Kontenjan.meb.gov.tr

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Norm durumumu kontenjan.meb.gov.tr adresinden mebbis şifremle girip kontrol edebiliyor muyum? Giriş yaptığımda bir şey çıkmıyor bende.

Son düzenleme:
Mudur bana tanimlamadigi icin mi goremiyorum? Normalde tum ogretmenler tanimli ise gorebiliyorlar mi?

Bildiğim kadarıyla, çok emin değilim, sadece kurum mebbisi ile girildiğinde farklı menüler çıkıyor, örneğin, eksik- fazla kontenjanlar gibi. Normal öğretmen girdiğinde sadece atama sonuçları menüsü çıkar. Öğretmene diğer menüler kapalıdır.

MEBBİS okul kurum kodu ile okuldaki öğretmenlerin normunu, ilçe MEM kodu ile eğitim bölgesi ve ilçedeki tüm alanların normları gözükür.

Okul bilgi veremiyorsa ilçe MEM şube müdürünüzden bilgi alabilirsiniz.
(Sonuçta her öğretmen kendi normunu öğrenmeye hakkı olmalı.)

Norm güncellemelerinde durumu bildirir evrakı imzalatıyorlar normalde. Sizin müdür ihmal etmiş ise dilekçe ile okul müdürlüğünden normunuzu sorun. Cevap vermesi lazım.

Mebbiste tanımlamaları bakanlık yapıyor, idarenin yerkisi yok. En azından idareci olarak/ idare adına / okul adına giriş yaptığımda farketmedim. İdare sadece e-okulda yetki verir.
Her dönem norm işlemleri bitince idare norm çizelgesini öğrermenlere bilgilendirme amaçlı sunmak zorunda. Bilgilendirilmeyen öğretmenlerin yasal hakları doğabiliyor.

Önceden öğretmenlerde görebiliyordu Hocam. Şimdi sadece kurum Mebbisi ile giriş yapılınca görünüyor.

Eskiden öğretmenler görüyordu sonra halk eğitim merkezlerinde kişiye özel normlar açıldığı buradan fark edildi o gün kapattılar sistemi sadece kurum müdürleri görecek şekilde düzenleme yapıldı...

Halk eğitim merkezlerinde öğretmen kadrosunu bakanlık belirliyor. İlçemiz nüfusuna göre; 50bin altı nüfüs için 5, 50bin-100bin arası 7, 100bin üzeri olunca öğretmen ve müdür yrd sayısı artıyor.(2016 yılında uygulanmaya başlandı) hangi alanda daha az kurs açılmışsa (ustaöğreticilerin açt8ğı kurslar dahil) o alandaki kadrolu öğretmenin normunda azaltma yapılıyordu) son 5yılda değişiklik yapılmış olabilir. En iyisini idarecileriniz bilir.

Geri