Konut Fiyatlarında Balon Var mı?

Kodla Büyü

ibrahimes

Aktif Üye
2008 den geçen seneye kadar bekledim devamlı fiyatlar yükseldi. Baktım olacak gibi değil mecburen aldım şimdiki evimi. Hala yükselmeye devam ediyor şehir Eskişehir.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kesinlikle var adeta saadet zinciri oluşmuş durumda; hele istanbul-izmir de yeni 3+1 daireler de fiyatlar 500 binlerden başlıyor milyon dolarlara çıkıyor...
yaşadığım yerden örnek vereyim edirne de 5 yıl önce 120-130 binlere 3 +1 daireler bulunuyordu şu anda 250 binlere yaklaştı bakıyorum dağ tai ev-apartman dolmuş durumda;ve Edirne nin nüfusu 5 yıl önceyle aynı seviyelerde;kim alıyo alan oturuyo mu ne yapıyo??anlayamıyorum...ama bi yerde artık stoklar iyice şişip talep azalınca fiyatlar gerileyecektir diye düşünüyorum...

Vardır hocam.. Şimdi faizler düştü balon biraz daha artar. Faizler düşsün satış yapamıyoruz diye ağlarlar, düşünce de fırsatçılık yapıp fiyat arttırırlar.

Gerçi orta karar dizel otomatik bir araç 100bin civarı olduğunu düşünürsek , 300-400 bin ev fiyatı normal.

2013den beri bende bakınıyorum balon malon yok millette deli gibi para var daha da yükselerek gider bence geçen üst sokağımızda satılık yazan bir evi aradık adam 480bin içindeyim şuan gelin görün dedi sonra abi 1sn şuanda bakan biri vardı alıyormuş üzgünüm dedi gözümüzün önünde ilanı kaldırdı çat diye 480 verebiliyor insanlar hayat pahalı değil biz fakirşz sanırım :puhaha:

biz fakiriz belli ki :cry: ;İzmir de mavişehir bölgesinde ev fiyatları 800 - 900 Bin lira...ve satılıyor...

ev-araba her şey zamlanıyor zamanla. Eskiyen arabasını sıfırdan pahalıya satacak insanlar neredeyse. Enflasyon yok Allah'tan. Olsa duramazdık.

Bir tek benmiyim bu fiyatlara şaşıran diyordum, demek ki yalnız değilmişim. malatya da bile 450-500 bine satılıyor evler. millet bu parayı nerden buluyor anlamıyorum. demek ki biz gerçekten fakiriz.

Bir yerde patlayacak ama ne zaman onu hep birlikte göreceğiz. Parasal sistem bir yerlerde sıkışmaya girer ve sıkışmanın sonucunda bir takım krizler veya savaşlar patlak verir.
Bu geçmişte böyle olmuştur, gelecekte de böyle olacaktır.

Kırıkkalede patladı. 3 sene önce 4+1 400bine dayanan fiyatlar 250.000 e düştü. 250-300 arasına satılan 3+1ler 150-180 arası. Nufüsdan daha fazla konut yaparsan patlar. Ama büyük şehirlerde zor bu. Nufüs sürekli oralarda artıyor

her_dem' Alıntı:
Kırıkkalede patladı. 3 sene önce 4+1 400bine dayanan fiyatlar 250.000 e düştü. 250-300 arasına satılan 3+1ler 150-180 arası. Nufüsdan daha fazla konut yaparsan patlar. Ama büyük şehirlerde zor bu. Nufüs sürekli oralarda artıyor

antep ve urfa'da da konut balonu patladı

wes' Alıntı:
Bir yerde patlayacak ama ne zaman onu hep birlikte göreceğiz. Parasal sistem bir yerlerde sıkışmaya girer ve sıkışmanın sonucunda bir takım krizler veya savaşlar patlak verir.
Bu geçmişte böyle olmuştur, gelecekte de böyle olacaktır.

sıra istanbul, izmir ve mersinde bence ama ne zaman patlar bilinmez, belki 2 yıl belki 7 yıl sonra...

Geri