Kombi Tavsiyesi Vaillant 242-3

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Vaillant 242-3 model kombi kullanan arkadaşlar var mı. ? Kombi önerileriniz nelerdir. Fiyat aralığı 2000-25000 tl. 7-8 metretül petekler geliyor. Saygılar

236/5-3 kullanıyorum. - dereceli soğuklarda kapatmama rağmen (tatile çıkarkee unutup kapatmıştım) banamısın demedi ayrıca düşük bar sıkıntılarıyla test ediyorum iki aydır (peteğin biri delik olunca hergün su basmak zorunda kalıyorum) performansı çok iyi :+1:
vaillant yerinde bir karar olur (metre tül hesabını onlar yapacaktır) sorup soruşturup öyle aldım m2 çok olmayınca bu modeli tavsiye ettiler. iyi günler...

commodore' Alıntı:
236/5-3 kullanıyorum. - dereceli soğuklarda kapatmama rağmen (tatile çıkarkee unutup kapatmıştım) banamısın demedi ayrıca düşük bar sıkıntılarıyla test ediyorum iki aydır (peteğin biri delik olunca hergün su basmak zorunda kalıyorum) performansı çok iyi :+1:
vaillant yerinde bir karar olur (metre tül hesabını onlar yapacaktır) sorup soruşturup öyle aldım m2 çok olmayınca bu modeli tavsiye ettiler. iyi günler...

Teşekkürler hocam. Araştırmaya devam ediyorum. Bunu tanıdık bir doğalgaz işleriyle ilgilenen abimiz önerdi. Metretülünüz ne kadardı hocam.Saygılar

ugurkorkmaz' Alıntı:
dndd' Alıntı:
Eca yoğuşmalı var bende memnunum

Araştırmaya devam ediyorum hocam. Teşekkürler.

Ben geçen eylülde çok araştırarak 236 5-5 modelini aldım. Çok memnunum size de tavsiye edebilirim. 8m radyatör mevcut. Ne ısıtmada, ne sıcak su da problem yok. Elektrik sarfiyatı minimum seviyede.

Yoğuşmalı almanıza gerek yok dedi doğalgazcı. Petek metretülüne uygun bir cihaz olduğunu söyledi.O zamanlar kur daha uygundu tabii. Fiyat farkı da var hocam. Kararımı 242-3 'den yana kullanacağım gibi. Vaillant markasında kararlıyız, modeli için karar vermek lazım.Saygılar.

dndd' Alıntı:
Hocam youşmalı olması daha yeni teknoloji olduğunu gösteriyor verimi de yüksek yoğuşmasızların verimiyse daha düşük
http://www.homeheatingguide.co.uk/effic ... e=Vaillant
Şurda kombi verimleri var ne kadar güvenilir bilmem yinede bir bakın eca %90 görünüyor Boiler Efficiency diye googlede bi aratın

Sağolasın hocam. %92 verimlilikle çalışıyor gözüküyor. Bakalım. :|

Geri