Kombi Tavsiye?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni ev aldım, ev doğalgazlı, kombi alacağım, nasıl ve hangi marka kombi almalıyım, tavsiyelerinizi bekliyorum.

bosch classic condense aldım üç ay önce. henüz ısınma amaçlı kullanmadım ama sıcak su kullanırken dikkat ettim oldukça sessiz.

bizim ev 3 katlıydı masrafı çok çıkıyordu çok araştırdım baymak dua tech aldım ferroliden daha ucuza getirdim komşularımızdan daha az yakıyor ve daha az ses çıkarıyor şu an için memnunuz 1 seneyi geçti kullanalı.
viesman
buderus alman malı övmeli mallardandır ama pahalı kombilerdir
pereklere gelince 10 metreden aşağı ise petek uzunluğun demir döküm plus alsanda fazla bir fark ödemezsin

Re: Ynt: Kombi Tavsiye?

cilekes_ogrt' Alıntı:
bizim ev 3 katlıydı masrafı çok çıkıyordu çok araştırdım baymak dua tech aldım ferroliden daha ucuza getirdim komşularımızdan daha az yakıyor ve daha az ses çıkarıyor şu an için memnunuz 1 seneyi geçti kullanalı.
viesman
buderus alman malı övmeli mallardandır ama pahalı kombilerdir
pereklere gelince 10 metreden aşağı ise petek uzunluğun demir döküm plus alsanda fazla bir fark ödemezsin
Peki alırken ne gibi özelliklere dikkat etmeliyim? Yoğuşmali olsun deniyor, oda sıcaklığına göre ayarlansin deniyor?.

Ben zamanında çok araştırdım hocam ve ECA confeo premix yoğuşmalı kombi aldım. Fiyat olarak 1.750 1900 arası . En iyisini alayım diyorsan Buderus alacaksın ama o da pahalı. Garantisi de 3 sene ECA nın

+1 ECA

4 SENEDEN beri kullanıyorum
çok memnunum
zaten bosch kombide ECA fabrikasında yapılıyor

Ben wiessman kullanıyorum memnunu, yoğuşmalı kombiler geniş evler için uygun diye duymuştum. Benim kombi yoğuşmasız ve kombimin şimdiki fiyatı ucuzlamış 1500 lira civarı olmuş. Memnunum 125 metrekare evi ısıtıyor. Maliyeti konusunda bişey diyemeyeceğim, bu yıl ona da dikkat edecem.

Re: Ynt: Kombi Tavsiye?

Demirdöküm nitromix almayı düşünüyorum ama hala düşünüyorum

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-bud ... wwodBo8AkA

ürün bunu düşünüyoruz: Buderus Basic Plus GB012 Yoğuşmalı Kombi 26 kw-22000 kcal/h

sorum ise şu: netten aldığım bu ürün için, evimde kullanabilecek duruma gelene kadar ne gibi masraflar ödemem gerekiyor?

şuan sadece iç tesisat yani borular döşenmiş, ve geçen gün başvuru için için 430 lira verdik..kapıya kutu konacak yani abonelik için 830 deniyor, peteklerde bi o kadar, montaj için para vermem gerekiyormuş, projeden bahsediliyor, güneş enerjimiz var, uyum için bişey gerekiyor mu (yılın 3/4 ünde sıcak suyumuz çok iyi olur) ,kumanda ıvır zıvır deniyor... bu aralar tüm bu işlemleri yaptıran bi arkadaş izlediği yolu ve miktarları ve de varsa tavsiyelerini paylaşabilir mi, acaba?

başlık açılmış (x bi markası alınsa bile, alıştan sonraki aşamalar daha teferruatlı galiba) herkese lazım olacak bu bilgileri deneyimli bi arkadaştan bekliyoruz :)

netten alınan kombi için montaj ücreti ortalama 250 lira...
petekler için montaj ücreti ortalama 250 lira...
ara malzemeler, vana başlıkları, kumanda, baca maca ortalama 400 lira...
nette fiyatlar uygun ama astarı da eklenince acaba kendine denk oluyormu?
bugün buradaki servise gittim (buderus)
netten almayın sorun çıkarsa muhattap bulamazsın, arızalı bozuk çıkarsa, servis ve ek malzemeler, montaj ıvır zıvır aynı paraya denk gelir, netten almayın dedi..ve fiyat çıkardık..
tüm herşey dahil ( kombi, petekler (7,4 metre toplam), normal vana, termostatik vana, kumanda, baca ve ekipmanları, ve diğer alüminyum çubuk vs) 4150 tl (taksitli fiyatmış, peşinde indirim olurmuş)
nette ise baktığımda tüm bu ürünler
https://www.isimarketiniz.com/Buderus-B ... PR-21.html
2750 lira tutuyor (net fiyatı yarın mh lerden alacam) bunun üzerine işte kombi ve petek için montaj parası ekleyecem, kargo bedeva...

arada kaldım..montaj konusunda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, bugün yarın halletmemiz lazım, zira baya sonra (en az 2 hafta) geliyorlarmış montaj için..
tüm süreç bittiğinde paylaşım yaparız tekrardan...

ne çetrefilli ne yorucu bi işti, sonunda!! gün itibariyle tüm işlemler bitti, şükür :)

Geri