Kollegyum - Bt Öğretmenlerinin Fatih Projesindeki Yeri

Kodla Büyü

BurcuYILMAZ

Site Gezgini
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde bu yıl 6.sı düzenlenen BÖTE Kurultayında BT Öğretmenlerinin Fatih Projesindeki Rolü üzerine bir kollegyum gerçekleştirilecektir. Kollegyuma Yeğitek Yetkillileri de davetlidir.

Ekli dosyalar

• 6_kurultay_program.jpg
    6_kurultay_program.jpg
    328.2 KB · Görüntüleme: 1,404
kollegyum nedir onu bile bilmiyordum, utandım ve bilmem gerekiyor mu acaba diye düşündüm...

Bilgilendirme için teşekkürler...

Benim gibi ilkkez duyanlar için: KOLLEGYUM
Panele oldukça benzeyen bir tekniktir.Ancak,bunda bir yerine iki panel vardır.birinci panel kaynak kişilerden,ikincisi ise öğrencilerden oluşur.Her iki grupta üçer kişi vardır.Kaynak kişiler konu uzmanı olmaları nedeniyle davet edilirler. Dinleyicileri temsil eden kişilerin de, tartışılan konuya ilgi duymaları beklenmektedir. Bu grup, kaynak kişilere uygun soruları sorması ve gerekli görülen katkı sağlaması için hazırlıklı olmalıdır.

UYGULANIŞI
1-Her iki panelin üyeleri dinleyici karşısında yerlerini alırlar.
2-Dinleyicileri temsil eden grup,konuyu sunar ve kaynak panele sorularını yöneltirler.
3-Kaynak kişiler, sorulan sorunun kendi uzmanlık alanlarına giren bölümü açıklarlar.
4-Lider,dinleyicileri soru sorma ve katkıda bulunmaya özendirir.
5-Tartışmalar özetlenir.

ÜSTÜN YÖNLERİ
1-Dinleyici ve konuşmacının eğit koşullarda tartışmaya katıldığı ve işbirlişi yaptığı bir tekniktir.
2-Kaynak kişileri,dileyici sorun ve ihtiyaçlarına yöneliktir.
3-Dinleyicilerin uzmanlara ilgi duymasını sağlar.
4-Etkin katılımı özendirir.

EKSİK YÖNLERİ
1-Kaynak kişiler,sorunlara yanıt vermekten çok,kendi tercih ettikleri konuları tartışmaya yönelebilirler.
2-Teknik için gerekli zamanı ayırma güç olur.

Geri