konica minolta yazıcıların tonerlerini nasıl dolduruyorsunuz.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Elimde konica minolta bizhub 42 fatih yazıcı var. Tonerleri hazır satın alıyoruz. Ancak kendimiz doldurmak istiyoruz. Bu mümkün mü. Yapan arkadaşlar nasıl yapıyor belirtirse sevinirim.

toner kodu: tn415 yazıyor.

Son düzenleme:
fs-3040mfp+ yazıcımız var. geçenlerde toner tozunu sipariş ettik. 85 lira 1 kg. çok uyguna geldi. galiba sizinkinde dolum olmuyor. şimdi baktım muadilleri var. onları deneme amaçlı 1 tane alın deneyin bana kalırsa

fs-3040mfp+ yazıcımız var. geçenlerde toner tozunu sipariş ettik. 85 lira 1 kg. çok uyguna geldi. galiba sizinkinde dolum olmuyor. şimdi baktım muadilleri var. onları deneme amaçlı 1 tane alın deneyin bana kalırsa
hocam bizimkinin markası bizhub42 ben gg dan baktım bizhub 42 için toz toner var.

https://urun.n11.com/toner/konica-minolta-tn-415-bizhub-36-bizhub-42-toner-tozu-600gr-P95820247

Bu durumda dolum oluyor olması lazım. Deliğin içinden tozu döküyoruzdur herhalde. Bu arada 1 kg 85 lira çok iyi fiyat. hangi sitede acaba. bizhub 42 için 130 lira demiş sadece 600 gramına

orjinal toner çok pahalı ama orjinal kullanmayınca servis ilgilenmiyor ya da herhangi bir arızada çok yüksek fiyat çıkartıyor, orjinal olmayan toner kullanımını da sayaçtan anlıyorlar zaten. servisten senelik 10-15 orjinal toner sipariş ediyoruz ve ücretsiz bakım sözü alıyoruz, bakım ama ne olursa gerekirse drum setini değiştiriyor, her türlü parça arızasına değişim tamir, sözleşme yapıyoruz.

http://www.toner.com.tr/kyocera-tk-350-toner-tozu-fs-3640-mfp bu linkteki daha uygun. deneme amaçlı bir tane alıp kullanabilirsiniz.
orjinal toner çok pahalı ama orjinal kullanmayınca servis ilgilenmiyor ya da herhangi bir arızada çok yüksek fiyat çıkartıyor, orjinal olmayan toner kullanımını da sayaçtan anlıyorlar zaten. servisten senelik 10-15 orjinal toner sipariş ediyoruz ve ücretsiz bakım sözü alıyoruz, bakım ama ne olursa gerekirse drum setini değiştiriyor, her türlü parça arızasına değişim tamir, sözleşme yapıyoruz.
hiçbirine güvenmiyorum. toner aldığımız kişiyi arıza için çağırdık. gelen fatura dudak uçuklatıyor. bozulunca ne yaparsan yap o parayı senden alır, kullanıcı hatası diye kendilerince geçerli bi mazaretleri var nede olsa . drum setini bile değişiyor diyorsunuz, o kadar pahalı bir şeyi yıllık 15 toner alarak karşılayamazsınız

o set 1200 lira civarı fiyatı. Hayatta yapmaz hocam güvenmeyin. toner sattım diye o riske girmez

aldığınız şey sadece drum. seti o kadar ucuza vermezler

drum ya da set fiyatı diye bişey belirtmedim zaten, resmi servis geliyor, orjinal toner alın tonerler bitene kadar her türlü parça, bakım, bozulma garantisi bize ait diyorlar, bi nevi kasko gibi, ama tonerden çok fena geçiriyorlar o ayrı. Normal şartlarda ayda 1 toner bitiriyoruz, sınav zamanları ayda 2 toner bittiği oluyor, bakım ve parça değişimi çok pahalı olunca biz de böyle bir yönteme giriştik. Bu sene orjinal tonere 500 lira derler diye düşünüyorum

Geri