komediye bakın !

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,885
http://www.haber7.com/ekonomi/haber/885 ... en-haklari

Hakem Heyeti’ndeki oylamaya ‘katılmak’ istemeyen sendikalar, kazanılmış birçok hakkı da tehlikeye attı. Memur-Sen, memurları son anda kurtardı.Erdoğan Süzer'in haberi

Memur konfederasyonları zam kararının alındığı hakem heyetine son anda girmek istemedi. Bu nedenle öğretmenden sözleşmelilere, 4/C’lilerden imamlara kadar memurun zamla birlikte alacağı haklar adeta gitti-geldi.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun yüzde 4+4’lük zamma karar verdiği son toplantı öncesinde konfederasyonlar arasında yaşanan "toplantıya katılmama" tartışmasının memurların masada elde ettiği bazı kazanımları riske attığı ortaya çıktı.

Yetki hükümete geçecekti

Kamu-Sen ve KESK, önceki gün son toplantısına hazırlanan hakem heyetine katılmama yönünde eylem geliştirdi. İki örgüt, Memur-Sen’e de bu yönde çağrı yaptı. Sendikalar bu yolla, toplantı yeter sayısına ulaşamayan hakem heyetinin bir anlamda yetkisini sona erdirecek, böylece zam sorumluluğu Bakanlar Kurulu’na geçecekti.

Hakemin yetkisi geniş

Ancak, Memur-Sen katılma kararı aldı. Kamu-Sen ve KESK de toplantıda yer aldı. Bilgi veren sendikacılar, şunları söyledi: "Eğer eylem başarılı olsaydı, Bakanlar Kurulu sadece yüzdelik zammı açıklar, diğer sosyal hakların hiçbirini uygulayamazdı. Çünkü hakemin yetkisi Bakanlar Kurulu’nda yok. Hakemden çıkan kararlar, bütçede ödenek olsun ya da olmasın uygulanmak zorunda. Aksi durumdaysa her bir hak için yasa çıkarılması gerekecekti."

İtfaiyecilerin derecesi yükselecek

Hükümetle uzlaşılan hakların bazıları: Sözleşmeliye öğle yemeği, riskli işlerde çalışanlara gıda ve giyinme yardımı. Öğretmenin eğitime hazırlık ödeneğine zam. 18 bin sözleşmeliye kadro. 4/C personeline 11 ay 28 gün çalışma hakkı. Emeklilik tazminatına zam. 200 bin memura derece artışı. İmamlara iki bayramda fazla mesai ödemesi.

Hakemden çıkan haklar: KİT çalışanlarının kıdem aylığı düzeltmesi, 4/C’lilere de fazla mesai ödenmesi, eğitimdeki il müfettişlerine avans ödemesi, sosyal hizmetlerde çalışan öğretmenlere ek ders verilmesi ve itfaiyecilerin genel idari hizmetler sınıfına alınarak derece ve kademe yükselmesi.

Memurlara 21 lira gecikme zammı

Memurlarla emeklilerin ocak ayından bu yana geciken zam alacağına yıllık yüzde 9 "gecikme zammı" uygulanmasına karar verildi. Buna göre en düşük dereceli devlet memuru 65 liralık aylık zamma ilave olarak 5,5 aylık gecikme için de 21 lira gecikme zammı alacak. Memur, geç ödenmiş her 100 liralık zam için toplamda 31,8 lira gecikme zammı elde edecek.

BUGÜN
 
bahane .... gibidir herkes de bulunur. illaki bi savunmaları vardır zaten.
 
beyantr' Alıntı:
ZAMMI DA EK ÖDEMEYİ DE ALSINLAR KIVIRSINLAR MÜNASİP YERLERİNE MONTE ETSİNLER.
BURAYA YAZDIKLARIM YAZMAK İSTEDİKLERİMİN SADECE % 3,5 'İ :verymad:

Bende aynı şeyi bu haber için temenni ediyorum...
Bu haberi yapanlar, gazetenin o sayfasını alıp...............................
 
Bu haber, millete siz aptalsınız demekten başka bir şey değildir.
 
Üye kaybetme korkusu diye işte buna denir! Gitsinler saftirikleri kandırsınlar! Adamlar ne verdi de diğer verdiklerini tehlikeye atmışız?
Bu dünya Süleyman'a kalmadı, onlara da elbet kalmaz! :verymad: :verymad: :verymad:
 
Geri
Üst