Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

konica minolta yazıcıların tonerlerini nasıl dolduruyorsunuz.

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.

1. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Elimde konica minolta bizhub 42 fatih yazıcı var. Tonerleri hazır satın alıyoruz. Ancak kendimiz doldurmak istiyoruz. Bu mümkün mü. Yapan arkadaşlar nasıl yapıyor belirtirse sevinirim.

toner kodu: tn415 yazıyor.

Son düzenleme: 20 Eylül 2018
  2. adaş

adaş Site Gezgini

fs-3040mfp+ yazıcımız var. geçenlerde toner tozunu sipariş ettik. 85 lira 1 kg. çok uyguna geldi. galiba sizinkinde dolum olmuyor. şimdi baktım muadilleri var. onları deneme amaçlı 1 tane alın deneyin bana kalırsa

3. sertokus

hocam bizimkinin markası bizhub42 ben gg dan baktım bizhub 42 için toz toner var.

https://urun.n11.com/toner/konica-minolta-tn-415-bizhub-36-bizhub-42-toner-tozu-600gr-P95820247

Bu durumda dolum oluyor olması lazım. Deliğin içinden tozu döküyoruzdur herhalde. Bu arada 1 kg 85 lira çok iyi fiyat. hangi sitede acaba. bizhub 42 için 130 lira demiş sadece 600 gramına

4. adaş

adaş Site Gezgini

5. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

orjinal toner çok pahalı ama orjinal kullanmayınca servis ilgilenmiyor ya da herhangi bir arızada çok yüksek fiyat çıkartıyor, orjinal olmayan toner kullanımını da sayaçtan anlıyorlar zaten. servisten senelik 10-15 orjinal toner sipariş ediyoruz ve ücretsiz bakım sözü alıyoruz, bakım ama ne olursa gerekirse drum setini değiştiriyor, her türlü parça arızasına değişim tamir, sözleşme yapıyoruz.

6. adaş

adaş Site Gezgini

http://www.toner.com.tr/kyocera-tk-350-toner-tozu-fs-3640-mfp bu linkteki daha uygun. deneme amaçlı bir tane alıp kullanabilirsiniz.
    hiçbirine güvenmiyorum. toner aldığımız kişiyi arıza için çağırdık. gelen fatura dudak uçuklatıyor. bozulunca ne yaparsan yap o parayı senden alır, kullanıcı hatası diye kendilerince geçerli bi mazaretleri var nede olsa . drum setini bile değişiyor diyorsunuz, o kadar pahalı bir şeyi yıllık 15 toner alarak karşılayamazsınız

sertokus bunu beğendi.
  7. sertokus

o set 1200 lira civarı fiyatı. Hayatta yapmaz hocam güvenmeyin. toner sattım diye o riske girmez

8. acer50

hocam orjinal tonerin tanesini geçen sene 300 liradan filan alıyorduk, bu sene daha anlaşma olmadı bakalım ne diyecekler.

9. sertokus

Muadil toneri ben kuponla 60 liraya getiriyorum .O zaman ben hiç sesimi çıkarmayayım. Hem de bu günün fiyatı ile:)

10. adaş

adaş Site Gezgini

aldığınız şey sadece drum. seti o kadar ucuza vermezler

sertokus bunu beğendi.
  11. acer50

drum ya da set fiyatı diye bişey belirtmedim zaten, resmi servis geliyor, orjinal toner alın tonerler bitene kadar her türlü parça, bakım, bozulma garantisi bize ait diyorlar, bi nevi kasko gibi, ama tonerden çok fena geçiriyorlar o ayrı. Normal şartlarda ayda 1 toner bitiriyoruz, sınav zamanları ayda 2 toner bittiği oluyor, bakım ve parça değişimi çok pahalı olunca biz de böyle bir yönteme giriştik. Bu sene orjinal tonere 500 lira derler diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal