneyebilirsiniz ☺️

Cocuklar evi almami istemedi. Doviz kurunun bu kadar oynak oldugu bir donemde parayi eve yatirmayalim dediler.

Anlasilan kiralik ev bakacagiz

Cocuklar evi almami istemedi. Doviz kurunun bu kadar oynak oldugu bir donemde parayi eve yatirmayalim dediler.

Anlasilan kiralik ev bakacagiz
hocam yanlış anlamada sen kaç yaşındasın? çocuklar kaç yaşında? birde parayı yüzde 20 den faize koyarsan külliyen zarardasın...

Arkadaslar dublex daireye ihtiyacim var. O evi ev sahibi satmaktan vazgecti. Konyadaki arkadaslar yardimci olurmu

yardımcı olalım hocam. ama konya çok geniş bir alanda. sadece merkezin nufusu 1350000 her yeri birbirinden farklı. senin işin nerede hangi okulda öğretmensin. hiçbir bilgi vermemişsinki. tam olarak ne soruyorsun ne istiyorsun anlasam yardımcı olurum.

Meram civarinda ev istiyorum. Mustakil dublex daire olsun diyorum. Lalebahce harmancik karahuyuk tarafinda olursa iyi olur

yardımcı olalım hocam. ama konya çok geniş bir alanda. sadece merkezin nufusu 1350000 her yeri birbirinden farklı. senin işin nerede hangi okulda öğretmensin. hiçbir bilgi vermemişsinki. tam olarak ne soruyorsun ne istiyorsun anlasam yardımcı olurum.
Hocam doğru söylüyor.

Tavsiyem ya okulun dibinden ya da hastanenin dibinden ev al.Kiraya vermen, iş ve sağlık acısından önemli olur.Iyi prim yapar.Annemlere hem sağlık ocağı hem pazar yeri hem de 15metreden ev aldım 2 sene de 70 bin koydu kira 850tl.

Geri